THOMSON 39FU6663 czy LG 37LM620S?

rumianin

New member
Witam wszystkich. Proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Nie wiem, który lepszy: THOMSON 39FU6663 czy LG 37LM620S? Czy zdecydować się na aktywne czy pasywne 3D. Jak wygląda sprawa oglądania w internecie filmów z napisami w tych dwóch telewizorach? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

rumianin

New member
Czy na tym forum znajdzie się jakiś dobry człowiek, który podpowie, co wybrać. Mój stary kineskopowy thomson dokonał żywota, a synek chciałby obejrzeć dobranockę, a ja z żoną jakiś film od czasu do czasu. Pozdrawiam wszystkich czytających mój post, szczególnie tych, którzy zechcą coś poradzić.
 

rumianin

New member
1. barteknowack, wielkie dzięki za informację
2. Jeżeli Thomson 39FU6663 nie czyta polskich znaków, to czy jest jakiś sposób, żeby polskie znaki były jednak widoczne (jestem żółtodziobem w tej dziedzinie, więc proszę o wyjaśnienie tak, żeby żółtodziób czyli ja pojął o co chodzi). Czy to, że Thomson nie czyta polskich znaków dotyczy też sytuacji, gdy do telewizora podpięty jest laptop a telewizor pełni rolę monitora?
3. A czy LG 37LM620S czyta polskie znaki?
4. Wszelkie sugestie i porady na temat tych dwóch modeli tv mile widziane.
5. Z góry dziękuję tym wszystkim, którzy zechcą się wysilić i coś podpowiedzą.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Być może konwersja systemu kodowania coś by dała, nie mam możliwości sprawdzenia. Jeśli chodzi o pracę jako monitor - naturalnie wszystko będzie się wyświetlało, polskie znaki też.
LG czyta polskie znaki.

Jeśli chodzi o 3D, zależy jak oglądasz, ile osób, czy daleko czy często. Pasywne sprawdzą się w większej liczbie oglądających, aktywne gdy oglądasz sam lub we dwójkę, gdyż w zestawie są 2 pary okularów. Dokupienie trochę będzie kosztować.

Cenowo odbiorniki są podobnie.
 

rumianin

New member
barteknowack, dziękuję za cenne rady. Jak mi się nasunie jeszcze jakieś pytanie dot. tych telewizorów, to pozwolę sobie zapytać. Pozdrawiam.
 

rumianin

New member
Thomson 39FU6663 nie ma wbudowanego WiFi (WiFi ready). Co jest potrzebne, aby mieć dostęp do internetu w telewizorze, jeżeli ma się w mieszkaniu router?
Na Allegro natrafiłem na coś takiego:
Nowa Szybka Karta WiFi USB Thomson TG122n n/b/g (2962357233) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Czy powyższy produkt podłączony do gniazda USB w Thomsonie spowoduje, że telewizor będzie miał dostęp do internetu? Przy okazji proszę o wyjaśnienie, czy powyższe urządzenie można podłączyć np. do LG 37LM620S po to, aby uzyskać internet.
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
Do telewizorów WiFi-Ready robione są dedykowane dongle WiFi i najczęściej tylko te rozpoznaje TV i z nimi współpracuje. (najczęściej bo czasem zdarzają się wyjątki, trzeba poznać na jakich podzespołach jest ten dedykowany sprzęt zbudowany)

Zatem, wskazany adapter nie zadziała w żadnym z tv. Do Thomsona musiałbyś mieć takie coś ->
$T2eC16NHJGwE9n)ySf0JBQkDhT6lK!~~60_12.JPG


PW-DN4210D

A do LG, który też jest WiFi-Ready, trzeba ten adapter -> LG AN-WF100: LG Wi-Fi

Oczywiście można też połączyć TV kablowo z routerem, każdy TV ma port LAN.
 

