TH-42PY80P vs TH-42PY85P

remedu

New member
Po przeczytaniu dziesiatek testow, juz mialem kupowac TH-42PY85P, a tu nagle pojawia sie o 500zl tanszy TH-42PY80P. Oba 100Hz, oba Full HD, a jedyna roznica, ktora ja dostrzegam to Tunner DVB-T w modelu TH-42PY85P, czyli cos kompletnie nie przydatnego. A moze sa jeszcze jakies roznice, ktorych ja nie dostrzegam ?

Pozdrawiam,
remedu
 
Ostatnia edycja:

Herhor70

New member
Również przyłączam się do pytania:hmm: Jak to właściwie jest z tymi modelami:confused: Zwłaszcza, że całej serii PY85P nie ma u dystrybutorów i nie wiadomo, kiedy będą, a PY80P są :eek:k:
 

rokko

New member
przyznam, ze tez jestem ciekawy, przed chwila patrzylem na stronie panasonica i nic specjalnego w roznicach nie zauwazylem, a jest doscy duza roznica w cenie;/ wlasciwie to pytanie do kikiego, czy warto dokladac do Y85
 

remedu

New member
Proszę nie cytować (powtarzać) ostatniego wpisu. ArtS :)

a idac za wznioskami z powyzszej recenzji, trzeba chyba brac PY80, bo technologia IFC zostala tam niezle zjechana
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wader11

Member
remedu niektorzy opisuja ze IFC powoduje obraz teatralny , inni znów sobie chwalą . Cięzko wyrokować. Ja czekam aż PY80/PY85 wjada do Euro albo innego sklepu i wtedy wwezme piloty i sie pobawię. Na razie testowałem sobie PV80 , ostatnio także LG PG6000 oraz Samsunga 451 . Najlepiej zaczym zdecydujesz prezentacja lub samemu wybłagać pilota w sklepie i się pobawić. W MM często można podpiąc różne źródła i trochę można ocenic chociaż swiatło itd.
 

MiG25

New member
remedu napisał:
Po przeczytaniu dziesiatek testow, juz mialem kupowac TH-42PY85P, a tu nagle pojawia sie o 500zl tanszy TH-42PY80P. Oba 100Hz, oba Full HD, a jedyna roznica, ktora ja dostrzegam to Tunner DVB-T w modelu TH-42PY85P, czyli cos kompletnie nie przydatnego. A moze sa jeszcze jakies roznice, ktorych ja nie dostrzegam ?

Pozdrawiam,
remedu

Czy aby na pewno PY85 ma DVB-T ? Wg strony producenta oba tego nie maja... ( a może ja nie mogę znaleść)
 

robertw3d

New member
Też się zastanawiam czy jest sens dopłacania za te dwa "ficzery"
Szczególnie jestem ciekaw czy brak True-Cinema jest widoczny przy odtwarzaniu Blue-Ray'a?
Tylko serie PX/PZ spoza Polski mają tunery DVB-T
 

freyu

New member
PY80 vs PY85

Witam,

Szybkie pytanko. Jak w temacie: czy warto dopłacać za PY85? Z tego co czytam w specyfikacji to jak dla mnie specjalnych różnic nie ma między PY80 a PY85, dlatego pytam bardziej doświadczonych użytkowników. Jeśli płacić za coś czego się nie odczuje to po co? Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
Pzdr
 

freyu

New member
Dlatego chciałem spytać znawców tematu czym dokładnie się różnią te modele, bo może się czegoś nie dopatrzyłem w specyfikacjach. No i czy te różnice są warte dodatkowej kasy? To bardziej pytanie do tych którzy mają PY85.
 

jedrek_125

New member
odp

Ci ktorzy maja 85 , zawsze powiedza ze warto 85 , ale nie o to Ci chodzi pewnie . Róznice miedzy tymi modelami byly juz opisywane , najwazniejsze sprowadzaja sie do funkcji 24p i IFC . Sa to roznice które w praktyce docenisz dopiero jak zaopatrzysz sie w odtwarzacz blue-ray , a mam nadzieje ze predzej czy pozniej do tego dojdzie , wiec wg mnie warto brac 85 .I wiem co mowie bo go mam :) i doceniam mozliwosci kiedy podaje sygnal full HD z blue-raya :).
 

freyu

New member
Hmmm...w specyfikacji na stronie Panasa jest że PY80 ma odtwarzanie formatu 24p, a PY85 dodatkowo "realizm kinowy 24p". Chyba czegoś tu nie czaję. Że tak po staropolsku spytam "what da f***?"
Co do ICF to rozumiem że tworzy dodatkowe klatki żeby upłynnić obraz.
 

jedrek_125

New member
realizm kinowy ,,deep coulor ,, to co innego a \poza tym 80- ka radzi sobie z 24p a 85-ka dodatkowo zmniejsza drgania obrazu
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
Ok, dzięki za odpowiedź. Teraz coś więcej wiem. Poza tym widzę że podobny temacik jest właśnie wałkowany więc proponuję zamknąć ten wątek.
 
Do góry