TH-42py800p czy TH-42py85p

GOLUMN

Member
Mam nadzieję że wywołam ciekawą dyskusję.Nie mogę się zdecydować,który wybrać.Różnica cenowa jest dość duża a oba aż tak bardzo się nie różnią.Czy ktoś widział porównanie tych dwóch plazm na żywo.Czekam na opinie i pozdrawiam.:idea:
 

GOLUMN

Member
Pomocy!!!

Bardzo proszę niech się ktoś konkretnie wypowie!Czytam różne posty na forum i mózg mi paruje!Ja nie widzę konretnych wypowiedzi,testów,zdjęć porównawczych,wypowiedzi ludzi,którzy widzieli oba modele.Czy warto wydać dodatkowo sporo kasy na 800 czy spokojnie wystaczy kupić 85 i zaoszczędzić pieniądze?Oglądając obraz na 800 i na 85 widać jakąś wielką różnicę?Proszę o wypowiedzi na moje pytania ,które pomogły by mi bardzo i chyba innym maniakom plazm również patrząc na ilość wejść.Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
 

bura_andrzej

New member
Miałem ten sam problem co wybrać PY800 czy PY85 i wybrałem PY80.
Sprzedawca firmowego sklepu panasonika zapwenił mnie że nawet jeżeli by wszystkie trzy stały obok siebie nie rozróżnie po jakiośći obrazu który jest lepszy więc wybrałem PY80 ale za to większy 46".
 

RheeTCT

New member
Pozwólcie,że zacytuję sam siebie(sprzed 2 tygodni) : "Panasłonik 42" PY800 stoi sobie w sklepie Saysonic w Wawie ul.Świętojerska 16.
Obraz świetny(z Bluraya),obok stoi PY85 i muszę powiedzieć,że widać różnicę-kolory pełniejsze,jakby ich więcej(w 800),ale gdyby nie stały razem różnic by nie było.To są absolutne niuanse."
Uważam,że każdy powinien sam ocenić czy jest sens dopłacić 1,5k(za 50") w stosunku do 46PY85(to jednak 4" więcej).Bo różnica między PY80 jest moim zdaniem wyraźna w jakości/wyposażeniu,a niewielka w cenie(800 zł).
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Może ta różnica wynikła z użycia Deep Colour obsługiwanego przez PY800 i prawdopodobnie przez odtwarzacz?
Kiedyś widziałem prezentację telewizorów Sony i jeden z modeli obsługiwał 10-cio bitowe przetwarzanie kolorów - różnice były widoczne ale jedynie dzięki temu, że jak powiedziałeś różne modele stały razem obok siebie. Poza tym to była prezentacja ;)

Gdybym miał wybrać tv jedynie na podstawie specyfikacji i ceny to prawdopodobnie zdecydowałbym się na py85. Ponieważ jednak takie decyzje lepiej podejmować po obejrzeniu na żywo (tv to jednak urządzenie, które przede wszystkim wyświetla obraz) decyzja mogłaby być inna.
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
Widzisz problem polega na tym,że nawet jak widziałeś -to nadal nie wiesz,kurna, czy warto dopłacić za te niby trochę lepiej.I to kusi i to.Dla każdego oczywiście określona suma różnicy w cenie też nie jest taka sama.Więc nie podejmuję się komukolwiek doradzać,każdy powinien zobaczyć oba(albo 3) obok siebie i zdecydować.Taką możliwość oferuje Kiki,ale na razie nie ma chyba tych TV.W sklepach trudno trafić na nie ,a obok siebie to już zupełny wyjątek.Naprawdę trudna decyzja...
Ale pocieszam się tym,że nie mam przynajmniej problemu z Pioneerem.On jest tak niedorzecznie droższy,że to oczywiste.Różnica w jakości obrazu Pionka i Panasów jest taka jak między poszczególnymi ich modelami -czyli minimalna,a różnica w cenie....ho,hooooo.
 

Aussie

New member
RheeTCT napisał:
Ale pocieszam się tym,że nie mam przynajmniej problemu z Pioneerem.On jest tak niedorzecznie droższy,że to oczywiste.Różnica w jakości obrazu Pionka i Panasów jest taka jak między poszczególnymi ich modelami -czyli minimalna,a różnica w cenie....ho,hooooo.

Krótko i zwięźle:
- mam Pioneera 50" 5080XD (w salonie) i Pasikonika 37" PV80 (w sypialni);
- dziś ponownie wybrałbym takie samo rozwiązanie, oba spełniają swą rolę i grają tak, jak oczekiwałem przed zakupem;
- różnica w wyświetlanym obrazie na tym samym sygnale (Cyfra+) nawet przy uwzględnieniu różnicy klas jest BARDZO widoczna na rzecz Pionka;
- czy warto dopłacić do Pioneera w tej samej klasie? Jeśli nie zastanawiamy się, czy starczy nam do następnej wypłaty i chcemy mieć bardzo dobry obraz - WARTO! Jeśli liczymy się z kasą nie ma dwóch zdań - Panas!

Howgh,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rhee, mogłeś sobie darować tego Pioneera. Nie chcę tu mieć powtórki Sejmowej Komisji Sprawiedliwości.

Arts :)
 

and-j1

New member
Różnica pomiędzy PY80/PY85 a PY800.

