TH-42PY8 czy TH-42PY80P

kolomaster

New member
Zastanawiałem się nad modelem 42py8 dla mojego taty i gdy już go mieliśmy zamawiać trafiłem na taki o to test. Decyzja została odłożona. Co o tym sądzicie?

nie mogę dać linka, ale wpiszcie w google "rozczarowanie full hd" i kliknijcie na pierwszy link
 

Foxxx24

New member
Ja myślę,że raczej mieli bardzo kiepski sygnał bo plazmy Panasonica dobrze sobie radzą z sygnałem SD,ale też czasem jest tak,że podstawowe modele bywają gorsze.

Kolega J-B z tego forum ma ten tv więc możesz wysłac mu prywatne zapytanie i myślę,że najlepiej Ci odpowie na wszelkie wątpliwości,a gdybyś je miał nadal to bierz PY80 jeśli masz taką możliwośc bo jest niewiele droższy:)


Pozdrawiam
 

emer

Member
Bez reklam
nie rozumiem - tytuł artykułu "rozczarowanie full hd" a pisze jaki to marny SD ... :D
Nie wiem jak PY8 odtwarza SD i jak to ma sie do 42PY80 którego ja mam, ale ja przynajmniej jestem mile zaskoczony, bo nastawiałem sie na duzo gorszą jakość SD, a spotkała mnie miła niespodzianka .... Obraz owszem gorszy niz na CRT 29' full wypas 100Hz sprzed ok 5lat (wtedy chyba mniej więcej skończono z udoskonalaniem technologicznie CRT), ale jak dam "aspect" 4:3 to jest to naprawde niewielka różnica ...
No i te bzdury w artykule z tym poborem prądu - cos pierdnął ile to watów-sztuków i ... koniec.
Owszem - wiecej niz LCD, ale z tego co czytałem to ok 10-20%
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
ja mam 46" a nie 42 ale powiem że wogóle nie jestem rozdczarowany tym tv, obraz jest świtny, ostry kolory żywe, sygnał sd z anteny naziemnej słaby, ale to wina raczej miejsca w którym mieszkam tak więc jakość obrazu tez kiepska (troche rozmazany) natomiast po Nce wszystko ok, a filmy HD sama przyjemność. Co najwazniejsze i dla mnie niepodważalony plus to że FullHD nie widać pikselozy tak jak w HD ready (jak sie patrzy relatywnie z bliska) a porównując PY8 do np 50PV8 obraz z bliska na korzyść PY8
 

mexxmen30

New member
A mi sie podoba takie testowanie wyjac z kartona odpalic i krytykowac to tak jak w sklepie jedna plazme wyjeli 3 miesiace wczesniej druga wczoraj i kazdy przychodzi i gada ze w tej nowej obraz jest do dupy.........
 

lkobylski

New member
Jestem w posiadaniu 46PY8P od tygodnia, przed zakupem miałem możliwość porównania z 46PY80P i przyznam, że różnicy w obrazie nie widziałem ( sygnał HD ). Do telewizora mam podpięte PS3 i gry wyglądają oszałamiająco, z nieszczęsną zielenią narazie nie miałem do czynienia :). Panasek się dociera i mam nadzieję, że będe jeszcze bardziaj zadowolony.
 

mexxmen30

New member
To ja ci powiem tak kup sobie w Media M. kabel panasonica 1,5m kosztuje 109 zeta Panasonic szczyci sie tym kablem ja je kupiłem i sa swietne , po opiniach wieklu uzytkownikow na temat kabli za 20-50 zeta lepiej kupic cos lepszego Panasonic szczyci sie parametrami tego kabla..........
 

arekw99

New member
:)
lkobylski napisał:
Jestem w posiadaniu 46PY8P od tygodnia, przed zakupem miałem możliwość porównania z 46PY80P i przyznam, że różnicy w obrazie nie widziałem ( sygnał HD ). Do telewizora mam podpięte PS3 i gry wyglądają oszałamiająco, z nieszczęsną zielenią narazie nie miałem do czynienia :). Panasek się dociera i mam nadzieję, że będe jeszcze bardziaj zadowolony.

