Toshiba 40TL939 vs Panasonic TX-L42E5E

sezar1

New member
Kolejne pytanie z serii co kupić.
Troszkę pogrzebałem i doszedłem do wnisku że wybierać będę raczej z dwóch (teoretycznie) modeli:

Toshiba 40TL939
Panasonic TX-L42E5E

W sklepach wydaje sie że Panasonic ma lepszy obraz ale nie wiem na ile można wierzyć sklepowym ustawieniom - tym bardziej że telewizory nei stały obok siebie.

Zastanawiam sie nad ewentualną opcja panasonica TX-L37ET5E - troche mniejszy ale z szybszym odswiezaniem i bajerami (3D, wifi). Nie wiem czy bedzie duza roznica w jakosci wyswietlanego obrazu w porownaniu do E5E.

Co do wytycznych:Odległość od ekranu? 2,5-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? są rolety takze nie ma wiekszego znaczenia
3. Jak duży jest pokój: ok. 18m2
4. Preferowana technologia: led
5. Jaki masz obecnie telewizor? brak
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? glownie filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczor
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? tak i tak
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? bez preferencji
11. Preferowana wielkość telewizora?37-42''
12. Preferowana marka? jak wyżej
13. Czego nie lubisz w telewizorach? -
14. Jakie urządzenia będą podłączone? pendrive, laptop (HDMI)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60/40 flimy/TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? niekoniecznie - chociaz fajna opcja
19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? nie - ewentualnie Youtube
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? niekoniecznie - bez polskich i tak przeczytam
22. Ma mieć 3D? fajny bajer ale nie jest koniecznością
23. Ma mieć slot na karty SD? nie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?hdmi,usb.
26. Jaki masz sygnał? kablowka, analog
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy:dobra jakość obrazu, full hd, rownomierne podswietlanie, przyzwoite boczne katy widzenia,
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 3-4
32. Sugerowana cena? do 2500zł

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze bo na dzień dzisiejszy nie wiem juz co wybrać.
 

sphinx88

New member
Bierz w ciemno Panasonica dużo lepsza jakość wykonania , ja osobiście nie ufam Toshibie a 3D to i tak nie potrzebny bajer . Odpuść sobie 37 cali bo jeśli zależy ci na 3d to na pewno jest to za mały tv a za nie wiele więcej można już mieć 42cale.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Moje zdanie jest nieco odmienne niż SPHINX-a. Mam w użytkowaniu telewizory TOSHIBY i PANASONIC-a i uważam, ze TOSHIBA oferuje lepszą jakość obrazu w takich obszarach jak wypełnienie kolorów, obrysowania linii, skalowanie SD, czerń i ostrość obrazu. Nieco gorzej z kątami i dostępnością serwisów internetowych. Zgodzę się, że jakość materiałów to też zaleta PANASONICA.

Teraz w jednym ze sklepów internetowych można kupić 40TL939 z dwoma parami okularów za 2599.

NA Twoim miejscu zastanowiłbym się tez nad PHILIPS-em 40PFL5007 lub 5507.

Gdyby o mnie chodziło to wybrałbym jeszcze inna opcją to jest TOSHIBA 42VL963. Łączy wszystko co najlepsze w obu modelach.

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jakość obrazu - zdecydowanie na korzyść Toshiby - większa paleta barw, lepsza czerń, 100hz matryca. Multimedialnie - jeszcze nie, ale już wkrótce pewnie też będzie na korzyść japońca.
Co do jakości wykonania - mam ten model w 32" i zarzucić mu nie mogę niczego - materiały są dobre jakościowo, ramka jest matowa, a podstawa ze szkła.
Do tego Panasonic zupełnie nie nadaje się do współpracy z laptopem - nie ma pełnego odwzorowania kolorów 4:4:4, więc czcionki i kolory będą rozmazane.
 

sezar1

New member
Czyli jednak Toshiba, a w byłem bliżej kupna tego Panasa (może po namowach pana sprzedawcyz MM).

Jeszcze pytanie czy Toshiba 40TL939 różni się od 40TL933 wyposażeniem w Wifi?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
głównie właśnie multimediami się różni. Jakościowo dość podobnie, z lekką korzyścią dla nowszego.
 

