Toshiba 40L6353DG

tracer199081

New member
Witam!

Przymierzam się do zakupu telewizora LCD 40cali. Wstępnie upatrzyłem model: Toshiba 40L6353DG. Stosunek pod względem cena, wyposażenie, energooszczędność wydaje się korzystny. A jak wygląda to w rzeczywistości? Na forum nigdzie nie mogę znaleźć opinii o tym modelu. Użytkownicy innych modeli Toshiby piszą o powolnym menu, zawieszaniu się "internetu", zrywaniu wifi, clouding'u. Jak wyglada to w praktyce w stosunku do innych producentów?

Jaka jest wasza opinia? Warto wybrać Toshibę czy może szukać wśród innych marek?

Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W jakiej kwocie mógłbyś go znaleźć? Bo zazwyczaj różnica między l6 a l7 to 100-200zł, a jest znacząca różnica z matrycy - 50 a 100hz.
Jeśli nastawiasz się na sprzęt z dobrą jakością obrazu, gdzie multimedia aż tak ważne nie są, to seria L7 jest bardzo ciekawym wyborem w swojej grupie cenowej, zwłaszcza jeśli chodzi o płynność, skalowanie oraz kolorystykę.
Może smart najszybszy nie jest, zwłaszcza przy wolnym internecie, ale posiada całkiem sporą liczbę aplikacji, zwłaszcza polskich.

edit : pilislaw
http://obywatelhd.pl/index.php/2013/07/18/toshiba-l7365-nowa-twarz-toshiby-test//
 

tracer199081

New member
Toshiba 40L6353DG - 1850zł
Toshiba 40L7335DG - 2150zł

Warto dołożyć?

Nie rozumiem pewnej rzeczy. L6 ma 50Hz rzeczywiste i 100Hz po korekcie, L7 ma 100Hz rzeczywiste i 200Hz po korekcie, tak? A producent w obydwu przypadkach podaje czas reakcji matrycy 8ms. Nie rozumiem tego prawdę powiedziawszy.


Generalnie w TV zależy mi na przyzwoitej jakości obrazu, a głównie na płynności. Obecne użytkuje 29cali 100Hz CRT i oglądane LCD wyglądają jak półprodukty (ich obraz).
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zależy co bierzesz pod uwagę mówiąc półprodukty - jeśli chodzi o pikselowatość na słabej jakości sygnału, to niestety, tutaj nawet plazma za 15000zł nie pomoże, rozdzielczość FHD to zbyt dużo dla sygnału SD i słabszego.
Jeśli chodziło Ci natomiast o kolorystykę, to na Toshibie na pewno się nie zawiedziesz, od lat mają świetne możliwości ustawienia kolorów, bardzo dobre tryby fabryczne, a w tym roku nawet w tej dość niskiej półce cenowej autokalibracje - co dwa lata temu było dostępne w modelach od 4-5tyś zł.

Ogólnie to czy warto dopłacić, zależy od Ciebie.
Toshiba 40L6353 review - TV - Trusted Reviews
L7 się różni tylko matrycą - 50hz vs 100hz. Z tym że to "tylko" często wpływa na ogólny komfort oglądania.
 

pados135

New member
Sąsiad ma 40 serii 7335 i jest zadowolony oprócz jednej sprawy cloudingu i równomierności podświetlenia matrycy. . Nie są one idealne , ale kolorystyka i tryb Hoolywood jest rewelacyjny. Także aktywne 3D są OK.
 

pilisław

New member
Czyli na multimediach mogl bym sie zawieść podoba mi sie wyglad wielkość no i dzis zainteresowalem sie philipsem 55 pfl6008 czy 3.70 m do telewizora to toshiba by nie była za duza mi glownie chodzi o blu ray wiadomo z 2 filmy na miesiac bo przy dzieciakach to nie ma kiedy oglądnąć filmów ale zawsze sobie wygospodaruje troche czasu ;-) no i czy dzieciaki by nie bolała gliwa od aktywnego
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pilisław, optymalnie gdybyś założył własny temat, żeby można było ten tv wybrać do Twoich potrzeb w miarę dokładnie.
Multimedia nie są złe, na wersji oprogramowania z końca października nie było praktycznie w ogóle przycinek, stąd na pewno Toshiba ma lepszego smarta w tym momencie niż choćby Philips, bogatszego ofertą niż Panasonic, a także łatwiejszego w obsłudze niż Sony.
 

tracer199081

New member
To teraz jeszcze: Toshiba 40L7335DG czy Sharp LC-39LE752V?

Czy to prawda że Sharp nie posiada wyłącznika czasowego? Przy tak rozbudowanych "dodatkach" brak czegoś takiego to chyba pomyłka. Ale jeżeli to prawda, to czy Toshiba posiada taką wypasioną funkcję :) ?
 

DarB

New member
Wydaje mi się że Sharp ma - ale napisz na PW to sprawdzę.

Toshiba ma bardzo nierówne podświetlenie.
(foto)
I to takie jak bywało w starych czasach.
Straszne....

Toshiba L7365 – nowa twarz Toshiby? [test] | Obywatel HD

Nie można tak od razu dyskredytować tego TV (właściwie podświetlenia). Powyższy link pokazuje ciekawie opisany test, ale proponuję też przeczytać wszystkie komentarze, które m.in. wyjaśniają dlaczego to zdjęcie tak wyszło (cytat z komentarzy):
"tdx
2013/10/07 o 15:21
jak ktoś robi na zdjęcie w ciemnym pomieszczeniu na iso 1600 przesłonie 2,8 i czasie naświetlania 0,4s to w ten sposób i na plazmie można by udowodnić że clouding jest :)"

Nie chcę tu udowadniać, że cloudingu nie ma - myślę tylko, że zdjęcie to "przerysowało" problem i przy innych telewizorach wyszło by podobnie ;)
Pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szymon potrafi robić testy, a telewizor jakie ma podświetlenie każdy widzi.
Jeśli ktoś chce z takim podświetleniem to jego wybór.
Inne zdjęcia z innych modeli Toshiby robione przez innych testujących są podobne.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Szymon potrafi robić testy, a telewizor jakie ma podświetlenie każdy widzi.
Jeśli ktoś chce z takim podświetleniem to jego wybór.
Inne zdjęcia z innych modeli Toshiby robione przez innych testujących są podobne.
Sam Szymon potwierdził że Toshiba nie odbiega równością podświetlenia, a zdjęcie jest wyolbrzymione, aby nawet laik wiedział jak taki efekt może wyglądać.
Ale Ty z upartością maniaka wciskasz to zdjęcie od kilku miesięcy, jakby Ci za to płacili. A sam przecież nie znasz tego telewizora :>
Nie wiesz przecież też, że w serii L7 stosuje się trzy typy matryc, a w 58 są zastosowane inne lampy niż w 40 i 50.

PS : Daj mi zdjęcia od innych testerów, skoro takowe widziałeś.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie, nie posiadam tej serii, ale widziałem na żywo 40 u znajomego, i parę osób z tego forum także kupiło ten tv.
I zdjęcie które Kiki rzuca ma się nijak do rzeczywistości.
 
Do góry