xXANDRZEJXx

New member
Witam mam podobny dylemat co rumianin zastanawiam się nad tymi samymi modelami ewentualnie biorę pod uwagę jeszcze samsunga 40 6100 ostatnio nawet wybrałem się do sklepu z własnym dyskiem w kieszeni USB i muszę przyznać że porównując obie technologie pasywną i aktywną jedna po drugiej stwierdzam że jeśli chodzi o 3d to ja wybieram aktywną technologie bo wrażenie 3d jest lepsze co do internetu w tv thomson to zależy gdzie kupisz bo z tego co zaobserwowałem zależy od zestawu na forum był testowany zestaw z 2 parami okularów i donglem WiFi w zestawie i ja taki bym wybrał no chyba że zdecyduje się na samsunga ale to jest uzależnione od tego czy w hurtowni z której zamawia towar mój szwagier do swojego sklepu komputerowego pojawi się znów Thomson bo jak wczoraj sprawdzaliśmy to już go nie było a ja już nie mogę się doczekać tv do sypialni więc może wybiorę coś innego ale niestety nie w tak atrakcyjnej cenie jak za 39 cali thomsona w tej cenie to dobry wybór (pomijam oczywiście euro... bo tam cena kosmos 2599) na necie wyrwiesz za około 2000 tylko trzeba dzwonić do sklepów bo nie na wszystkich stronach piszą co jest w zestawie.
 
Ostatnia edycja:

rumianin

New member
barteknowack, jeszcze raz dziękuję za wskazówki.
Do myślenia o Thomsonie zachęcił mnie jego test w hdtv.com.pl i bardzo atrakcyjna cena. W NEO24 obecnie kosztuje 1929 PLN (WiFi ready, bez dongla tv) i myślę, że żaden telewizor o podobnych możliwościach nie dorównuje mu ceną (jak się mylę, to proszę mnie poprawić), a mój budżet na telewizor 3D wynosi około 2000 PLN, a będę musiał jeszcze kupić uchwyt na ścianę. Zanim kupię telewizor, lubię sprawdzić jak wygląda sprawa dostępności w niezbędne akcesoria do tv. Jako, że u mnie w mieszkaniu router znajduje się w innym pomieszczeniu niż przewidywane miejsce umiejscowienia planowanego telewizora, chciałem sprawdzić dostępność niezbędnych dongli tv. Jeśli chodzi o podane przez Ciebie modele, to w przypadku LG w/w adapter można zakupić bez problemów w sklepach internetowych i na Allegro. Jeśli chodzi o Thomsona nie znalazłem żadnej oferty w internecie, dzwoniłem też do przyfabrycznego sklepu firmowego Thomson i TCL w Żyrardowie. Tam też go nie mają. Może wiesz Bartku (lub ktoś wie) gdzie można zaopatrzyć się w taki adapter lub też inny, który będzie działał w Thomsonie. Z góry dziękuję za wszelkie pomocne informacje.
 

rumianin

New member
W ostatnią sobotę byłem z żoną w Neonecie i miałem okazję porównąć Thomsona 39FU6663 i LG 42LM620S (37 calowego nie było ale to ten sam model 620S, nad którym się zastanawiam). Nie miałem okazji zobaczyć nic w 3D. Obraz w LG wspaniały, w Thomsonie ciut gorszy. Choć w pewnych momentach Thomson był lepszy, zależy co akurat pokazywano na ekranie. To moje subiektywne odczucie, więc każdy może uważać, co innego. Wczoraj zobaczyłem jeszcze Samsunga 40ES6100, obraz spodobał mi, ale bez rewelacji. Porównując możliwości Samsunga 40ES6100 do ceny (na Samsunga jest promocja), to wypada lepiej niż LG 37LM620S, który w tym zestawieniu jest najdroższy. Mój typ na dziś to Thomson i LG.
 

