telewizor za przystępną cenę

kazikdlugi

New member
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Skończyłem właśnie remont nowo zakupionego mieszkania więc przydałoby się wymienić również telewizor. Zaznaczam że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt i dobór jego parametrów więc proszę o pomoc.
1. Odległość od ekranu? około 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku ekranu (tylko do południa, po południu słońce świeci z drugiej strony bloku)
3. Jak duży jest pokój:4,5m na 4,5m
4. Preferowana technologia: LED (ale nie wykluczam innych)
5. Jaki masz obecnie telewizor? SHARP model LC-20S5E-BK
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? sportowe, film, naukowe
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 50/50
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 40''-46''
12. Preferowana marka? Samsung (ale jestem otwarty na wszelkie propozycje ale to musi być raczej znana firma a nie jakiś "Krzak")
13. Czego nie lubisz w telewizorach? nienaturalne kolory, nieczytelne menu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? docelowo chyba tylko konsola PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% TV, 30% ps3
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost, jeśli z kąta to nie mniejszego niż około 60 stopni
17. Czy ważne jest wifi? nie
19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tzn. taki wbudowany lektor który czyta napisy? nie musi być tego. nie robi mi różnicy czy oglądam film z lektorem czy z napisami.
22. Ma mieć 3D? nie
23. Ma mieć slot na karty SD? nie wiec co to jest:)
24. Ma mieć tuner DVB-S? nie wiem co to jest:)
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? konsola ps3 hdmi, laptopa hdmi, pendrive usb
26. Jaki masz sygnał? planuję cyfrowy sygnał z asty czyli tv raczej z MPEG-4 tak?
28. Ma stać czy wisieć? raczej wisieć ale nie wykluczam że będzie stał.
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu, łatwe menu
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-8
32. Sugerowana cena? do 2500 zł
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Budżetu nie starczy na 46", a odległość by na to pozwalała ze spokojem.
Tak czy siak
Sharp 40" LE630
Toshiba 40" TL933
Panasonic 42" E5
 

kazikdlugi

New member
Budżetu nie starczy na 46", a odległość by na to pozwalała ze spokojem.
Tak czy siak
Sharp 40" LE630
Toshiba 40" TL933
Panasonic 42" E5

w takim razie ile bym musiał nagiąć budżet żeby zakupić coś 46'' i co byś mógł polecić. Dodam jeszcze że ostatnio natknąłem się na takie 2 telewizory: SAMSUNG UE46EH5300 i SAMSUNG UE46EH5000 sie nie znam czy one sa dobre
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Przy 4 metrach to i 50 cali mało! Niestety założony budżet jest za mały. Zobacz te modele, które podał Karpaj, ale w rozmiarze 46-47". Wskazane większe bo później będziesz żałował!
 

Karpaj

New member
Bez reklam
w takim razie ile bym musiał nagiąć budżet żeby zakupić coś 46'' i co byś mógł polecić. Dodam jeszcze że ostatnio natknąłem się na takie 2 telewizory: SAMSUNG UE46EH5300 i SAMSUNG UE46EH5000 sie nie znam czy one sa dobre

w tym roku wszystkie Samsungi są dość jaskrawe i nawet najwyższy model mnie nie powala pod względem jakości. Teoretycznie seria EH przy 46" była by wyjściem z sytuacji - miałbyś w cenie 2500tyś 46". Ale te modele są naprawdę trudne polecenia, bo oprócz wielkości matrycy nie ma w nich raczej nic dobrego.
 

arturmos

New member
witam.
kupiłem 10 dni temu samsunga UE46EH5300,poprzednio miałem plazmę 42'' LG,z zakupu jestem zadowolony,obraz z telewizji kablowej (w HD-żyleta)super,bezproblemowe podłączenie do internetu,czytelne menu, fajny telewizor w przystępnej cenie.
Dla normalnego zjadacza chleba w zupełności wystarczy, mimo odświeżania o którym tyle się pisze.
 

nyrubmat

New member
Widziałem w 2 salonach Panasa 47E5E w cenie 2600,2700 zł . I internecie znajdziesz w podobnej cenie. Ja jutro idę do jednego z salonów kupować 42 wersje tego tv.
 

kazikdlugi

New member
dzieki za podpowiedzi bo ja jestem zielony w temacie telewizorów. Ale tak jak pisałem w pytaniach nie potrzebuję 3D ani połączenia z netem. Czy nie znacie jakiegoś modelu który nie ma 3D i WiFi ale oferuje np. większą matrycę lub lepsze odświeżanie?
 

kazikdlugi

New member
dzieki za rady. od poniedzialku jestem szczesliwym posiadaczem Panasa TX-L47E5E. fakt, że nie zmieściłem się w kwocie 2500zł ale przekroczyłem limit zaledwie o 90zł (z przesyłką). zrobiłem lekkie przemeblowanie i do telewizora mam dokładnie 3,2 m a nie prawie 4,5 m więc wrażenia są super. Jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc
 
Do góry