Tizen, WebOS, Firefox OS czy Android TV ?

Konteczko

New member
W najblizszym czasie przymierzam sie do zakupu nowego tv i ze wzgledu na to ze w sklepach powoli pojawiaja sie tegoroczne modele telewizorow zastanawiam sie ktory z wymienionych systemow jest najlepszy i najbardziej przyszlosciowy ?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
No ale ja bym raczej zwrócił uwagę na obraz w telewizorze. Co do Tizena to trzeba się tym pobawić i zobaczyć co zaoferują. ;-)
 

Konteczko

New member
Oczywiscie macie racje ale smart staje sie nieodlacznym elementem telewizorow i rowniez na niego mozna zwrocic uwage przy zakupie a ja poprostu nie znam plusow poszczegolnych systemow i dlatego pytam.
 

Konteczko

New member
Nie mam sprecyzowanych oczekiwan. Poprostu chcialem sie zorientowac ktory system jest najbardziej przyszlosciowy czy tez daje najwiecej mozliwosci.
 

collider

New member
Bez reklam
Nie mam sprecyzowanych oczekiwan. Poprostu chcialem sie zorientowac ktory system jest najbardziej przyszlosciowy czy tez daje najwiecej mozliwosci.

Zaden bo nawet taki Android moze zostac ograniczony i stac sie systemem zamknietym na telewizorach by nie robic konkurencji tabletom i smartfonom.
 

jasssu

New member
Zaden bo nawet taki Android moze zostac ograniczony i stac sie systemem zamknietym na telewizorach by nie robic konkurencji tabletom i smartfonom.

Nie sądzę by się tak stało. Android jest tworzony przez Google, który jest producentem softwaru, a nie sprzętu i zależy im na tym by ich oprogramowanie było jak najbardziej rozpowszechnione, tak samo jak zresztą twórcom pozostałych systemów, z tym, że to Android jest najpopularniejszy.

Poza tym zwróć uwagę ile producentów smarfonów i tabletów produkuje również telewizory. Jest tego całkiem spory odsetek. Można reklamować wszystkie produkty na jednym systemie jako doskonale zintegrowane.

W Philipsie z Andkiem można spokojnie przeglądać historię w Chrome nabitą wcześniej na kompie, to niezła idea i może się niektórym osobom sprawdzać, kwestia nawyków.
 

collider

New member
Bez reklam
Nie sądzę by się tak stało. Android jest tworzony przez Google, który jest producentem softwaru, a nie sprzętu i zależy im na tym by ich oprogramowanie było jak najbardziej rozpowszechnione, tak samo jak zresztą twórcom pozostałych systemów, z tym, że to Android jest najpopularniejszy.

Poza tym zwróć uwagę ile producentów smarfonów i tabletów produkuje również telewizory. Jest tego całkiem spory odsetek. Można reklamować wszystkie produkty na jednym systemie jako doskonale zintegrowane.

W Philipsie z Andkiem można spokojnie przeglądać historię w Chrome nabitą wcześniej na kompie, to niezła idea i może się niektórym osobom sprawdzać, kwestia nawyków.

Google oferuje tez swoje tablety i smartfony. To, ze ktos je dla nich robi jest juz w tym zglobalizowanym swiecie malo istotne.
Oczywiscie, jezeli platformy smart naprawde sie rozwina i beda w pelni funkcjonalne to tylko dobrze dla klientow. Czym większy wybór tym lepiej i oby tylko za systemami nadazyla jakosc samego obrazu bo z tym w ciagu ostatnich kilku lat jest slabo.
 
Do góry