Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

Pigway

New member
Decydując się na 65" FHD skłaniałbym się jednak w stronę Sony 65W855C, jeśli natomiast UHD to wówczas odpowiednio nagiąłbym budżet.

Zbyt dużo już eksperymentowałem z firmami, przykładowo LG-ki, chociaż bardzo zadbane, padały przynajmniej raz w okresie trwania gwarancji producenta, zarówno model klasy średniej jak ten z wysokiej półki. Z tego co dane jest mi zauważyć, zgon przy TV Sony jest stosunkowo rzadkim zjawiskiem (odpukać), a firma jako jedyna nie boi się wystawić na swój produkt 4 lub 5 letniej gwarancji.

W każdym razie nie śpieszy mi się, obserwuję spokojnie jak rozwinie się sytuacja z softem Sony i dokonam wyboru. Tak na marginesie, jak wygląda sprawa z oprogramowaniem serii W855C?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu zakupiłem tv 4k Sony w 55 calach do sypialni. Na razie postawię go w salonie i przez 2-3 miesiące potestuje na filmach. A za kilka dni zrobię tekścik polegający naporównaniu 4k z FHD na 55 calach z odległości około 3,5 – 4 m.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tej odległości - to współczuję.
Myśmy na targach w Berlinie porównywali jakość 4K i FullHD z odległości 1,5 metra. Przy materiałach HD widać było różnicę na wysokich modelach Philipsa , Thomsona, Sony, Samsunga.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jest daleko ale do sypialni 55 cali mi wystarczy a parę złoty więcej wydąć na 4k to nie problem a zawsze można się przekonać jak to jest w warunkach domowych z tym 4k... choć tak jak pisałem zawsze, że to ma racje bytu w 100% wyłącznie dla dużych przekątnych... mam na myśli tv w salonie bo w sypialni to tv jest bardziej dodatkiem. A tekścik chce zrobić bo jak niektórzy pisali że na 40 calach widzieli różnicę (chyba z nosem w ekranie) ale to już inna bajka..
 

FotoVideo

Member
Witam ! Dobrze ze można podzielić się doświadczeniem w użytkowaniu tego telewizora posiadam model Sony KD-65X8505C od 14 sierpnia porzedni telewizor to plazma Panasonic TX-P50G20E użytkowany 5 lat.
Widze ze nie jedna osoba klnie na oprogramowanie Android w TV Sony Ja tez się do tego przylanczam i caly czas czekam na zalatanie tego problemu system przywracalem już kilkadziesiąt razy może wymienie jakie problemy sa w tym telewizorze:
1.Problem z HDMI czasami ciężko się "wbic" musze ponownie wylaczyc i wlaczy dekoder nc+
2.Znikajace ikony smart tv ipla tvn player idt..
3.Po odcięciu pradu brak internetu w smarcie w przeglądarce jest w you tube nie trzeba przywracac
4.TVN PLAYER,IPLA wyszukiwanie masakra nie jest na bierzaco z odcinkami
5.Po instalowaniu czego kolwiek np: gier zaczyna się wszystko kaszanic wtedy najlepiej przywrocic wszystko od nowa fabrycznie
6.Po restarcie dotykowy pilot nie działa trzeba go tez restartować
7.Filmy 4K ze smartfona Samsunga czasami się tna

Podsumowujac jeżeli mamy system swiezy bez dodatkowych instalacji to jest stabilny nic się nie dzieje !

To była ciemna strona tego telewizora mysle ze Japonczycy nad tymi problemami mocno pracują !

Teraz pochwale się tym co mi się w tym telewizorze podoba :)
1.Wykonanie i wygląd swietny !
2.65" polecam wszystkim kto ma miejsce w pokoju
3.You Tube w smarcie działa rewelacyjnie jakość video rewelacja !
4.Zuzycie pradu 130-180 WAT średnio 155 WAT plazma pobierala prawie 300 WAT
5.Czern,Biel,Kontrast,Kolor nic nie brakuje
6.Clouding brak
7.Ogólnie jakość matrycy na bardzo wysokim poziomie nie spodziewałem się ze po przesiadce z plazmy będzie az taaak dobrze bardzo dobrze !