Pod względem technicznym seria PY85 jest bardziej spokrewniona z PY80 niż z PY800, który ma sporo ważnych funkcji, jak np.: odczyt plików z kamer AVCHD, czy elementów wyposażenia (4xHDMI, dekoder Dolby Digital Plus, głośniki dwudrożne). Ponadto ta seria otrzymała nieco inny lepszy panel z filtrem antyrefleksyjnym Natural Vision Filter Pro. Ekran tworzy jednolitą taflę (podobnie jak plazma LG PG6000)
A zasadnicza różnica pomiedzy seriami PY85 a PY80 to brak (w tańszej) układu kompensacji ruchu, eliminującego judder (Intelligent Frame Creation).Obramowanie ekranu półmatowe a nie jak w PY85, w którym połysk tego obramowania jest dobijający (współczuję ogladającym).
Dwa tygodnie temu zakupiłem właśnie model PY800 i mogę stwierdzić, ze nie żałuję. Odbieram sygnał analogowy z kablówki UPC i jestem całkowicie zaskoczony jakością obrazu o wiele lepszy niż na CRT. W nocy wręcz oszałamiający. A co dopiero będzie jak zostanie podłączony sygnał cyfrowy. [FONT=&quot]Świetne kadrowanie, wysmienita czerń. Jestem bardzo zadowolony z tej plazmy. Dźwięk z dwudrożnych głośników powalający[/FONT] (woofery 80 mm i tweetery 23x100mm) [FONT=&quot]. Śmiało można zaoszczędzić na zakupie kina domowego (pomijając koneserów).
[/FONT]Zabezpieczenie "Obrazów szczątkowych" tzw powidoków wykonuje odpowiednia funkcja - "Panel boczny", włączona na zakres "wysoki" oraz automatyczne zmniejszanie kontrastu po kilku minutach, jeżeli nie są przesyłane żadne sygnały i wykonywane żadne operacje.
[FONT=&quot]
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
and j1-Zabezpieczenie "Obrazów szczątkowych" tzw powidoków wykonuje odpowiednia funkcja - "Panel boczny", włączona na zakres "wysoki" oraz automatyczne zmniejszanie kontrastu po kilku minutach, jeżeli nie są przesyłane żadne sygnały i wykonywane żadne operacje.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
to wszystko ma py85
A jesli uwazasz ze ze mozliwosc odtwarzania obrazu z kamer to taka wazna funkcja to tu bym polemizowal :) , sprawa dzwieku to tez na wyrost , malo kto kozysta majac kino domowe z glosnikow tv wiec jak dla mnie to przerost formy nad trescia :) jedno wiecej wejscie hdmi tez nie powala , tak wiec jedyna dosc istotna roznica jest to ze ma te powloke antyrefleksyjna , ale czy roznica w cenie miedzy py85 a py800 nie jest zbyt duza ? wiekszosc roznic mozna zaklasyfikowac to tzw bajerkow , za ktore ja np. nie byłem sklonny doplacac .A co do obrazu oba maja panel G11 , wiec o jakich roznicach mozemy tu mowic ?? :)
Stosunek jakości do ceny najwłasciwiej został skalkulowany w serii py85 .
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Podzielam pogląd Jędrka. PY800 wygląda mi na lepiej wypasioną wersję PY85. Ciekaw jestem ile urządzeń HDMI podpiął do swojego nabytku and-j1? Ale tak, czy inaczej, gratuluję wyboru.

ArtS :)
 

bura_andrzej

New member
Jeżeli "bajery" w PY800 są mało istotne to czemu kupować PY 85 jeżeli
jest jeszcze tańszy PY80 -wszystkie posiadają te same panele G11.
Czy funkcje: inteligentnego tworzenie klatki i realizm kinowy 24p są tak istotne i czy to nie "bajery". W innym wątku czytałem że w czsie oglądania meczu należy wyłączyć funkcję inteligentnego tworzenia klatki celem uniknięcia zakłuceń szybko poruszającej się piłki na tle publiczności. W artykule o serii PY napisano: przy aktywnej funkcji IFC nie można uzyskać podwójnego skanowania 100Hz. Więc dlaczego nie PY80 ? Czym jeszcze PY80 różni się od PY 85 i 800?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Dlatego każdy musi sam ocenić, czy warto dopłacać. Nie wiem, co dokładnie znaczy ten słynny realizm kinowy, skoro wszystkie telewizory Panasonic mają obsługę 24p. Może chodzi właśnie o IFC. IFC działa poprawnie tylko w trybie 24p.

ArtS :)
 

and-j1

New member
jędrek_125

Chciałbym jednoznacznie stwierdzić, że na prośbę Golumna przedstawiłem zasadnicze róznice i na tym miała polegać odpowiedź. Ja nie użylem żadnego stwierdzenia, które miałoby sugerować, że tak uważam. Poprostu przedstawiłem tylko swoja opinię i odczucia. A że masz na temat swój pogląd ja tego nie neguję.

Chciałbym jednak zaznaczyć, że oglądanie obrazu z obramowaniem na wysoki połysk pianina jak to jest w PY85 jest nie do zaakceptowania, ponieważ wzrok skupia się na odblaskach i na obrazie. Co bardzo przeszkadza w dogłębnym skupieniu się na samym obrazie. Tego problemu nie ma w PY800.

Mi się udało zakupić ten model za 5650 zł. To nawet mniej niż np.: w Saturnie gdzie PY85 kosztuje 6399zł, na allegro w granicach 5139 - 5499zł. Także nic nie przepłaciłem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry