Thomson 55FU8765

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy jakie masz preferencje. Ta plazma nie ma bieli - Thomson ma.
Ta plazma głośno pracuje - Thomson cichutki jak mysz.
Za różnicę poboru energii w ciągu okresu użytkowania ( w Polsce liczy się 8 lat) kupisz drugi telewizor.
Różnica jest ogromna !!!
Thomson ma też lepszą ostrość.
 
Zależy jakie masz preferencje. Ta plazma nie ma bieli - Thomson ma.
Ta plazma głośno pracuje - Thomson cichutki jak mysz.
Za różnicę poboru energii w ciągu okresu użytkowania ( w Polsce liczy się 8 lat) kupisz drugi telewizor.
Różnica jest ogromna !!!
Thomson ma też lepszą ostrość.

Różnica w poborze jest ogromna?
Moim zdaniem ludzie często demonizują koszty prądu za plazmy.
Mój TV zżera średnio 250W-280W - przyjmuję 300W dla łatwiejszego rachowania. Koszt 1KWh to 0,60PLN, oglądając średnio 8h dziennie (teoretycznie) mamy dziennie zużyte 2,4HWh za 1,44PLN. Miesięczne zużycie prądu przez zestaw z TV to 72KWh - co kosztuje 44,30PLN. Dużo? Sporo - ale to wciąż mniej niż miesięczny abonament za N. Rocznie koszt prądu wynosi teoretycznie 531,60 PLN. Teoretycznie bo nie da się oglądać TV przez 365 dni w roku - są wakacje, święta itd. Ile można zaoszczędzić na telewizorze LED? Załóżmy że wciąga przeciętnie 100W (nie wiem czy przy 50" tak to wychodzi...) - rocznie zaoszczędzę około 355 PLN. Ale zaraz plazma 50" kosztowała 2500PLN a LED o zbliżonej jakości ponad 2x tyle... (przynajmniej 2 lata temu tak było). Więc co wychodzi taniej? Teraz zapewne TV z podświetleniem LED o porównywalnej jakości obrazu nie są już dużo droższe od plazm - ale chyba droższe są...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę że sam padłeś ofiarą swoich wyliczeń.
Wyszło Ci że 531 zł rocznie . W Polsce telewizor wymienia się co 8 lat czyli rachunek = 4248 zł . Mało ???
To jest drugi telewizor gratis !!!!
A zapewniam Cię że niektórzy korzystają z telewizora 12 godzin dziennie - bo lubią jak coś gra.
Przy plazmach 65" - różnica jest jeszcze większa !!!

Więc raczej oszczędność matki Ziemi ( i własnego portfela) przy podobnej jakości.
 
Myślę że sam padłeś ofiarą swoich wyliczeń.
Wyszło Ci że 531 zł rocznie . W Polsce telewizor wymienia się co 8 lat czyli rachunek = 4248 zł . Mało ???
To jest drugi telewizor gratis !!!!
A zapewniam Cię że niektórzy korzystają z telewizora 12 godzin dziennie - bo lubią jak coś gra.
Przy plazmach 65" - różnica jest jeszcze większa !!!

Więc raczej oszczędność matki Ziemi ( i własnego portfela) przy podobnej jakości.

No tak - można oszędzić 4248 jak nie gra żaden telewizor - to trochę taka demagogia.
Rodzi się pytanie - czy rzeczywiście dzisiejsze telewizory LCD z podświetleniem LED dają podobną jakość obrazu jak plazmy (w tych samych cenach). Dwa lata temu to była przepaść.
Jak ktoś musi mieć 12h dziennie włączonego graja - to tylko coś energooszczędnego...
 

pixar11

New member
Witam, obecnie ten telewizor dostępny jest za 4600, czy wiadomo coś już o teście tego modelu?
Przymierzam się właśnie do jego zakupu, ktoś kupił? jakieś opinie? szukałem w necie ale nic niema rzetelnego na jego temat...
 
Do góry