Toshiba 40 Zf355 a Vista Ultimate64Bit

michk

New member
Wiem, ze na forum były dziesiątki podobnych postów i niektórym się już nie chce nawet czytać utyskiwań w stylu "nie mogę podłączyć swojego laptopka pod mój super nowy hdtv", ale mam trochę inne pytanko. Mam kompa o konfiguracji:
Core 2 Quad Q6600 3,01Ghz, Ati Radeon X1950 Pro, 4GB Ram z Win Vista Ultimate64Bit i chcę to podłączyć pod swoją Toshibe 40 Zf355 kablem DVI-DVI + przejściówka DVI-HDMI. Problem pojawia się tego typu: tv w ogóle nie reaguje na próby podłączania go pod dwa wejścia HDMI z tyłu obudowy, a jedynie pod wejście z boku i tu 1 pytanko - czy tak być powinno? w instrukcji nic na ten temat nie ma. I pytanko 2 - komputer się uruchamia ślicznie do momentu ładowania systemu - kiedy pasek znika i powinien się pojawić ekran logowania sygnał zanika i już nic się nie dzieje - co jest nie tak? Aha - PCta chcę podłączyć tylko do tego tv, nie jako 2 monitor obok normalnego. Jako drugi monitor działa, ale nie będę biegał ze starym monitorem po domu...
Wiem, że wielu forumowiczów posiada te Toshiby i podłaczało je do PC i na ich rady najbardziej liczę. Dzięki za pomoc z góry
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
nie wiem w czym mogłaby się różnić ZF od Z ale u mnie (na Ztce) zadziałało to bez problemu, co prawda użyłem kabla dvi-hdmi (bez przejściówki) telewizor został wykryty bez najmniejszego problemu od pierwszego uruchomienia,

u mnie działa to na hdmi 1 (tył obudowy) pozostałych nie sprawdzalem bo i po co, skoro hdmi 1 można tak ustawić że dźwięk przyjmuje osobno a tak w tej chwili mam podłączoną kartę dźwiękową

jeżeli obraz znika w momencie kiedy system kończy się ładować to jest to tylko i wyłącznie wina złych ustawień sterowników, albo złe parametry wyświetlania których Toshiba nie jest w stanie przyjąć, albo złe ustawienia opcji wyświetlania na kilku ekranach

no i tutaj wiele nie pomogę bo mam nvidię a nie ATI, spróbuj odpalić komputer w trybie awaryjnym i sprawdź przede wszystkim odświeżanie (daj 50 lub 60Hz) i rozdzielczość (jak nie masz do wyboru 720p a raczej nie masz na starym monitorze to daj na początek 1024x768, Toshiba nie przyjmuje by default rozdzielczości 1280x1024)
 

michk

New member
Dzięki za rade:) Myślę, że wątek bardzo się przyda innym forumowiczom i użytkownikom Toshiby zf355. wywalilem w końcu tą przejściówkę i wykosztowałem się na lepszy firmowy (Prolink Exclusive-polecam) kabelek DVI-HDMI i tv rusza na każdym wejściu hdmi :D (teraz ciekaw jestem czemu komp ruszał w ogóle tylko na hdmi3;) ) Ale! żeby nie było tak pięknie dalej mam ten problem utraty sygnału przed ekranem logowania do systemu :/ teraz przynajmniej wiem, że to coś z kompem, a dokładniej z ustawieniami sterowników, może spotkał się ktoś z takim problemem?? (ATi Radeon X1950Pro, najnowsze Catasysty zainstalowane) HELP!
Aha, w trybie awaryjnym się uruchamia, jutro zobacze czy przestawianie na inne częstoltliwości odświeżania i zmniejszanie rozdzielczości coś da (chociaż jakoś w to wątpię,ale dam znać z wyników)
 

michk

New member
Problem rozwiązany - co prawda zabawa ze zmianą częstotliwości odświeżania i obniżaniem rozdzielczości nic nie dała, ale odkryłem banalnie proste rozwiązanie.
Otóż kiedy podłączymy TV jako drugi monitor i ustawimy już na nim rozdzielczość jaką chcemy itp. to wystarczy wyłączyć kompa, odłączyć monitor podłączony do pierwszego DVI, zostawić TV podłączony do drugiego wejścia DVI i powinien spokojnie pracować. Komp ma zapamiętane ustawienia przypisane do każdego z wejść DVI. Przynajmniej u mnie tak było, działa i jestem happy, pozdrawiam
 
Do góry