Telewizor za 4000 do gier i MKV-ek

cezary69

New member
Bez reklam
to nie jest cud techniki ale jest roznica, na pewno widac wyraznie na filmie z youtube.
pozycze od znajomego dobry aparat i zrobie kilka zdjec w sklepie. wtedy na pewno kazdy zauwazy roznice.
dlatego wczesniej napisalem jak wygladalo to w przeszlosci, przyklad z telewizorem sony.duzo osob nie dostrzegalo zadnej roznicy czy to sony czy funai

Pewnie, że różnica jest :) przecież to dwie inne technologie :) weź dwie plazmy postaw obok siebie i też będą różnice :) Czy z fabryki wychodzą dwie identyczne matryce? Wątpię, nawet przy wysokiej kontroli.
 

digitalus

Banned
temat jest inny, czyli telewizor za 4000 zl


to nie jest moje zdanie, ale komentarz o lcd i plazmie
http://www.hdtv.com.pl/forum/630051-post20.html

Co do opinii o c3- ja go mam, ale porownanie jak chodzi o domowe uzycie to mam tylko do podlaczanego kiedys na chwile monitora LCD 19' z tunerem, na ktorym kablowka wygladala jak rzygi.
Na pewno z punktu widzenia takiego 1-st time usera to jak na razie nie ma sie do czego przyczepic, moze poza brakiem drugiego wejscia euro, albo trzeciego HDMI ale to szczegoly sa.
TV kupowalem glownie z mysla zeby dobrze wygladala na niej SD, bo to leci u mnie 90% czasu- i wyglada na tyle dobrze, ze z odleglosci jaka mam (ok. 3m) wyglada swietnie.
Nawet ogladanie z anteny tragiczne nie jest i da sie dluzej programy ogladac bez odruchu wymiotnego. Z dekodera wyglada lepiej, ale to na razie przez scart podlaczone, niedlugo bedzie dekoder z hdmi i wtedy moze jeszcze napisze czy sa jakies roznice.
 
Ostatnia edycja:

GxZas

New member
łał, to się posypało odpowiedzi ;)

Po waszych postach i małym rozeznaniu w centrum handlowym wiem już, że na pewno kupię plazmę powyżej 46 cali. hcl4, pisałeś o tym telewizorze Panasonic TX-P50V20, a ja znalazłem PANASONIC TX-P50G20E w o wiele niższej cenie. Czy myślisz/myślicie, że jest sens dokładać 1,5 tysiąca i kupić ten droższy model? W czym on jest w ogóle lepszy? Wielkie dzięki za wasze wszystkie posty
 

don111

Banned
pisałeś o tym telewizorze Panasonic TX-P50V20, a ja znalazłem PANASONIC TX-P50G20E w o wiele niższej cenie. Czy myślisz/myślicie, że jest sens dokładać 1,5 tysiąca i kupić ten droższy model? W czym on jest w ogóle lepszy? Wielkie dzięki za wasze wszystkie posty
czerń, filtr, usb
1,5 tys. to za duża różnica, tylko czy aby na pewno znalazłeś okazyjnie G20 ? V20 stoi normalnie ok 4,6 tys. 50' na skąpcu a G20 od 3,9 tys.
 

GxZas

New member
czerń, filtr, usb
1,5 tys. to za duża różnica, tylko czy aby na pewno znalazłeś okazyjnie G20 ? V20 stoi normalnie ok 4,6 tys. 50' na skąpcu a G20 od 3,9 tys.

jezu, wstyd, miało być 0,5 tysiąca ;)

no ale dobra, poszperam jeszcze o tych dwóch modelach i pewnie wybiorę któryś z nich. w sumie 4,6 to jak dla mnie sporo kasy, a nie wiadomo, czy taki telewizor nie będzie przeżytkiem za dwa lata.

edit.
a, i jeszcze pytanko, czym się różni V20 od V20E? Bo różnica cenowa jest niewielka
 

don111

Banned
jak masz kasę na G20 i się zdecydowałeś to już nie żałuj 0,5 tys.
wg mnie nie ma się nawet nad czym zastanawiać, jak na ekran 50' to różnica jest śmiesznie mała i nieadekwatna do różnicy w jakości obrazu

