TOSHIBA 24W1333G dlaczego obraz 1920x1080

Cage

New member
Witam.
Posiadam telewizor TOSHIBA 24W1333G
Zastanawia mnie fakt, dlaczego po podłączeniu przez kabel HDMI stacjonarnego odtwarzcza DVD, to od razu, obraz ma rozdzielczość 1920x1080, czyli Full HD, to samo się dzieje, gdy laptop przez HDMI zostaje podłączony pod ten telewizor.
Jakim cudem pisze w info na TV, że jest rozdzielczość 1920x1080, skoro ten TV, to jest tylko HD Ready czyli 1366x768 :?:
 

Rafal7

Banned
I co z tego że jest tylko Hd Ready, to jest tylko informacja o sygnale jaki dochodzi do tv, a tv i tak wyswietli maks co obsluguje.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Lepiej w takim wypadku ustawić na źródle max rozdzielczość odbiornika, żeby uniknać downscalingu.

Edit : post 4444 :D
 

Cage

New member
I co z tego że jest tylko Hd Ready, to jest tylko informacja o sygnale jaki dochodzi do tv, a tv i tak wyświetli maks co obsługuje.
Skoro tak mówisz, że wyświetli max co obsuguje, to według mnie jak TV jest HD Ready, to powinien tylko wyswietlać obraz 1366x768, dlatego że takiej rozdzielczości jest jego matryca.
 

Cage

New member
Nie wiem dlaczego, gdy podłącze do telewizora Thomson HD Ready, mój laptop z ekranem 1366x768 przez kabel HDMI, to od razu jest obraz wyświetlany na pełnym ekranie automatycznie w rozdzielczości 1366x768 ?
Ten sam laptop za pomocą tego samego kabla HDMI już nie działa automatycznie z telewizorem TOSHIBA 24W1333G, wtedy Toshiba działa nie potrzebie w rozdzielczości 1920x1080 i przez to na TV źle jest wyświetlany obraz laptopa.
Nie wiem, czy można zmusić TOSHIBA 24W1333G, żeby pracował, tylko i wyłącznie w rozdzielczości 1366x768 ?
 
Do góry