Telewizory plazmowe będą zakazane w UE?

pejotpe

New member
Bez reklam
Horhe Ortega napisał:
Gorzej jak za czajnik bezprzewodowy będą brać do więzinia... .

Argument beznadziejny, bo czajnik elektryczny ma bardzo wysoką wydajność (to, co ma produkować, to ciepło do podgrzania wody i robi to doskonale), a że prąd jest w Polsce drogi - cóż, to już zmartwienie konsumenta.

Dobrym argumentem są samochody - jak widać można zmusić producentów (kolejne normy ECO), do redukcji zanieczyszczeń, przez co obecne auta, może nie pachną fiołkami, ale nie używają benzyny z dodatkiem czteroetylku ołowiu, czy mają znacznie mniejszą produkcję CO i CO2 oraz są po prostu oszczędniejsze...

Jak się przyciśnie producentów plazm (czy LCD), to wynajdą odpowiednią technologię i ją zastosują), inaczej stracą (w nieco wymuszony sposób) kilkaset milionów klientów.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jaki piękny przykład tworzenia się legendy miejskiej i plotki.

Te 822 W. Jakaś łajza gdzieś kiedyś się pomyliła w druku i sruuuuuu....

822 się zgadza. Ale nie W, tylko kWh w ciągu roku. Tyle energii ma zużywać przeciętna plazma 42 cale.

To już kolejna strona w sieci, gdzie mielony jest temat 822 W pobieranych przez plazmę.

O Jeżu Kolczasty jak bony dydy!!!!

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:
 

beyco

New member
apol napisał:
W pierwszym poscie napisane jest w kW wiec nie wiem skad W wziales;)
nie wiem dlaczego dalej nie mogę dodawać linków postów 7 :confused: to wklejam cały tekst z hacking pl

Telewizory plazmowe zakazane w UE?

Telewizory plazmow | 2009-01-14 14:01:55 | Autor: Rafał Pawlak Unia Europejska przygotowuje plan, dzięki któremu sprzedaż telewizorów plazmowych na terenie Starego Kontynentu może zostać zakazana. Powodem jest zbyt duży pobór energii plazm.

Jak podaje rzymska prasa, temat urządzeń elektronicznych pobierających zbyt dużo energii, ma być poruszany wiosną tego roku.

Komisarze wystosują nowe zapisy prawne regulujące zużycie energii ekranów telewizyjnych. Jeśli zapisy zostaną zatwierdzone, pozycja prądożernych plazm może zostać zagrożona.

42-calowy telewizor plazmowy jest w stanie pobierać maksymalnie 822 W mocy, podczas gdy analogiczny model LCD – 350 waty – podaje brytyjski magazyn The Inquirer.

Jedna z propozycji zakłada umieszczanie na stałe na obudowach telewizorów tabliczek informujących o poborze energii – podobnie jak ma to już teraz miejsce w przypadku lodówek.

źródło: theinquirer
 

ivf

New member
hehehe MJot ma dobry pomysł z tym poborem CRT 21" pomnożonym przez 2 - idioci znaleźli prosty sposób na zmierzenie poboru teoretycznego CRT 42" "prawie fullHD" :mrgreen:

no i racja z tym, że jeśli mowa o rocznym zużyciu to powinno być wyrażone w kWh lub jednostce odpowiadającej, a nie W czyli kW.. cały artykuł staje się przez to bezwartościowy z powodu podstawowych błędów merytorycznych..

jeśli inny artykuł (mowa o the inquirer) bazuje jedynie na znamionowym maksymalnym zużyciu prądu, również zasługuje na zignorowanie..
 

ivf

New member
w sumie muszę sam siebie skorygować ;/

użyte jednostki są w porządku - zużycie godzinne czy roczne wyrazimy tu w W lub kW, tylko podane wartości są z kosmosu ;)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Idąc za tropem rozumowania "większy ekran=większy pobór prądu", powierzchnia ekranu 21" w porównaniu do ekranu 42" powinna się mieć w przybliżeniu raczej jak 1:4 ;)
Jeśli dalej bym brnął w tym kierunku to pozostaje się cieszyć - moja plazma jest bardziej efektywna jeśli chodzi o współczynnik "pobór prądu/wielkość" od wcześniej posiadanego przeze mnie crt ;p

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:
Do góry