Telewizor 'wielofunkcyjny' w okolicach 50" i 3000zł

tomek135

New member
Witam, nazwa tematu dziwna ale już prostuję :) więc stoją przez zakupem telewizora, który ma stać w sypialni wprost przed łóżkiem. Może i 50" to za dużo jak na 2,5-3 m od oczu ale później będzie on zamieniony z TV 40", który stoi teraz w salonie (zamiana nastąpi kiedy dojdzie do remontu salonu, ok 1 rok). Pisząc 'wielofunkcyjny' mam na myśli funkcje internetowe. W tej chwili jestem posiadaczem nc+ ale rezygnuję (nie oglądamy całego wachlarza programów, a wolę te pieniądze przeznaczyć na inne cele). Zostanie mi naziemna + najtanszy cyfrowy pakiet z toya (6zł ze względu na wliczony w czynszu podstawowy kanał analogowy). W związku z tym chcemy zastąpić satelitę możliwościami, jakie daje internet. Serwer plików w domu pozwoli na uruchamianie filmów na TV bez konieczności podpinania komputera pod HDMI. Zależałoby mi również (choć nigdy tego nie użytkowałem) na aplikacjach w telewizorze (nie wiem, czy jest możliwość obsługi ipla + tvn player?) Nie jestem wielkim specjalistą więc nie zależy mi na high end'owym sprzęcie. Jeśli chodzi o dźwięk to jest on nieistotny (posiadam zewnętrzne głośniki, ew. konieczność złącza SPDIF ale to chyba jest wszędzie). Jeśli chodzi o połączenie z internetem to wolałbym wifi. Poniżej formularz, który spotkałem w wielu tematach :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
4,5 x 4 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
2,5 - 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Okno (na zachód) na ścianie prostopadłej do TV po prawo
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Samsung LE40C550
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
jakość obrazu, smartTV, wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? \
naziemna TV + kablowka cyfrowa
10.Jakie urządzenia ?
internet
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
ok 2-3, pewnie w weekend wiecej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
z doświadczeń z laptopem wynikałoby, że matowa (jednak tam nie zależy mi na kolorach), więc sam nie wiem ;)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
seriale/filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
raczej tak, jeśli funkcje smartTV (których nie używałem nigdy) będą działały płynnie, to raczej tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
nigdy tego nie robiłem ale może? :) ale uznajmy że nie
16.Preferencje co do marki ?
Wątpliwe, chociaż nie wiem czy dodatkowe funkcje uzyskam dzięki zachowaniu marki ze smartfonem, wtedy samsung
17.Preferencje co do wielkości ?
Okolice 55 (w moich sugestiach od 48 do 55)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
PR producentów :p
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
3k-3,3k
21.Czy telewizor ma mieć 3D?
Z tym całym 3D to też sam nie wiem. W sumie wolę żeby było, raczej pasywne. Jak z kilkoma rzeczami powyżej, nie korzystałem ale jestem otwarty, chociaż blu ray'a nie będę kupował. Jeśli będę oglądał to z laptopa.

Moje znaleziska:
Znalazłem kilka swoich typów:
LG 55LA620S
SAMSUNG UE50H6200AW
SONY KDL-48W605
SAMSUNG UE48H6400AW

Nie ukrywam, że LG jest na pierwszym miejscu ze względu na rozmiar. Reszta już nie ma znaczenia bo roznica 2" to już chyba nie jest tak bardzo znacząca.
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi ;)
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Ten LG jest jednak słabym TV, wielkość jak najbardziej w granicach 50-55"
To jak już to 50H6200 na AUO
 

tomek135

New member
@tdx: Dzięki za odpowiedź, mam 2 pytania:
1. Co to AUO? :p google podpowiada mi, że to producent matryc, znaczy że mam sprawdzać czy dany model posiada konkretna matryce? :)
2. Czy jeżeli dodam, że obecny TV jest jak dla mnie OK, tyle że chcę kupić drugi, większy z większymi możliwościami komunikacji z siecią i internetem, to czy Twoja opinia pozostanie taka sama?
3. Czy przewaga między w/w modelami, o której mówisz, sprawia że wolałbyś stracić te 5" rozmiaru?
4. (ogólne) Czy wiesz, jak działa komunikacja po wifi przy oglądaniu filmów HD? Ogólnie w tej chwili korzystam z aplikacji PC Share Management na laptopie i różnie to z nią bywa. Odświeżanie listy plików udostępnianych potrafi trwać i 10 min co jest nieco frustrujące. Ratuje w tej sytuacji funkcja WiFi Direct, mimo wszystko (jak wcześniej wspomniałem, chcę również zaopatrzyć się w serwer plików) siadając do oglądania filmu wolałbym zostawiać komputer wyłączony ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
ad 1 bo samsung w 50" nie ma swoich matryc
ad 2 tak tutaj multimedialnie będzie bardzo dobrze
ad 3 rodzaj matryc czyli VA w samsungu vs IPS z LG no i dodatkowo nieprzyjemna cecha LG to utrwalanie się obrazu (coś jak powidok w plazmie tyle że mniej szkodliwy jednak frustrujący)
ad 4 to zawsze jest kwestia konfiguracji routera (przydzielenie wolnego kanału sprawdzenie zasięgu itp ale operacja bez-kosztowa ;))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Byłbym też za tym Samsungiem.
Przetestowałem go i gra bardzo dobrze.
Dla niebieskich jest specjalna cena. Kalibracja gratis i Radyjko gratis.
 

tomek135

New member
@tdx:
Zatem takie pytanie, czy warto dopłacić 200zł do modelu UE50H6400AW w porównaniu do UE50H6200AW? Czy masz może ciekawsze propozycje z innych modeli niż wymienione przeze mnie?
@kiki:
Czy możesz przedstawić swoją ofertę tutaj (lub PM)? :)
 

atacto

New member
Też mnie ciekawi praktyczna różnica pomiędzy 6200 a 6400 w Samsungu. Różnica w cenie się zaciera a 6400 ma jakieś DCR 400Hz zaś 6200 - 200Hz.

A czy 55" mają już matryce Samsunga?
 

tomek135

New member
tak, zapomniałem dodać że chodzi mi o różnice inne niż właśnie ta dotycząca częstotliwości odświeżania ekranu ;)

__
EDIT:
Znalazłem w sieci taką oto tabelkę, z niej wynikałoby, że tylko powyższa różnica. Nie wiem czemu w rubryce 3D w modelu 6200 jest wpisane READY, może dlatego że tabelka z okrresu okołopremierowego, stąd niepotwierdzone informacje. Zatem do weryfikacji i z dystansem :)
504481439.png
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
3d ready = bez okularów.
Nie wiem jak w 50", ale w pozostałych rozmiarach jest inna matryca stosowana.
 
Do góry