Toshiba 40VL748 vs Samsung 40UED5500

MajoG

New member
Witam Wszystkich.

No właśnie jak w temacie, który z nich?
Głównie mi chodzi o podświetlanie matrycy bo cała reszta mi pasuje w obu modelach.

Czy naprawdę w podświetlaniu krawędziowym LED tak przeszkadza takie nierównomierne podświetlanie w codziennym użytkowaniu?

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
W codziennym użytkowaniu nie przeszkadza. Może jedynie lekko denerwować w bardzo ciemnym pomieszczeniu.
40vl748 ma o wiele lepszy obraz i dźwięk:p
Jeśli masz Samsdunga w cenie 1900 i spełnia Twoje wymagania to możesz brać, bo Toshiba 40vl748 to najwyższa półka Tv LED na rynku bez 3D, pewnie o 1500zł droższy, ale warto dopłacić, bo rónica w jakośc obrazu jest bardzo znaczna:p
 

gacek07

New member
Mam podobny dylemat co założyciel wątku. Byłem dzisiaj w Euro RTV AGD i szczerze mówiąc zarówno D5000 jak i D5500 wyglądał duuuuużo lepiej niż 40VL748...Lepsze nasycenie barw, podświetlenie. Z czego to wynika? Czy to naprawdę tylko kwestia ustawień/kalibracji? Toshiba wygląga niesamowicie, forumowy test bardzo mnie do niej przekonuje, ale jak moja żona zobaczyła Samsunga to blady obraz Tośki średnio jej się podobał, a pod względem funkcji to oba modele są bardzo podobne. Pomożcie proszę!
 

czaki1981

New member
Mam 46" toshiby i dla mnie obraz rewelacja, kanały HD wyglądaja super jak i filmy 1080p. Co do podswietlenia to ogladałem ze znajomymi tv ze 3h i nic nie mowili o podswietleniu w sumie chyba nawet niezauwazyli tak samo było z efektem lustra, jak im powiedziałem ze widac ich w tv to dopiero to zauwazyli. Do tego wyglad tej toski jest naprawde super.
 
Do góry