Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

tokoz

New member
Tak x8509c. Mialem problemy z Popcornem C-200. Dzialal poprawnie tylko na HDMI1. Widac wejscia 2-3 byly bardziej wybredne:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

paczek79

New member
właśnie miałem rozmowę ze sprzedawcą ze sklepu gdzie zamówiłem 75x85 , niestety skończył się zapas tego tv w magazynach sony, chociaż gdy zamawiałem upewniałem się czy jest dostępny, jestem mega wkurzony o czym i pan się:evil: dowiedział. mam do wybory trzy wyjścia albo kasa z powrotem (czyli smród dla sklepu, oczywiście skrobnę co nieco w necie) czekać jeszcze następne tygodnie może się pojawią, albo +500e i dostane nowego xd85(wyszedł by mnie wtedy 3800e). jestem strasznie wpięty, nie wiem czy pakować sie w nową serie, nic jescze o niej ciekawego nie piszą. na pewno będę sie jeszcze targował . mają na stronie jeszcze 79x9005:grin: i jest nawet o kilka stówek tańszy niż xd. może jeszcze się z tego coś dobrego urodzi, na razie jest foch! :hmm:
co byście zaproponowali, wiecie już coś o xd?
 

jk_seeker

New member
Ciężka sprawa, sam nie wiem, co bym zrobił, a byc moze niebawem i mnie czeka taka decyzja, bo wlasnie oddalem swój tv serwisantowi, ktory zostawił mi 32 calowego Phillipsa, ktory ma jope na środku ekranu i dwa czarne poziome pasy.. piękna wizytowka Sony, wstyd. No i zobaczymy, co Sony powie. Technik potwierdził moje uwagi co do tv, dodatkowo powiedziałem, zeby zaznaczył wyraźnie, ze klient bedzie sie z Sonym do skutku ganial, aż nie dostanie sprawnego modelu 65X8505C. Podobno w ciągu tygodnia mają sie wypowiedzieć.
 

paczek79

New member
i edge led wg specyfikacji czyli nowy, droższy model ze słabszą specyfikacją. nawet drugiego pilota już nie ma, teraz gadasz do głównego.
 

accu

New member
Bez reklam
i edge led wg specyfikacji czyli nowy, droższy model ze słabszą specyfikacją. nawet drugiego pilota już nie ma, teraz gadasz do głównego.

Witam uprzejmie,

Telewizor firmy Sony z serii 9005C nie wart moim zdaniem zainteresowania. Co innego telewizor firmy Sony KD-75X9105C . Natomiast" stary" telewizor firmy Sony KD-79X9005B , jeżeli jest nowy to oczywiście
może być dobrym wyborem . Ma dobry kontrast , bardzo dobry dźwięk , 3D , 2 piloty .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

gizewo

New member
Ja też wahałem się, czy nie poczekać na nową serię, ale zaryzykowałem w x85c i także jestem zadowolony. Mam go od marca i po ostatniej aktualizacji jest wszystko ok. Może to prawda, co mówili, że ta seria nie jest już produkowana, tylko są już ostatnie dostawy. Większych przekątnych pewnie było mniej. Popularniejszej 55 jest chyba więcej. Ja kupiłem w ***Y C***** z 5 letnią gwarancją za kwotę taką, jak w dużych sieciowkach z 2 letnią.
 

gizewo

New member
Mój jest 03.2016r. Podobno jest zapotrzebowanie na niego i ma dobrą sprzedaż mimo tych negatywnych opinii, które krążą w Internecie.
 

jk_seeker

New member
Bo wiele błędów i niedociągnięć naprawili (głównie dot. aplikacji, funkcjonalności i Android'a). Pozostaje niestety popularny temat podświetlania matrycy i DSE w znacznej części egzemplarzy 65 calowych.
 

gizewo

New member
No ja mam 55. Zauważyłem, że prześwietlenia mam lekkie po obydwu stronach, zwężające sie do góry. Nie jest gorzej niż w starym ex720. Ale na szczęście widoczne jest to tylko przy gorszym sygnale. Jeśli dam blu-ray, jest ok, 4k z Internetu, ok. Z nc+ tylko przy serialach i starszych filmach. I najbardziej widać przy dvd, ale oglądam tylko koncerty i to tylko 4. Nie wiem, czy ma to jakiś związek. A oczy cięgle wędrują w te okolice. Wszystko przez naczytanie się opinii. Awatar w niedzielę z nc+ wyglądał super.
 