ja mam od wczoraj 42 py 80, tez z podpietym PS 3 i musze powiedziec, ze jest rewelacja
 

jacekgeo

New member
lepiej PY80

Warto dołożyć parę złotych za czytnik kart pamięci SD do oglądania zdjęć jakość odczytu powalająca i nieosiągalna przy odtwarzaniu z DVD na płycie.
Nie bez znaczenia jest też wejście monitorowe d-sub do podłączenia kompa (połączenie kompa przez HDMI jest nieprzewidziane przez producenta)
 

ziutek70

New member
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Odnoszac sie do poprzedniej wypowiedzi "producent nie przewidział" nie oznacza, iż to niemożliwe. Ja podłączam do swego TH-42PY8 laptopa z wyjściem HDMI i nie stwierdziłem z tym żadnych problemów a filmy w 1080p po prostu wbijają w fotel :)
 

simana

New member
Py 80

Rzeczywiscie zdjecia wygladaja nieprawdopodobnie wsadzam karte SD i nie moge sie nadziwic szczegolow( na monitorze tego nie zobaczysz NIGDY) tylko wyswietla je jakby ucieta w formacie 4:3 i nie wiem czemu czy to aparat takie zjecia robi czy telewizor i tylko takie podgladanie jest.:twisted: troche to wnerwia bo dwa szare paski po dwoch stronach zdjecia.
A tak to 2 tygodnie mam PY80 jestem bardzo zadowolony CyfrPolsat i bez programow HD a co dopiero bedzie kiedy bedzie HD lub PS3.
Tylko trzeba miec dobre kable odbieram CP na SCART i kupiony za 80 zeta i porownalem jak ze zwuyklym za 7zeta. lepiej nie probowac z tanimi kablami bo potem opinie jak ten tTV zle odbiera:eek:k:
 

etylina19

New member
Temat troszkę przygasł, ale na jego początku znalazlem informacje o ogladaniu z odległości 2,5-3-ech metrów. Czy ten TV(TH-42PY8) nie nadaje się do ogladania z takiej odleglości? W "rodzinie" mam TH-42PY80 i z 2,5 metra na obraz jakoś nie narzekałem, ale np.1,5 metra to z moich "testów" za mała odleglość.
Jakie masz warunki
Jaki sygnał ? Tylko DVD jak również HD-laptop, niedługo Blu-Ray, wykluczam SD oraz jakąkolwiek TV
Jaka odległość od ekranu ? 3m
Jakie urządzenia do podłączenia? DVD-ze skalowaniem czy jakos tak, laptpop HDMI
Iaka klasa cenowa? 2,5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? Raczej wieczór
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? okno prostopadłe na zachód, rolety
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? Brak
Ma stać czy wisieć? ganz egal
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy Ci jedynie na 42 PV 80 - ponieważ twierdzisz że tylko HD, to dołóż te kilka groszy chociaż do poziomu full hd czyli 42 PY 8.
Jakość HD dla mnie również rewelacyjna z 1,5 metra. Nawet tabele to obejmują.
 

marximus

New member
tez wlasnie zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami, a podany tu link do jakiegos testu - zmartwil mnie ale nie przekonal ten test

Podsumujmy roznice miedzy 42PY8P a 42PY80P (P na koncu bo takie oznaczenie jest np w komputroniku) to :



..................42PY8P........... 42PY80P

kontrast .... 20000:1 ...........30000:1

gradacja ..... 4096................. 5120

cena ............3049 ........... ...3523
.....................3119 ...............3679

celowo pominąłem dodatki typu dodatkowe wyjscie, czy czytnik kart
biorę tu pod uwagę TYLKO JAKOŚĆ WYŚWIETLANEGO OBRAZU

ciekawe jest że oba modele są na tej samej matrycy G11, wiec róznica w kontraście i gradacji to kwestia elektroniki a nie samego panelu ??

ciekawe by było jakby ktos widzial te modele obok siebie z tym samym sygnałem (jeden forumowicz juz tu wspomnial że różnicy nie ma)

tv bede ogladał z 3m

sygnał to cyfrowka z kabla - IPTV - jakość dobra, kilka kanałów HD
i filmy divx, x264 , mkv - wiadomo o co chodzi ;) , puszczone z kompa przez kabel DVI - HDMI,

BR nie przewiduje

ogólnie nie dąże do ideału, ale chciałbym zobaczyć wiecej niz na crt 32

no i pytanie czy przy takich filmach i połączeniach zauważe rożnice, 500zl to nie jest duża suma przy takim zakupie ale po co przeplacac jak nie ma różnicy :D

birąc pod uwage moje źródła sygnału zastanawiałem sie nawet nad HDReady ale obawiam sie utraty przez ciągłe przeskalowania, i ta dziwna rozdziałka 1024x720 moze byc z nia wiecej klopotów.

ps
to mój pierwszy tu post, pozdrawiam Wszystkich :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
A co z klatkowaniem w owych modelach czy jest to przeszkadzające i jak to może wyglądać bo ja tego pojąć nie mogę pierwszy raz usłyszałem taką opinie.
 
Do góry