Telewizory 4K firmy Sony -- seria X9005C .

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To nie jest topowy tv... do topowego to jeszcze daleko jest temu modelowi bo są jeszcze dwa wyższe modele, a jak słowo mówi topowy może być tylko jeden - najwyższy model .. Niestety Sony robi kolejny błąd i nie do zrozumienia że robi ten tv w dużej wielkości - więc i swoje kosztuje... muszą zrozumieć że topowy model muszą mieć również w 65 calach ale może kolejny raz muszą się czegoś nauczyć..
Panasonic np. nic nie dostał i myślę ze cokolwiek by chcieli ... oczywiście patrząc z perspektywy firmy... ba nie tylko za tv nic nie dostali ale za nic innego również przynajmniej na razie nic o tym nie ma..bo dla mnie nie ma to żadnego znaczenia .. w tamtym roku o ile mnie pamięć nie myli sony dostało 2-3 nagrody ( w tym najlepszy tv UHD) jeśli chodzi o tv i czy to ma znaczenie dla Kogoś kto rozsądnie podchodzi do zakupu? Dla mnie nie ma znaczenia..
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Czytałem już ten test i jakoś nie bardzo on podchodzi mi do tego co ja widziałem a porównywałem x8505 i właśnie X9005 jak dla mnie w warunkach sklepowych czerń była lepsza w 9005 ale tak jak pisałem kiedyś był to sklep więc to nie jest obiektywna ocena ale poczekam jeszcze na jakieś inne testy ..
Nawet film na YT który na tym forum krążył i było widać że czerń jest lepsza na 9005 ... a czerń na X8505 oceniają w testach na niezłą - nie wiem o co chodzi... oczywiście3 nie była to oszałamiająca różnica , bardziej było widać na jeszcze wyższym modelu 4k ale jednak była..
być może to kwestia jasnego oświetlenia w sklepie.. natomiast czytałem taki ala test bo ciężko to nazwać testem - tam pisał gość o problemie z podświetleniem tutaj też o tym piszą .. Tak czy siak osobiście chyba i tak wybrałabym X8505 bo jednak tańszy a poziom jakości obrazu nawet jeśli jest mniejszy to i tak różnica w cenie jest znacząca... choć jedno jest pewne tak jak i tester pisze dla mnie również jest to najładniejszy tv z tego roku..

Może ktoś porównywał z Kolegów oba te modele ?
Witam uprzejmie,

Widziałem ten nagrodzony telewizor dzisiaj , no cóż , wygląd rzeczywiście robi wrażenie ,
ale jakość obrazu niestety już nie . No i ta cena , zupełnie nieadekwatna do jakości obrazu ,
jaką wyświetla ten telewizor . W wyświetlanym obrazie demo - obraz 4K owszem niczego sobie , ale po bliższym zapoznaniu się
z wyświetlanym obrazem przez ten telewizor , niestety można odnieść wrażenie , że obraz jest mało kontrastowy , ale paleta kolorów jest przyjemna dla oglądającego . Ale to tylko moja opinia:oops: .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W takim razie czekamy :) moim zdaniem ten model jakby był porównywalny cenowo z x 8505 lepiej by się sprzedawał. Jest przydrogi....
 

peterp

New member
Napaliłem się na ten TVk jak szczerbaty na suchary ale ostatnimi czasy mój zapał do wydawania kasy opada. Dużo luda w UK pisze o żywotności tych nowych matryc w odniesieniu do jakości obrazu w płaszczyźnie czasowej jako bardzo przeciętnej. W skrócie obraz po wyjęciu z pudła jest dużo lepszy niż po roku czy 2 latach użytkowania. Co prawda ciężko to odnieść do matryc które jeszcze nie zdążyły się postarzeć ale chodzą już legendy o samsungach które po roku właśnie tracą bardzo na jakości (co niektórzy porównują je ze swoimi starymi tv przed wymianą :/ ). Legendy legendami ale faktem jest że firmy już dawno przestały gonić za jakością, żywotnością itd itp. Ja osobiście mam gdzieś jak to pudło będzie wyglądało i czy ma 0.5 czy 4 cm bo zazwyczaj oglądam telewizor w stanie "włączenia" :D Byle kasa wydana była wydaną raz na kilka dobrych lat.
Jak zwykle - czas pokaże. Nie kupujmy emocjami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to ciekawe opowiadasz rzeczy.
Szczerze nie miałem takiego wrażenia na innych modelach innych firm.
Zasada mówi że spadek wartości - czyli jasność , kontrast - powinien się ukazać dopiero 50.000 godzinach użytkowania, czyli kilkanaście lat.
Wydana dobrze kasa na kilka lat to właśnie największe marzenie każdego.

