TH-42py800p czy TH-42py85p

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wiem, do kogo kierujesz swoje słowa.

Przy okazji, nie koloruj tekstu, gdyż poza ciemną wersją to forum posiada również jasną. Kolor żółty nie jest zbyt czytelny na białym tle.

ArtS :)
 

and-j1

New member
ArtS007

Słowa skierowałem jak w tytule do jedrek_125.
Nie wiem mam to wyraźniej napisać !!!!????
Dzięki za zwrócenie uwagi odnoście koloru czcionki.
 
Ostatnia edycja:

Karson

New member
and-j1 napisał:
...Mi się udało zakupić ten model za 5650 zł. To nawet mniej niż np.: w Saturnie gdzie PY85 kosztuje 6399zł, na allegro w granicach 5139 - 5499zł. Także nic nie przepłaciłem.

Tydzień temu kupiłem PY85 w sklepie "internetowo-stacjonarnym" w Katowicach.Cena 4800 pln.
Osobiście nie zauważyłem żadnych problemów związanych z "wysokim połyskiem pianina" obramówki.Wszystko to jest sprawą gustu i indywidualnych przyzwyczajeń.Ważnym elemente jest również oświetlenie jakie się stosuje.

pzdr.
 

jedrek_125

New member
And-j1

A że masz na temat swój pogląd ja tego nie neguję.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
mam swoj pogląd , lecz jak zauwazyłes nie twierdziłem ,że py800 jest tv gorszym , bo byla by to oczywista nieprawda , napisałem ,,Stosunek jakości do ceny najwłasciwiej został skalkulowany w serii py85,, - i tak uwazam nadal.
Zgadzam sie rowniez z przedmowcą , że wysoki polysk pianina nie przeszkadza :)
Pozdro
 

and-j1

New member
jedrek_125

".....mam swoj pogląd , lecz jak zauwazyłes nie twierdziłem ,że py800 jest tv gorszym , bo byla by to oczywista nieprawda ....."

Widzę, ze nie zrozumieliśmy się. Jeszcze raz zaznaczam iż poprzedni wywód polegał tylko i wyłącznie na przedstawieniu różnicy pomiędzy PY800 a PY85. a nie na zachwalaniu PY800. Osobiście nie mam do niczego pretensji.
Natomiast telewizor PY800 zakupiłem tylko dlatego, że posiada inny system dźwięku, który mnie w pełni satysfakcjonuje, ekran z powłoką antyrefleksyjną i obramowaniem półmatowym. Wbrew pozorom nie zwracałem uwagi na ilość i rodzaj wejść: HDMI, component itp. Interesowała mnie tylko jakość obrazu, dźwięku oraz ekran. I z tego jestem bardzo zadowolony.
 

GOLUMN

Member
Dziękuję

Dzięki wszystkim za porady.Jestem w 100% zdecydowany na py85.Poczekam,poszperam i mam nadzieję kupić moją kochaną plazmę w dobrej cenie.Jeszcze raz wszystkim dziękuję i pozdrawiam.
 

ANDGAJ

New member
jedrek_125 napisał:
jedyna dosc istotna roznica jest to ze ma te powloke antyrefleksyjna , ale czy roznica w cenie miedzy py85 a py800 nie jest zbyt duza ? wiekszosc roznic mozna zaklasyfikowac to tzw bajerkow , za ktore ja np. nie byłem sklonny doplacac .A co do obrazu oba maja panel G11 , wiec o

Może masz rację.
Może dlatego, że różnice- w jak na moje oko- poprzedniej serii 70/700 były dość spore.
Nie widzidziałem obok siebie 85/800 ale jeżeli jest tak samo jak 70/700 to warto dopłacić.
Ponadto dźwięk też jest ważny.
Jasne, że jak np. Star Wars... to uruchomiony ampli ale jak mecz tenisa....ampli za dużo ( przerost formy nad treścią) z drugiej strony dobrze jak nieźle "brzęczy".
Poza tym moja żonka ogląda Halmarki i takie tam, na które szkoda Watów więc lepsiejszy dźwięk też przyda się i dla niej.(Zgoda WAF na panel już jest i to obojętnie jaki.A co wybiorę,to ja już mam rozwiązać to równanie,więc jasne, że musi być lepiej niż w obecnym soniaku CRT 36" bo inaczej będę miał problem ;) .)

Bardzo chciałbym zobaczyć ( i posłuchać) obok siebie 85/800.
Ale na mojej za(padłej)chodniopomorskiej wsi to chyba w nie w tym roku :(
 

jedrek_125

New member
Zapewniam Cie .ze ktory z nich nie wybierzesz bedziesz zadowolony i nie musisz ich konfrontowac :) jak ci nie zalezy na roznicy w cenie bierz py800
jesli ma to dla Ciebie znaczenie py85 , widzialem oba w ,,akcji,, i jesli chodzi o obraz na zadnym sie nie zawiedziesz a parametry panelu sa te same .
Jesli zgoda jest , :) to bierz co pierwsze w rece wpadnie i bedziesz sie mogl cieszyc obrazem bez czekania .:)
Pozdro
A jesli chodzi o roznice o ktorych piszesz 70/700 , to tutaj takich nie znajdziesz , przynajmniej jesli chodzi o obraz :)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Należy też pamiętać o tym, że na co dzień nie porównujemy naszego telewizora z innymi, dlatego ważne, aby znaleźć rozsądny kompromis między jakością i ceną.

ArtS :)
 

smykus

New member
Może mi ktoś pomóc jak najlepiej ustawić telewizor plazmowy panasonic 42" model TX-P37C10Y tak aby wszystko ładnie działało???
 
Do góry