Telewizor Sony -> Kabel optyczny -> komputer, kontrola dźwięku

AngeloHeaven

New member
Mam takie pytanie. Mam podłączony telewizor Sony bravia do karty dźwiękowej Creative optykiem. I jak ustawie w opcjach audio "sprzęt audio" to mogę kontrolować głośność za pomocą komputera, a zmiana jej za pomocą pilota na TV nie zmienia nic, nawet jak wyłączę dźwięk na TV to i tak leci przez optyka do k. dźwiękowej.
Pytanie mam takie, czy mogę kontrolować również dźwięk przez pilota, czy tylko mogę na komputerze zmieniać głośność. Może są jakieś opcje jeszcze na TV do dźwięku, jednakże ja nie mogę nic takiego znaleźć.

A drugie pytanie, to jak jest przerwa w TV (kablówka) między np. reklamą a filmem, taka 2 sekundowa to słyszę lekkie buczenie w głośnikach. Jednakże gdy już leci film z dvd takiego defektu już nie mam.

Mam nadzieję, że jasno napisałem ;-)
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Masz dźwięk z telewizora podłączony do kompa optykiem ? : > Do optical IN w karcie dzwiekowej ?
I komp jest "sterownikiem" dzwięku ? Dobrze rozumiem ? :>

Dzwięku na opticalu z TV nie możesz raczej regulować, bo on ma być regulowany przez amplituner AV właśnie.

Co do buczenia to może być spowodowane zmianą formatu dzwięku pomiędzy reklamą a filmem, ale ja nie bardzo rozumiem co to za dziwaczny system zbudowałeś, napisz coś wiecej, bardziej szczegółowo.
Co to za kablówka itd.
 

AngeloHeaven

New member
Masz dźwięk z telewizora podłączony do kompa optykiem ? : > Do optical IN w karcie dzwiekowej ?
I komp jest "sterownikiem" dzwięku ? Dobrze rozumiem ? :>

Dokładnie tak. Szkoda, że nie mogę inaczej kontrolować.
Dzięki za wyjaśnienie co do buczenia.
Dlaczego dziwaczny system. Mam telewizor, odtwarzacz bluray. Odtwarzacz mam podłączony do TV przez HDMI, a dźwięk leci optykiem do karty dźwiękowej i dalej przez nią do głośników:-|.
 

pkomp

New member
jakie zmiany formatu?co to za brednie? buczy z głosników kompa?to masz albo słaby wzmacniacz w głosnikach albo pętle mas - podłącz głosniki pod inne gniazdko albo pobaw się uziemieniem....

co do optyka to zawsze wychodzi stały sygnał i nie będziesz miał mozliwości kontroli - chyba ze programowo co w przypadku tv nie jest mozliwe

korzystasz z głosników 5.1 i 5.1 wysyłasz do kompa? jak nie to podłącz analogowo - wielkiej różnicy nie bedzie a będziesz mógł sterowac głośnościa z tv
 
Do góry