galaxteck

New member
Jak na chwile obecna dziala Android na x8509? Bylem zdecydowany na Samsunga 55JU7000, ale wyglad Sony zdecydowanie lepszy, technicznie podobny, ale obawiam sie wlasnie systemu, ktory mial na poczatku roku slabe oceny.. wciaz sie zdaza, ze tv w trakcie ogladan8a sie zawiesza i trzeba z sieci odlaczac lub tym pidobne przypadki?
 

gizewo

New member
Nic takiego nie zaobserwowałem. Raz miałem przypadek, że pilot ten z gładzikiem nie reagował. Trzeba robić wszystko po kolei i nie z prędkością światła. Tak, jak w telefonie, jak za szybko, to pomyśli. Ja nie mam dużo aplikacji, jedna gra i kilka zainstalowałem przydatnych do odtwarzania. Miałem zawieszenie jeszcze przy ustawianiu kodi, przy opcjach dźwięku. Bawię sie nim ostro, córka czasem gra. Wszystko normalnie, miedzy źródłami przełącza sprawnie. Teraz, po aktualizacji manu działa nawet szybciej. Myślę, że ewentualne niedociągnięcia będą naprawiać i usprawniać.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jak na chwile obecna dziala Android na x8509? Bylem zdecydowany na Samsunga 55JU7000, ale wyglad Sony zdecydowanie lepszy, technicznie podobny, ale obawiam sie wlasnie systemu, ktory mial na poczatku roku slabe oceny.. wciaz sie zdaza, ze tv w trakcie ogladan8a sie zawiesza i trzeba z sieci odlaczac lub tym pidobne przypadki?

Nowy soft ponoć usprawnił działanie Soniaka. Warto poczytać aktualne opinie użytkowników tego modelu. Jeśli nie widzisz różnic w obrazie między Sony X8509C a Samsungiem JU7000, a stylistyka Sony bardziej Ci odpowiada, to bierz Soniaka. Wiadomo, że podzespoły zastosowane w Sony w połączeniu z androidem nie są demonem wydajności, ale TV służy przecież przede wszystkim do oglądania a nie do notorycznego grzebania w opcjach :)
Jeśli ja miałbym wybierać, to zdecydowanie wybrałbym Samsunga z uwagi na:
- stabilniejszy, sprawniej działający system Tizen,
- bezproblemowa obsługa dysków zewnętrznych pod USB, w tym również tych o dużych pojemnościach,
- złącze USB 3.0 (z tego co pamiętam to Soniak go nie posiada)
Z kolei na plus Soniaka przemawia szersza paleta barw, choć moim skromnym zdaniem generalnie obraz na Samsungu jest nieco lepszy.
Decyzja należy do Ciebie :)
 

FotoVideo

Member
galaxteck jedyny szkopuł ze strony Sony to w systemowym playerze jeśli będziesz chciał obejzec material video inny niż 16:9 to jest to nie możliwe :( takie durne zabezpieczenie przed oglądaniem filmow pirackich z pendrive nie pomyśleli tylko o użytkownikach którzy maja własne nagrania w innych proporcjach niż 16:9
Ktos powie ze można zainstalować kodi i inne playery z tym ze one przy 1080p nie daja sobie rady a o 2160p można zapomnieć systemowy player radzi sobie ze wszystkimi rozielczosciami doskonale.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo myślą właśnie w inny sposób ale już nie będę pisał bo już o tym pisaliśmy.. więc ie ma co się powtarzać..
 

gizewo

New member
A jak u Was wygląda kwestia podłączenia do prądu? Czy wyłączacie tylko pilotem, czy może całkowicie od prądu? U mnie, jak mialem podłączony dysk pod wejście z tyłu, do nagrywania, to po wyłączeniu pilotem, dysk był cały czas pod parą. Można powiedzieć, że całą noc pracował. Nie sprawdzałem przy bocznych. Po odłączeniu zasilania, system potem startuje od nowa.
 
Do góry