Tonsil Siesta

Ernie

New member
Witam pytanko kieruje do posiadaczy Siest. Zastanawiam sie nad ich zakupem czasem lubię posłuchać czarnej muzyki a w niektórych kawałkach jest naprawdę fajny basik czy same kolumny będą potrafiły go przekazać czy potrzebny jest do tego zestawu jakiś sub??
 

dembol

New member
czesc bas maja sprezysty i szybki ale niezbyt miesisty ,w tych kolumnach dominuje srednica wysokim tez niczego nie brakuje ! jesli chodzi o pasmo srednie rzadko jakie kolumny w cenie do 5 tys zagraja z taka klasą
jednak nei sa to kolumny do ostrej łupaniny basowej jak wyzej wspomnialem bas jest ale na logike co mozesz osiagnac z 2 15 cm glosników ??
nie za wiele
osobiscie kolumny polecam
 

Ernie

New member
Wiec chyba sie na nie zdecyduje myślałem jeszcze nad nowymi maestro s ale jest duży problem zeby gdzieś je wyrwać w dobrej cenie. Dzięki za info pozdrawiam
 

Ernie

New member
Jeszcze jedno pytanie co do Siest czy poradzą sobie w pokoju 25m2 czy do słuchania muzyki lepsze byłyby Maestro?
 

dembol

New member
25 do 30 m2 to dla siest najlepsze środowisko
w moim starym domu mialem je w 13 m2 i grały fajnie ale jak sie przeprowadzilem do nowego domu i wtrynilem je do salonu 23m2 to rozwineły skrzydla calkiem inne brzmienie maestro sa do łupaniny ! nie powiem ze źle graja ale nei są tak aksamitne i czyste jak siesty
 

walus

New member
Siesta

Ciekawy artykuł na temat Pro Tonsil Siesta zamieszczony jest w miesięczniku HIFI Nr 1/2009. Warto przeczytać i podjąć decyzję co do kupna. Jezeli chcesz to zeskanuję i prześlę Ci na prywa.
 

Ernie

New member
Przestudiowałem artykuł (dzięki Walus) i troche sie zawiodłem ze za wszelką cenę krytykuje sie wszytko co polskie bo przeciez w naszym kraju liczy sie tylko made in china. Chodzi mi główie o jakość wykonania nie chce mi sie wierzyć że jest aż tak słabo. Jednak się zdecyduje na ich zakup ważna jest jakość dzwięku. W tej chwili mam stare zasłużone Altusy kupione w latach 80-tych obudowy są w stanie bardzo dobrym jeśli Siesty wytrzymają też tak długo to oby więcej takich produktów.
 

KotD

New member
Nie zgadzam się z opinią z testu. Wykonanie wg mnie jest jeżeli nie bardzo dobre to dobre. Kupiłem te kolumny gdy je zobaczyłem i posłuchałem pomimo tego, że byłem na 90 % zdecydowany na inne kolumny.
Nie jest prawdą,że wszystko co polskie musi być gorsze. Wg mnie jeżeli coś z dwóch rzeczy polskie lub zagranicze jest takiej samej jakości to zawsze wybiorę polskie. Tak już mam.
Pozdrawiam
 

waldes300

New member
Tonsil

Zgadzam się z przedmówcą jestem posiadaczem zestawu Focus 240 i wykonanie i jakość dźwięku na najwyższym poziomie.Choć znalazłem na pewnym forum że to szrot i syf.Całkowita nieprawda ale takie zdanie niestety ma wielu naszych rodaków Polskie choćby najlepsze będzie niedobre:???:Miałem okazję posłuchać troszkę Siest, jak też im się dosyć dokładnie przyjżeć i uważam że są warte wydanych pieniędzy,sam bym sobie takie kupił ale żal rostawać sięz Focusami;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

smoku666

New member
Ponieważ sąsiad od jakiegoś czasu posiada parę 'Siest' i miałem możliwość ich prostego przetestowania to powiem tylko tyle iż to przyzwoite- momentami nawet dobre kolumny, ale nic więcej.

ps.
tak jak napisał blackninja -> Siesty to nie Altusy!
(na których notabene się wychowałem i do dzisiaj graja u mojego ojca)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Rozważałem Siesty, jako głośniki do KD, ale nie(stety) budżet się zwiększył i zostały pokonane przez Dali Ikon 6 (szczególnie wysokie częstotliwości były zdecydowanie lepsze). Ale za swoją cenę, to naprawdę kawał dobrze wykonanych kolumn...
 

pawelzoraw

New member
Tonsil siesta czy Jamo c605

A jak wypadną Siesty w porównaniu z Jamo c605? Ceny zestawów kolumn zbliżone. słuchałem tych jamo i bardzo mi się podobały. niestety nie miałem mozliwości odsłuchy Siest. Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru.
 

sledz

New member
siesty???

A czy ktos porównywał kolumny tonsil siesta do paradigm monitor 9v4?? Też jestem zdecydowany na kupno tonsila, jednak ostatnio pojawia się sporo ciekawych używanych, bądź też nowych ofert całkiem przyzwoitych kolumn... w podobnej cenie do siest są np. nowe Acoustic Energy Aegis Neo 3... Im więcej zwlekam z zakupem siest tym więcej rodzi się pomysłów, aby przetestować inne kolumny... I jak zawsze potem rodzi się problem które wybrać..
 

don111

Banned
tu też nie ma co porównywać, Paradigmy to w miarę uniwersalne kolumny ale najlepiej jednak się nadają do dynamicznej muzyki (powiedzmy do bardziej młodzieżowych rytmów) - grają miękko i konturowo (trochę wycofana średnica), natomiast basik jest nieziemski (mówię to na podstawie 7v4 - miałem je przed 9v5)- wszelkie Mission, Jamo, Dali, JBL odpadają w przedbiegach....nie ma nawet co porównywać, pod tym względem może jedynie Yamahy NS 777 mogłyby z nimi konkurować
troche słabiej wypada muzyka z wokalami, instrumentami, tu prawdopodobnie lepiej wypadną Siesty (o ile to prawda co o nich piszą :grin:)
 

Ernie

New member
Jestem już szczęśliwym posiadaczem Siest grają z yamaha rx-v 463 i jestem bardzo zadowolony. Obawiałem się w nich basu ale jest super nawet przy cichym słuchaniu muzyki zresztą w bloku i tak za bardzo nie można poszaleć. Jakość wykonania jest na wysokim poziomie. Jeśli ktoś ma wątpliwości przez zakupem śmiało mogę polecić. Pozdrawiam
 
Do góry