To niewiarygodne - Sharp i SEL prezentują 13.3 calowy wyświetlacz OLED 8K.Gra jeszcze

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To niewiarygodne - Sharp i SEL prezentują 13.3 calowy wyświetlacz OLED 8K.
Gra jeszcze nie skończona...


Niewiarygodne, ale prawdziwe!

Sharp i SEL [Semiconductor Energy Laboratory] są w trakcie produkcji ekranu OLED o gęstości 664ppi!. Prezentowany model wykorzystuje technologię C-tlenek semiconductor [ CAAC-OS ].

Skok jest ogromny, jeśli weźmiemy pod uwagę, że poprzednie odpowiednie technologie wyświetlania miały tylko 326 gęstość pikseli na cal przy przekątnej 13 cali.
Udział SEL nie jest jakiś przypadkowy, bo firma ma wielkie doświadczenie w przypadku ekranów OLED.
Oled... gra jeszcze nie skończona. Też wiemy jak się to robi dobrze - twierdzi Sharp.
fullhd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak czy tak to pierwszy krok. Wiadomo było ze to "przejściówka", ale extra że jest !
 

collider

New member
Bez reklam
Ostatnio ogladalem obraz 4K na jakim modelu Sony. 55 cali emitujace jakies meczydlo w tej rozdzialce. Powiem szczerze, ze nie musialem zbierac szczeki z podlogi. Wiem, ze wszedzie sa ochy i achy, ale mnie osobiscie to nie powalilo. Owszem obraz dobry, ale czy dla mnie z odleglosci powiedzmy 2 do 3 metrow dawal poczucie wyzszosci na tle palacych sie obok topowych full hd? Dalej sie zastanawiam. Przy tej roznicy w cenie gra nie warta swieczki. Moze faktycznie 8K zrobi roznice, ktora zauwazy zwykly Kowalski bo jak dostrzeglem to przypadkowi widzowie snujacy sie po sklepie nie wykazywali entuzjazmu ani nie padali na kolana.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak czy tak to pierwszy krok. Wiadomo było ze to "przejściówka", ale extra że jest !

Takim tokiem rozumowania to mozna byloby pomyslec ze i 8 k to moze byc nastepna przejciowka bo docelowo np moze byc 12 k ;-) Na razie to 4k dla wiekszosci ludzi jest za drogie, a juz nie wspomne o zerowym dostepie materialow nagranych w 4k ( filmy bluray czy tez kanaly na satelicie w 4k)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ostatnio ogladalem obraz 4K na jakim modelu Sony. 55 cali emitujace jakies meczydlo w tej rozdzialce. Powiem szczerze, ze nie musialem zbierac szczeki z podlogi. Wiem, ze wszedzie sa ochy i achy, ale mnie osobiscie to nie powalilo. Owszem obraz dobry, ale czy dla mnie z odleglosci powiedzmy 2 do 3 metrow dawal poczucie wyzszosci na tle palacych sie obok topowych full hd? Dalej sie zastanawiam. Przy tej roznicy w cenie gra nie warta swieczki. Moze faktycznie 8K zrobi roznice, ktora zauwazy zwykly Kowalski bo jak dostrzeglem to przypadkowi widzowie snujacy sie po sklepie nie wykazywali entuzjazmu ani nie padali na kolana.

Bo dla wiekszosci osob tak wlasnie jest, ja na 65 calowym tv zeby zobaczyc roznice pomiedzy full hd i materialy byly jakies nagrane w 4k to bylo widoczne w odleglosci najdalej 1,5 m od ekranu. Na 84 calach na prezentacji sonego jakis specjalista mowil ze najlepiej ogladac jest w odleglosci okolo 3 m wtedy jest najlepiej widoczna roznica pomiedzy 4k a full hd ( tylko wtedy po przelaczeniu kanalow z satelity juz z tych 3 m bylo ziarno i zeby bylo fajnie trzeba bylo usiasc dalej )..to co dopiero o 65 calach mowa czy juz nie wspomne o 55 calach. Ale marketing idzie wiec kto wie moze faktycznie kiedys te 8k bedzie bardziej odczuwalne niz obecne 4k. A przede wszystkim beda ceny nizsze niz obecnie.. Na chwile obecna wole 65-70 cali w full hd niz w 4k 55 cali..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No wlasnie, wiec po co jest te 4K? Chyba tylko zeby wyciagnac kase od ludzi.

Wiesz sa tacy dla ktorych wydac powiedzmy 22 tys za 65 cali to zaden szal, ale generalnie ( jak dla mnie)to taka propaganda a skorzystaja Ci ktorych stac ewentualnie ktorzy cos w tym widza..
 

Ruter19

New member
Zajebiście !!! piękny cios w Samsunga :D daje sobie rękę obciąć ;) że iPhone 6 będzie miał znowu najlepszy wyświetlacz na rynku. Już nie mogę się doczekać września....
 
Do góry