Ale zaintrygowałeś mnie i to mocno.
Postaram się zrobić takie badania na tych markach.
I sprawdzimy czy postarza się telewizor czy jedynie to legenda.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko trzeba znaleźć takich ludzi co mają np. tv z ubiegłego roku i około roku użytkują i niech takie osoby się wypowiedzą jak to jest .... mam kilku znajomych co mają Sony tv serii A i jak dotąd nie mówią nic o słabszych kolorach itp. a to już jest dobre 2 lata ... choćby mój sąsiad ma i na razie jest jak dla nas tak samo bo też to sprawdzałem ( ponad 4500 godzin jego tv ma przelatane) - Kolega mnie zaintrygował :) więc sprawdzaliśmy ... ale różnie to może być...
 

pantomima

Banned
To nie jest topowy tv... do topowego to jeszcze daleko jest temu modelowi bo są jeszcze dwa wyższe modele, a jak słowo mówi topowy może być tylko jeden - najwyższy model .. Niestety Sony robi kolejny błąd i nie do zrozumienia że robi ten tv w dużej wielkości - więc i swoje kosztuje... muszą zrozumieć że topowy model muszą mieć również w 65 calach ale może kolejny raz muszą się czegoś nauczyć..
Panasonic np. nic nie dostał i myślę ze cokolwiek by chcieli ... oczywiście patrząc z perspektywy firmy... ba nie tylko za tv nic nie dostali ale za nic innego również przynajmniej na razie nic o tym nie ma..bo dla mnie nie ma to żadnego znaczenia .. w tamtym roku o ile mnie pamięć nie myli sony dostało 2-3 nagrody ( w tym najlepszy tv UHD) jeśli chodzi o tv i czy to ma znaczenie dla Kogoś kto rozsądnie podchodzi do zakupu? Dla mnie nie ma znaczenia..

Strategia Sony dalece bledna z brakiem mniejszych przekatnych.

Co do Panasonica - w raz zakonczeniem produkcji wyswietlaczy pdp skonczyl sie okres przyznawanych nagrod . W dziale lcd panas nigdy nie zachwycal wiec nikle nadzieje na jakiekolwiek nagrody . Gdybym na chwile obecna mial bawic sie w zakup nowego tv a nie byl by nim oled, napewno nie inwestowal bym w Panasonica , oj nie .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Całkiem niekoniecznie kwestia roku, dwóch i naprawdę tv mogą być na wysokim poziomie.. oczywiście może tez polecieć w drugą stronę ale ja uważam że jest szansa,,,
 

Db-ticus

New member
Kiki jak oceniasz szanse na test tego modelu do końca listopada. Stoję na rozdrożu czy wybrać ten model czy PHILIPSA pus7600 (bez HDR). Gdyby nie ta matryca IPS w SONACZU to pal licho abilighta postawiłbym na niego.
 

crawford

New member
Jestem zainteresowany tym modelem sony, dalej cisza z testem?
Cena spada przez moment był nawet po 12.999zł :)
Wygląda imponująco
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Poszukajcie w sieci testów ja ze dwa kiedyś czytałem....z kontrastem z tego co pamiętam troszkę te modele maja problem - niestety IPS robi swoje..
 

Db-ticus

New member
To już kolejna aktualizacja softu z !7.02.2016 a nadal występuje problem rozszerzenia obrazu z wersji kinowej (panoramicznej) na cały ekran na odtwarzaniu filmów z wbudowanego odtwarzacza. Alternatywą jest oczywiście KODI, VLC PLAYER ale tu z kolei brak wbudowanego te PLAYERY dekodera DTS (nie wiem jak dograć odpowiednie wtyczki) a poza tym nie odwarzają one filmów
 
Do góry