Tonsil scherzo 200 5+1 biała perła

dandii

New member
Fajna robota, widzę ze sprzedajesz na Allegro.
Jak przeprowadziłes proces malowania?

Cała okleina była zrywana ze wszystkich kolumn.Perfekcyjne lakierowanie renowacyjne
rozpoczyna się już podczas przygotowania.
Tylko wówczas, gdy podłoże jest właściwie
ocenione, efekt końcowy będzie zadowalający.
Szlifowanie, szpachlowanie, nakładanie
wypełniacza i gruntowanie należą do
najważniejszych prac. Wszystkie czynnosci było kolejno przeprowadzone. Schnięcie podkładu i lakieru bezbarwnego odbywało sie w temperaturze 63 stopni przez 35 minut.Podkład był dobierany pod kolor kolumn aby ułatwić nakładanie farby bazowej ze wzgledu na słabośc krycia białego pigmentu. Mam podobny zestaw w domu tylko jest inny kolor, brązowy metalik.
 

dandii

New member
Rozumiem ze miales dostep do pomieszczenia, czyli profi warunki?
To nie bylo chyba robione w garazu?

Było to robione w serwisie peugota, osobiscie sam to robiłem. Garaż czy inne pomieszczenie, tylko trzeba miec cierpliwość i fach w rece ,a przede wszystkim doświadczenie to wszedzie można zrobic takie rzeczy. Pierwsza warstwa która została połóżona podczas procesu lakierowania to podkład mokro w mokro oczywiscie biały. Kolejnym procesem w etapie malowania było nakładanie białej bazy,trzy warstwy.Postanowiłem zrobić mały efekt i w czwartej warstwie został nałożony xyralik.
Xyralic jest to "nowsze wydanie perły".Roznia sie iloscia katów odbicia swiatła, xyralic ma ich wiecej i odbija swiatło pod wieksza iloscia kątów.Mówiąc inaczej,ładniej sie mieni, co widać na załączonych zdjeciach.Ostatnim czynnikiem było nakładanie lakieru bezbarwnego, dwie warstwy.
 
Do góry