Test TVP1 HD

tomek976

Member
To my sie wypruliśmy na nowe TV a oni nie moga nadac wiadomości HD bo nie maja kamery ;-)
Swoją drogą to bardzo słabą dynamike maja te kamry. Wiem ze slonce świeci ale troche za dużo tych przepaleń. Mało naturalnie to wyglądało na meczu
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tego co zostało opublikowane w przypadku Euro 2012, w Polsce przekaz zapewnią dwie firmy Euro Media France ,Berlin Adlershof - sprzęt wysokiej klasy więc fuszerki nie będzie...... jest jedno małe ale - sygnał dostanie TVP a co już z nim zrobi to zupełnie inna sprawa
 

farba

New member
Jak tam wrażenia po pierwszym meczu w HD? Moim zdaniem trochę brakowało bitrate, co było widać podczas ceremonii otwarcia i np machania szalikami przez kibiców. Zobaczymy jak będzie na dwójce(Czechy - Rosja), bo dwójkowe max bitrate sporo wyższe, tzn 10000 przy 6500 na jedynce.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mi najbardziej brakowało dźwięku. Podłaczylem przez dekoder Nki i kompletnie nie było dołu. No ale moze taki urok kibicujących gardeł :)
 

bluray

Banned
TVP HD - super prawdziwe 5.1 !

Ciekawostka:
sygnał z SAT (TVP HD) wyprzedza nieznacznie DVB-T TVP 2HD !!!

Oznacza to, że starają się regulować opóźnienie na NTC, by sygnał docierał w miarę równocześnie.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli chodzi o kolejnosc i opoznienia to pierwszy u mnie jest analog naziemny (tak dla porownania), potem DVBT i satelita najpozniej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ja testem bardzo zadowolony z jakości TVP .
Po raz pierwszy w życiu z prawdziwą przyjemnością obejrzałem mecze na TVP1 i TVP2. I wielkie brawa i podziękowania dla Telewizji Polskiej za jakość.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja oglądałem na TVP HD i obraz mi się bardzo podobał. Do tego prawdziwe 5.1, była nawet ścieżka dla suba. Jak volume poszło w prawo to człowiek się czuł jakby tam był.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
chyba będe musiał z czasem przejść na enke. u mnie w vektrze jakość nie jest za ciekawa obraz nie jest zły ale dźwięk to słabizna TVP1 HD nie nadaje u mnie w DD ani TVP2 HD jedynie TVP HD ale i tak szału nie ma
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Fox, ja wlasnie mialem podłaczony obraz do projektora i dzwiek do n dekodera i szalu nie bylo, obraz OK, choc mialem wrazenie ze przez DVBT lepiej niz z SAT, ale dzwiek kulawy i tu i tu. Nie chodzi mi oilosc sciezek, ale o jakosc.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
A ja testem bardzo zadowolony z jakości TVP .
Po raz pierwszy w życiu z prawdziwą przyjemnością obejrzałem mecze na TVP1 i TVP2. I wielkie brawa i podziękowania dla Telewizji Polskiej za jakość.

Tak własnie należało zareagowć.
Przykro, że sam tego nie napisałem.

ps.:
rozpiera mnie duma:
- A2,
- stadiony,
- lotniska,
- SKM Legionowo - Okęcie,
- DVB-T w HD !!!

Jesteśmy w Europie. Doczekał tatka latka ...
 

farba

New member
Faktycznie, wielki plus dla TVP za Euro w HD. Podczas meczu Ukraina - Francja, porównywałem obraz SD i HD z naziemnej cyfrówki. Nie wiem, czy mój Samsung ES6100 tak kiepsko skaluje, ale futbol w SD to katastrofa. Filmy OK, bo dużo statycznych scen ze zbliżeniami, jednak wspomniany futbol, czyli dynamika filmowana z dalekiej perspektywy, wygląda żenująco słabo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale czasy się zmieniają i mamy już kilkadziesiąt kanałów HD.
I my kanały HD stawiamy zdecydowanie przed niedopracowaną jakością 3D.
Teraz czekamy na kolejną rewolucję , to będzie UHDTV - czyli 4K na 2K.
 
Ostatnia edycja:
Do góry