V20 od V20E nie różni się niczym
 

GxZas

New member
Dobra, to biorę ten V20. Teraz tylko się zastanawiam, czy wziąć przedłużoną gwarancję na 5 lat. Trochę kosztuje, ale obejmuje nawet uszkodzenia z winy użytkownika
 

pastooh

New member
jezu, wstyd, miało być 0,5 tysiąca ;)

no ale dobra, poszperam jeszcze o tych dwóch modelach i pewnie wybiorę któryś z nich. w sumie 4,6 to jak dla mnie sporo kasy, a nie wiadomo, czy taki telewizor nie będzie przeżytkiem za dwa lata.

też się nad tym zastanawiam
szamocę się między samsungiem c550 który jest za ~2.8kpln lub G20 który jest 3.9kpln (myślałem też o samie c6500 ale cena podobna jak G20)
jak juz myślę o G20 to stwierdzam że dopłata do V20 to ~0.7-0.8kpln niby nie dużo ale zaraz zrobi się 5kpln
a chciałbym dokupić HD player co mnie skubnie na ~400-600pln do tego n-ka to na dzień dobry ~500pln (antena, dekoder, instalacja)
wracam więc myślami do c550 i znowu to samo... - kupić tańszy i wymienić za ~2-3 lata czy kupic droższy i mieć na dłużej - dłużej to znaczy ile w przypadku takiego rozwoju technologii? 5lat?
obecny tv 21'' bańke panasa mam od 2003 roku wtedy kosztował 1150pln w Makro

nie mam oporów kupić dobrą rzecz która jest droga - mam tylko za mało wiedzy czy to nie będzie jak z komputerami; w ciągu roku nasz komp juz nie jest high-end a w ciągu dwóch jest średniakiem...
drugi przykład to obiektywy - jak kupuje to kupuje te najlepsze bo one będą działały z moją lustrzanką przez kolejne 10-15 lat o ile ich sam nie rozwalę - jedno dobre szkło to od 3.5kpln wzwyż

kto rozwikła taki dylemat?

tylko proszę nie odpowiadajcie że kasa :lol:
 

pastooh

New member
podoba mi się styl Twoich odpowiedzi :)
mozna powiedzieć że dajesz wędkę

myślałem o podpięciu swoich materiałów ale zrobiłbym błąd bo chciałem wziąć filmy HD mkv
faktycznie masz rację - przy sygnale z n-ki nie będzie wszedzie HD wiec dobrze by oglądnąć jak wypada skalowanie
i tak wybór nie będzie łatwy bo to dużo pieniędzy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Artykuł stary i nieaktualny. To tak jakby dziś udowadniać wyższość CRT nad plazmą Pioneera.
Dziś jest on już mocno nie aktualny. Podobnie jak artykuły o wybuchaniu plazmy.
Producenci w dbałości o rozwój jakości we wszystkich bez wyjątku wysokich modelach plazm i lcd nie stosują jakości HD ready. I zapewne nie są ograniczeń i w myśleniu. Bo idąc tokiem że najlepszy jest tylko hd ready - to topowe modele powinny być właśnie w takiej jakości - a żaden nie jest.
HD Ready to pieśń przebrzmiała stosowana wyłącznie w najtańszych rozwiązaniach wszystkich bez wyjątku producentów nawet takich jak Manta.
To se newrati Panie Hawranek .
 

digitalus

Banned
mam inne zdanie . nizsza rozdzielczosc ekranu czyli np 850X480, 1024x760 to na pewno lepsza jakosc obrazu sd( czyli np kanaly tvn,polsat,tele5,puls i inne. bedą mialy lepsza jakosc obrazu niz w lcd full-hd) wiele przykladow jest na forum, grupach dyskusyjnych, nie tylko polskich w internecie. nawet avforums
stawiam w konkursie na jakosc obrazu moja pierwsza plazme o rozdzielczosci 850X480. to nie jest nawet telewizor hd ready
podlaczam sygnal z tunera satelitarnego do wejscia component w telewizorze
mozecie wystawic najlpszego lcd full-hd o podobnym rozmiarze ekranu. wybierzcie tez najlepszy tuner satelitarny jaki jest na rynku.wybiore tuner z dolnej polki i teoretycznie slaby. bedziemy testowac jakosc obrazu sd. moja plazma i tak wygra pod wzgledem jakosci obrazu sd.
kazdy kto przychodzi do mnie do domu jest zaskoczony ze mozna uzyskac bardzo dobra jakosc obrazu z teoretycznie najgorszego telewizora.

