Tonsil Czat 130

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Te kolumny Gale 3040 były testowane w "Hi-Fi i muzyka" 5/03 ogólnie lekki dźwięk
Trudno mi cokolwiek powiedzieć ,jeżeli nie potrzebujesz kolumn na gwałt to najlepiej się trochę wstrzymać i poczekać na dobrą ofertę ,szczególnie jeżeli pieniądze nie przychodzą lekko ,myślę że za 700zł można kupić fajnie kolumny z których będziesz zadowolony
 

WiTT

New member
Bez reklam
W Twoim przypadku jest jeszcze jedna opcja - dokładając 70 zł możesz mieć nowe kolumny Taga przyzwoita jakość i brzmienie nie powinno być problemów z odsłuchem ,są dostępne w większości sklepów ,porozmawiaj z użytkownikiem "WiTT" on o Taga wie prawie wszystko :)
nooo te "prawie" robi dużą różnicę ;) to żeś mnie wywołał do tablicy :D

A tak w temacie, ciężko ciężko oj ciężko... ale nie niemożliwe ;) co do TAGA, to tutaj kolega nie zaszaleje. Dobre stereo to jednak nie z serii kinowych TAV. Oczywiście ja mam już większe wymagania od kolumn, być może komuś kto zaczyna z poważniejszym sprzętem, i te z tej serii starczą.
Musiałbyś zapytać się forumowego kolegi blackninja o dobre ceny TAV-506F v.2 lub TAV-606F v.3.
Zastanów się też nad podstawkowymi, do takiego metrażu będą ok. Tutaj już świetne TAGA Harmony Platinum B-40 by się dobrze sprawdziły (ceny u blackninja).

Te wspomniane Gale wyglądają ciekawie. A i sprzedawca jest prywatny, porządne zdjęcia, ciekawe jak grają.

Kilka słów do wzmaków. Zorientowałbym się, poszukał (wyczekał ciekawych ofert) w używkach takich firm jak: Arcam, Cambridge Audio, Rotel, NAD czy Marantz.
Dla zobrazowania i poglądowo np.
CAMBRIDGE AUDIO AZUR 340A-S (3365443748) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Wzmacniacz Cambridge Audio A5 - Ideał Tanio (3362918845) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
NAD 304 (3346493901) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
ROTEL RA 921 - SUPER STAN - ZAWIERCIE ! (3364935260) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
### MARANTZ PM-57 ### JAK NOWY W ORG. KARTONIE # (3367961368) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
ARCAM DELTA 290 INTEGRATED WZMACNIACZ stan bdb (3354345833) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Zaś kolumny, można czasem trafić w dobrym stanie Dali, najbardziej kultowe 5005 potrafią robić wrażenie. Ale rzadko bywają na alledrogo. Warto też coś wyłowić z takich firm jak Magnat, Heco Victa, a może nawet i Altusy - tylko trzeba uważać, bo jest ich sporo, a w większości są po naprawach i wymianach głośników.

Musisz się liczyć, że budżet możesz naciągnąć o jakieś 100-200 zł.

Pozdr :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
WiTT - z tego co wiem wybór padł na wzmacniacz Yamahy to dobry klocek ,oczywiście zawsze można lepiej ale takim sposobem to kupno może trwać latami ,więc nie ma co mieszać i polecać inne modele .W przypadku wyboru tej Yamahy łatwo jest zbudować system dokupując w przyszłości np.CD Yamahy i uzyskując w ten sposób pewien styl brzmienia .Yamaha dobrze się sprawdzi w przypadku muzyki rozrywkowej
Problemem tu jest budżet 700zł ,kupno używanych kolumn zawsze niesie ryzyko -wystarczy że będzie lekko uszkodzone zawieszenie głośnika ,w przypadku starszych modeli kupno nowych samych głośników jest wręcz nie możliwe .Z nowych kolumn trudno coś kupić w tej cenie ,dlatego napisałem o Taga
Dali to fajne kolumny ,można wybrać coś ze starszych serii tzw.niebieskiej lub czerwonej (np.Dali 104) ,dobrą propozycją może być Eltax Liberty 5+ ,w pewnym stopniu odradzam kolumny Heco Victa ,jeżeli już coś tego producenta to Aleva ,podobnie jak Magnat nie warto inwestować w Supreme lub Motion .Altusy kompletnie odpadają przy takim metrażu
 

WiTT

New member
Bez reklam
heh, z tymi Altusami do 14m2 faktycznie popłynąłem ;)
Co do propozycji to już podaliśmy koledze, ma nad czym teraz myśleć i szukać. Te Heco Victa ja wiem że mocno dyskusyjne, ale w tym budżecie to ciężko o coś bardziej wyrafinowego. Tagi z serii TAV 506 i 606 tu też nie ma się co po nich spodziewać czegoś wielkiego. Ale na plus ich, to że byłyby to nowe kolumienki.
Ja bym tą stówkę-dwie dorzucił i kupił podstawkowe B-40 z serii Platinum, to już zupełnie inna bajka, zwłaszcza do 14m2 jak znalazł.
 

Morf3usz

Member
Raczej w 99% jestem zdecydowany na Gale 3040, tylko jest problem wzmacniacz który miałem na oku czyli Yamaha ax 500 jest 8 ohm a te Gale 4, czyli nic z tego nie będzie :(
Panowie jaki wzmacniacz do max 350 z wysyłką polecacie żeby ładnie się zgrał z tymi Galami?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Zdaje się że ten wzmacniacz Yamaha to zejdzie Ci nawet do 2Ohm, więc da radę i z 4Ohm kolumn Gale. Ciekawe tylko jak to razem zagra :)

specification%20yamaha%20ax-500.jpg
 
Do góry