DevilS

New member
I co kupiłeś ? bo miałem ten sam dylemat i wybrałem toshibe Toshiba 40TL939 w zestawie 2x okulary aktywne 3D
 

DevilS

New member
Wrażenia były by lepsze gdybym się nie naczytał na temat wielu TV bo wydaje mi się że ciągle trzeba coś poprawiać w kolorach :D a tak na prawdę obraz jest dobry :)
3D aktywne przy filmach 3D zajefajne :)
Tylko WiDi to jest tragedia... mam laptopa toshiby i5 wszystko na intelu oprócz karty graficznej i już mogę zapomnieć o WiDi - bez sensu.
Denerwuje mnie tylko widoczne na czarnym tle po ciemku podświetlanie lekkie w górnym prawym rogu i lekkie w prawym dolnym, z lewej strony nie widać.
Oraz że nie ma opcji "kopiuj profil" bo ustawiłem sobie wszystko dobrze na HDMI3 i musze robić to samo na innych wejściach...
 

berni1985

New member
Nic nie straciłeś przez brak laptopa z widi. Ogólnie niby fajny bajer, ale są spore opóźnienia. Filmy mają opóźnienie w dzwięku o około 1s co bardzo denerwuje. Obraz też wcale nie jest za super. Ogólnie i tak lepiej podłączyć lapka przez HDMI. Co to ustawiania kolorów to mam podobny problem, codziennie od 2 tygodni zmieniam parametry bo niby jest ok ale jednak coś nie pasuje. Zależne to jest od kanału, każdy kanał jakoś lepiej wygląda w innych ustawieniach.
 

DevilS

New member
No właśnie... niby ok, ale chce się jeszcze troche poprawić bo twarz troche za ciepła inna znów troche za zimna...
Gdzieś przeczytałem że niebieski wchodzi na czarny i do czasu kiedy tego nie przeczytalem to ciągle mi się wydaje że coś mam nie tak z czarnym :D a juz 5 osob powiedziało mi że jest czarne...
Chyba nie warto czytać wszystkiego...
Ogólnie modyfikuje profil holywood pro
 

berni1985

New member
Znalazłem wczoraj na niemieckim forum dobre ustawienia do oglądania w dzień kanałów HD: Wieczorem przy wyłączonym świetle juz troche za ostro świeci wiec sobie włączam zmodernizowany tryb Hollywood Pro albo Noc:
Wkleje te ustawienia może się przydadzą:

Bei Lichtsensor AUS
Farbtemperatur NORMAL

Bildmodus: Standard
Panelhelligkeit: 66
Contrast: 95
Helligkeit: -3
Farbe: -5
Farbton: 0
Schärfe: -8

Colourmaster: Aus
Dyn. Hintergrund: Aus
Schwarz/Weiss Aus
Rausch mpeg: mittel
Rausch DNR: Aus
Active Vision: Hoch
 

DevilS

New member
Znalazłem wczoraj na niemieckim forum dobre ustawienia do oglądania w dzień kanałów HD: Wieczorem przy wyłączonym świetle juz troche za ostro świeci wiec sobie włączam zmodernizowany tryb Hollywood Pro albo Noc:
Wkleje te ustawienia może się przydadzą:

Bei Lichtsensor AUS
Farbtemperatur NORMAL

Bildmodus: Standard
Panelhelligkeit: 66
Contrast: 95
Helligkeit: -3
Farbe: -5
Farbton: 0
Schärfe: -8

Colourmaster: Aus
Dyn. Hintergrund: Aus
Schwarz/Weiss Aus
Rausch mpeg: mittel
Rausch DNR: Aus
Active Vision: Hoch

A można prosić o przetłumacznie ?? :) niemieckiego w ogóle nie znam :(

Zrobiłem własne ustawienia, uruchomiłem na laptopie ten sam film co na tv i tak dlugo ustawiałem aż dopasowalem obrazy i na tv wyszło lepiej niż na laptopie :)
Zdjecia robione telefonem, może komuś to pomoże :)
Obraz był ustawiany na transmisji HD i ten plan powieliłem na wszystkie wyjścia, tylko jeszcze podświetlanie na trybie gdzie mam ps3 zwiększyłem na +20

Może komuś to pomoże :)
kolory zdjęć nie odzwierciedlają kolorów obrazu tv !!

mpdpwmmwnyc8.jpg

gt46bnap66nx.jpg

utbnk25xzv4l.jpg
 
Ostatnia edycja:

berni1985

New member
Tłumaczenie:

Profil Standardowy

Podświetlenie 66
Kontrast 95
Jasność -3
Kolor -5
Odcień 0
Ostrość -8

Zaawansowane ustawienia:
Colormaster - wył
Temperatura koloru - Naturalna
Czujnik automatycznej jasności - wył
Kontrola podświetlenia - wył
Poziom czerni/bieli - wył
Resolution+ - wył
ClearScan - wył
Redukcja szumów:
Redukcja szumu MPEG - średni
DNR - wył
 

DevilS

New member
W toshibie podświetlanie to max 50
Z jakiego to TV ustawienia ?
Za dużo czerwieni (p.s robie to na ustawieniach dekodera podpięty na kablu euro)
 
Ostatnia edycja:
Do góry