wracajac do starego artykulu to wiadomo ze niektorzy sprzedawcy w sklepach to doradcy. nic sie nie zmienilo do dzis. czyli doradcy, przedstawiciele okreslonej firmy beda polecac telewizory tylko jednej firmy. wszystkie inne marki sa "bee". jesli to przedstawiciel firmy ktora produkuje tylko lcd to bedzie mozna uslyszec ze plazma to jeszcze wieksze "bee", liczy sie tylko lcd
---------------------
znany przyklad z polskiej grupy dyskusyjnej

Oglądając w MM telewizory zauważyłem dziwną zależność. Chodzi o TV 42
cale. Plazma HD ready z rozdzielczością 1024x768 dawała znacznie
ostrzejszy obraz niż LCD FullHD - mowa o sygnale SD. W takim sensie że
rozmazanie nieostrości w przypadku LCD fullHD było jak dla mnie
nieakceptowalne (oczywiście wlazłem w menu i dałem ostrość na max w
każdym przypadku).
uwazam ze roznica w jakosci obrazu sd pomiedzy lcd i pdp jest olbrzymia.

lcd przegrywa zdecydowanie.

gdyby oswietlenie w sklepie bylo inne, nie takie jasne.. to znacznie wiecej osob zauwazy roznice i bedzie trudniej sprzedac lcd.takie jest moje zdanie.

sprawdzilem kilka dni temu w sklepie.patrzylem na jakosc obrazu lcd i plazmy. roznica jest wyrazna nawet na zdjeciu z kiepskiego aparatu. widac ze plazma rozdzielczosci 1024x760 ma lepsza jakosc obrazu. przede wszystkim widac wiecej szczegolow w telewizorze plazmowym. np licznik zegara wagi,lepsze nasycenie kolorow, mis jest bardziej ostry. waga na zdjeciu tez ma wiecej szczegolow
http://s2.ifotos.pl/img/Foto0037_hrnarer.jpg
 

Attachments

  • zdf.jpg
    zdf.jpg
    44 KB · Wyś: 418
Ostatnia edycja:

GxZas

New member
Dobra, dzisiaj przyszedł telewizor (TX-P50V20). Nie miałem czasu, żeby się wszystkim dłużej pobawić, ale to, co zobaczyłem, bardzo mnie zadowala. Obraz z kanałów HD, SD, analogowych i Xboxa super. Nawet podłączyłem na chwilę PS2, żeby zobaczyć, jak będzie wyglądać, i tu też świetna jakość, jak na CRT (czego absolutnie nie mogłem powiedzieć, kiedy podłączałem go do LCD). Dodatkowo jeszcze moduł wifi (niestety nie wbudowany, tylko na USB - a są tylko dwa wejścia), więc można sobie YouTube'a pooglądać i inne wybrane stronki (niestety nie ma przeglądarki ani Googli). Ma też wejście na karty SD i czyta pendrive'y. Niestety dysk zewnętrzny mogłem podłączyć tylko po to, żeby na niego nagrywać coś z telewizora - nie mogłem z niego nic odtworzyć.

Generalnie jestem mega zadowolony (choć jak płaciłem dostawcy [a musiałem płacić gotówką], to mnie trochę zakuło :D). Jeśli znajdę jakieś mankamenty, napiszę.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Moglibyście mi jeszcze polecić jakiś odtwarzacz multimediów, pod który mógłbym podłączyć dysk zewnętrzny 1,5TB albo 2TB i odtwarzać MKVki 1080p?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
GxZas - Czyli full hd plazma a rewelacyjnie gra w domu. Po jakimś czasie dojdziesz do wniosku że to jest akurat extra inwestycja i nie żal wydawać kasy.
 

hcl4

New member
Dobra, dzisiaj przyszedł telewizor (TX-P50V20).
Generalnie jestem mega zadowolony
Gratuluję szybkiej, logicznej i męskiej decyzji :) - będziesz zadowolony. Tak jak wspomniałem - to jest obecnie chyba jeden z najlepszych tv - ja osobiście niczego lepszego nie spotkałem. Pomijam kwestię wyglądu - to klasyczny, niebłyszczący, i elegancki tv, który cieszy oko nawet jak jest wyłączony :).
 

GxZas

New member
Znalazłem jeden mankament, choć nie wiem, czy jest to wina telewizora. W trakcie gry na Xboksie, a dokładniej w trakcie rozglądania się w grach TPP rozdwaja mi się obraz, przez co nie mogę się skupić na otoczeniu, kiedy jest w ruchu. Wygląda to tak: http://i253.photobucket.com/albums/hh62/GxZas/DSC_0187.jpg Zrobiłem zdjęcie w trakcie rozglądania się w grze. Ktoś wie, co to może być?
 
Do góry