korabek

New member
Pozwolę wtrącić się do dyskusji.
Wg mojej wiedzy, FU..6663 z Żyrardowa mają fabrycznie na wyposażeniu dongla Wi-Fi, więc proponuję konkretnie dowiedzieć się w NEO24 jak z tym jest. Jeżeli nie mają w zestawie, proponuję w necie lub na naszym forum poszukać innego dostawcy. Swoją drogą to dziwne, że sklep przyfabryczny nie posiada ich w sprzedaży.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Ten WiFi dongle to w ogóle jakieś widmo, także szukałem w Internecie, gdzie go można dostać i nic nie znalazłem. Strona producenta nie ma nawet zakładki "Akcesoria do TV". Jak już napisano, warto bardzo dokładnie dowiedzieć się czy odbiornik jest sprzedawany już z adapterem, jeśli nie, myślę że można odpuścić sobie Thomsona, skoro Internet ma być tylko po Wi-Fi. Ewentualnie można kupić jakiś tani access point i kablem do gniazda LAN podłączyć.
 

rumianin

New member
Z tym dongle do Thomsona nie jest tak źle. W NEO24 nie są w stanie ustalić czy do telewizora dołączono adapter WiFi. Na stronie producenta w karcie produktu zapisano, że dongle not included. Pani ze sklepu przyfabrycznego twierdzi, że „WiFi jest w pudełku” . Dzwoniłem też do kilku sklepów NEONET w różnych miastach i mówiono, że dongle jest dołączony do Thomsona. W jednym NEONECIE powiedziano, że brak, ale przypuszczam, że sprzedawca nie zaglądał do kartonu. Tyle ustaliłem w temacie dongla do Thomsona. Pozdrawiam wszystkich, którzy zgłębiali temat.
 

sipap

New member
Wspominałeś cos o oglądaniu przez syna dobranocki na nowym telewizorze. Wnoszę z tego,ze masz małe dziecko. Dlatego radził bym jednak telewizor z 3D pasywnym. A więc tego LG. A może zamiast wydawać kasę na dodatkowy osprzet żeby korzystać z WiFi to jakiś telewizor,który ma to od razu na pokładzie. Na przykład panasonica 42 ET5E. W dużych sklepach kosztuje koło 2600,ale pewnie w sieci można go znaleźć w lepszej cenie.
 

rumianin

New member
Sipap, dziękuję za Twoją sugestię.
Każda opinia i rada jest dla mnie bardzo cenna. Mój dwuletni synek lubi oglądać dobranocki (na youtubie) a jako, że mój kineskowpowy Thomson padł pozostaje mu tylko komputer. Wymieniony przez Ciebie Panasonic ma rzeczywiście bardzo dobre opinie i jest większy o 3 cale ale myślę, że finansowo nie podołam. Thomson jest sześć stów tańszy w chwili obecnej. Planowałem wydać na telewizor od 39 cali 3D z funkcją Smart i WiFi do 2000 PLN. Szkoda, że Thomson ma pewne niedociągnięcia (np. nie czyta polskich znaków, nie widać kursora, wymaga kalibracji). Zobaczę, co wyjdzie z zakupem telewizora, a zacznę chyba od uchwytu na ścianę pod tv. Z kupnem tv nie będę się bardzo śpieszył. Proszę o Wasze opinie, który z nich (Thomson 39FU6663, Panasonic TX-L42ET5E czy może LG 37/42LM620S) w stosunku do ceny ma więcej zalet czy wad. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

sipap

New member
Owszem 3 cale piechotą nie chodzą i lepiej mieć większy ekran(szczególnie przy 3D i materiale HD),ale naprawdę dla dziecka zdrowsze bedzie 3D pasywne. Choc to w zasadzie jeszcze maluszek i lepiej żeby w ogóle nie oglądał filmów w 3D.
Jakbys miał pytania co do panasonica to wal śmiało, bo go mam i polecam.
 

agusia8506

New member
mam w domu ten telewizor od listopada, jestem z niego bardzo zadowolona. kupilam go w neonecie, w zestawie byl wi-fi doungle dolaczony oraz 2 pary okularow. miare dobry tv jak za taki pieniadz
 
Do góry