Telewizje oglądam na ustawieniach
Standardowych
Jasnosc 40
Czujnik swiatla wylaczony
Nasycenie 55
Kontrast 85
Gamma 0
Poziom czerni 40
Dostosowanie czerni Duza
Zaawansowane zwiększenie kontrastu Duze
Temperatura barw Neutralna
Zywy kolor Sredni
Ruch True Cinema


Dystans telewizora od ogladajacego 4.5 metra

Telewizor swietny z bardzo dobra jakoscia obrazu tylko ten android do poprawki Samsung radzi sobie o wiele lepiej z obsluga telewizora tylko co z tego jakość obrazu bardzo w tyle
 
Ostatnia edycja:

muzin89

New member
Witam,

Mam podobne odczucia co kolega FotoVideo, ale co do aplikacji mam nadzieje ze z czasem je poprawia i bedzie mozna uzywac aplikacji tych z tabletow czy telefonow na Android TV.

Niestety nie mialem jeszcze czasu tak naprawde usiasc i pobawic sie w konfigurowanie TV, ale mam inny problem byc moze ktos z Was wie:

1. Jak np podlaczyc pendiva jako dysk i instalowac na nim aplikacje?
2. Czy istnieje jakis video player, ktory ma kodeki do filmow z DTS. Poniewaz uzywam MX PLAYERA ale niestety po wlaczeniu filmu z DTS nie ma dzwieku po DTS nie jest wspierany.
Jest w markecie platna wersja ale nie chce kupowac poniewaz nie wiem jeszcze czy to freewaru nie ma np kodekow tak jak to jest na smartfonach czy tabletach.
Liczba aplikacji w markecie jest dosc mala.

Pozdr,



 

FotoVideo

Member
muzin89 mam dla Ciebie dobra wiadomość DTS czyta systemowy otwarzacz wideo na wyposażeniu telewizora mój odczytal mi koncert Metallica dźwięk DTS no chyba ze masz format video którego ten telewizor nie widzi....
 

wingg

New member
Witam serdecznie.
Czy może ktoś z posiadaczy tego telewizora zainstalować z marketu program AIDA64 i sprawdzić zakładkę CPU.

-->>
 

Krukocz

New member
Program AIDA64 w tym tv w zakładce CPU ukazuje:

Core Architecture ------ 2x ARM Cortex-A17
Instruction Set ---------- 32-bit ARMv7
CPU Revision ----------- r0p0
CPU Cores --------------- 2
Supported ABIs --------- armeabi-v7a, armeabi
Supported 32-bit ABIs - armeabi-v7a, armeabi
 

wingg

New member
Program AIDA64 w tym tv w zakładce CPU ukazuje:

Core Architecture ------ 2x ARM Cortex-A17
Instruction Set ---------- 32-bit ARMv7
CPU Revision ----------- r0p0
CPU Cores --------------- 2
Supported ABIs --------- armeabi-v7a, armeabi
Supported 32-bit ABIs - armeabi-v7a, armeabi
Dziękuję za informację.
W dobie min 4 rdzeniowych urządzeń z androidem to Sony poszło po "kosztach".
Nawet Boxy z Androidem w cenie ok 450zł z serwisów aukcyjnych , mają już 4.
Telewizor ze względu na obraz OK.
Android w nim to konfiguracja "przedpotopowa" dobra może ale na system Kitkat 4.4.2 a nie Lolipop 5.


-->>
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tej strony właśnie ściągam dema 4k i jutro będę testował tv ... mam tez film nagrany kamera 4k od Sony z Grecji i około 40 zdjęć też w 4k
 

WariatZG

New member
No to zostaliśmy z żonką szczęśliwymi posiadaczami telewizora KDL-55X8507C i jak na razie zbieramy szczęki z podłogi ;) Obraz robi wrażenie, na razie na czystym sofcie nic nie przycina, nie przymula. Sprawnie odtwarza :) Pilot multimedialny bajka. Nasz model 07C to jest model ze srebrną ramką i idealnie nam się wkomponował w miejsce na TV. Żonie się o wiele bardziej podoba niż model z ramką czarną :)
 

WariatZG

New member
Ja z tą szczęka bym uważał bo co napiszesz jak kiedyś kupisz jakiś topowy 4k albo oled :)

Po przesiadce z wysłużonego philipsa na nowy telewizor widać przeskok technologiczny jak dla mnie i żonki :) Za 5 lat jeśli zajdzie potrzeba zmiany tv na lepszy, pewnie znowu można będzie zbierać "szczękę z podłogi" :D Także tak to odbieram i nie ujmuje, że są lepsze TV. Człowiek jest na samym początku zachwycony i wiadomo, że cieszy się :) Porównywać nie chce z innymi telewizorami, bo teraz nie ma potrzeby :) Jest to co chcieliśmy i jesteśmy zadowoleni. To jest najważniejsze, a czy model x, czy model y jest lepszy nie powoduje u mnie smutku z powodu wybrania takiej opcji ani innej. Nie dajmy się zwariować :D
 
Do góry