Toshiba 37z3030 - wszystkie spostrzezenia!

dupencja

New member
Tak jak w temacie:)

Proszę o wasze spostrzezenia co do tego telewizora.

Jak się sprawuje?

Czy opłaca się go zakupić?

Jakie ma wady?zalety?
 

alyjen

New member
Wada największa
kąty w pionie, jak wstajesz oglądając telewizję to obraz się bardzo zmienia

Kąty w poziomie - super żadnych problemów

Sport HD - żyleta
Sport HD - zależy co leci, jak są to transmisje meczów w zwykłym polsacie to wygląda tragicznie, jak eurposrt HD to poezja ;) zresztą eurosport zwykły, czy olimpiada puszczana na zwykłej TVP też wyglądały super, no ale na HD jest zupełnie inna jakość

Mam ją w tej chwili podłączoną do HTPC DVI-HDMI, Astera HD HDMI, zwykłej analogowej kablówki

Gry na PC - poezja gra się na prawdę super
Filmy Bluray z PC - bajka, najładniejsze co możesz na tym TV puścić
Filmy DVD z PC - tak sobie nawet jak upscalujesz to z niektórymi kiepskimi kopiami wiele się nie da zrobić, wydania reżyserskie i edycje kolekcjonerskie = SUPER
DIVX z PC - zależy od tego kto kodował, oglądam tak seriale i jest ok ale do filmów wolę wersje Bluray

Telewizja analogowa, zależy co leci obraz taki sobie, czasami bardzo dobry (nowe seriale) czasami dramat (niektóre transmisje na żywo)
Telewizja cyfrowa - równiej niż analogowa ale bez jakiejś wielkiej rewelacji
Telewizja HD - lepiej od DVD, US Open na Eurosport HD wyglądał super dobrze, prawie tak dobrze jak Bluray

Musicie napisać jakie konkretnie rzeczy chcecie wiedzieć to postaram się odpisać. Ogólne spostrzeżenia mam takie że jestem z telewizora bardzo zadowolony, choć wiem że pod pewnymi względami są lepsze modele.
 

malikus

New member
Ja również jestem zadowolony mam teraz analogową UPC i z 2 metrów spokojnie można oglądać. Jeżeli chodzi o filmy dvd to jak pisze kolega wyżej. Sony playstation 3 rewelacja żadego smużenia i innego badziewia wszystko wyglada bardzo ładnie.
 

alyjen

New member
Ja mam telewizor ustawiony na bardzo naturalne kolory, takie raczej kinowe, nawet transformersy Bluray nie raziły jakoś sztucznością, jak ktoś lubi bardziej walące po oczach to żaden problem można tak też ustawić

czarny jest ok, ale widziałem lepsze telewizory (choćby Samsungi A651), fakt że zwracam na to uwagę jedynie grając w środku nocy, w filmach jest dokładnie tak jak powinno być
 

nolimit

New member
Witam


ja mam ten Tv juz troche czasu ok pol roku. Wszystko ok . Kanaly w HD poezja, pieknie szczegolnie eurosport HD. FIlmy z kompa przez HDMI -HDMI puszczane w HD tez super. Zwykle programy SD - zalezy od programu...

Gry zajebiscie.


Tylko tak sobie mysle ze jesli mialbym jeszcze raz kupowac teraz TV to bym ine wydawal tyle kasy na ta toshibe - nie dlatego ze jest zla. Jest ok tylko po co komu taki TV jak nie mozna wykorzystac jego mozliwosci...

Ile kanalow jest w HD? Kilka. a ile w dobrej jakosci HD i caly czas nadawane w HD? Jeszcze mniej... Ja mam pelen pakiet c+ wiec chyba najwiecej tam jest kanalow w HD. No ale to i tak malo

Wiekszosc jest w SD kanalow wiec po co kumu TV full HD


filmy w HD puszczane z kompa albo odtwarzacza - ok spoko fajnie wyglada tylko ile jest tych filmow? Malo. Zeby sciagnac z netu trzeba poswiecic duzo czasu bo zajmuja bardzo duzo - i jeszcze znalezc dobry film ktory nas ciekawi z PL napisami zeby pasowaly to graniczy z cudem. No i oczywiscie trzeba miec czas zeby to szukac i sciagac. Wiec zadko kiedy sie chce.



Wiec w sumie nie ma potrzeby kupowac takiego TV - lepiej kupic tanszy i jest prawie to samo bo na zwyklym SD programie nie widac duzej roznicy miedzy tym TV a innymi tanszymi.



Ja jeszcze mam pytanie do was - ten TV jest full HD to dlaczego na TV na obudowie nie pisze full hD tylko HD ready?


Wczesniej mialem samsunga le32r82b i tez pisalo HD ready za tanie pieniadze i w sumie nie widac duzej roznicy na kanalach SD - moze nie ma smuzenia itd ale czy warto az tyle przeplacac i kupowac toske?
 

dupencja

New member
Wielkie dzieki za spostrzezenia:) Szczególnie alyjen i nolimit:)Bardzo wyczerpujące wypowiedzi...
Ja już zdecydowałem...JVC 37p80 juz jest w drodze..za kila dni przekonam się czy wybrałem dobrze:)

Nolimit a nie masz czasami napisane Hd Ready 1080p ?Jest to nowe oznaczenie...i oznacza ono to smao co obecne full hd...
Wproawdzono je, poniewaz niedlugo FULL HD moze oznaczac jeszcze wieksza rozdzielczosc;)Wiec jeszcze na dzien dzisiejszy Hd Ready 1080p = Full HD

Pozdrawiam:)
 

nolimit

New member
no wlasnie nie. Dopiero kumpel mi zwrocil uwage ze chyba powinno byc full hd a nie hd ready - bo to znaczy ze jest przygotowany do odbioru wysokie rozdzielczosci a full hd ze moze odbierac pelne HD


Wiec chyba cos nie tak z tym oznaczeniem na tym TV? Czy tak sie poprostu wszedzie oznacza?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
spoko jest full hd .
Poczytaj zasady obowiązujące w oznaczeniach .
http://www.toshiba-av.pl/TV/LCD/Z/28/37Z3030DG
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19566
0998fedf47162571med.jpg
 

serwo

New member
alyjen napisał:
Wada największa
1.kąty w pionie, jak wstajesz oglądając telewizję to obraz się bardzo zmienia

2,Ogólne spostrzeżenia mam takie że jestem z telewizora bardzo zadowolony, choć wiem że pod pewnymi względami są lepsze modele.

1.To znaczy jak bedzie powieszony na scianie i bedzie sie na niego ptrzalo z dolu to bedzie kicha

2. tzn o jakie lepsze modele ci chodzi
 
Do góry