Telewizor sony do telewizji analogowej

puxa

New member
Mam pytanie chce kupić sobie telewizor. I jestem pomiędzy dwoma modelami sony 40v5500 i sony 40w5500. Ma być przeznaczony do telewizji analogowej a za pół roku do cyfrowego polsatu. Który wybrać lub czy nadają się do analogowej. Albo plazme.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
puxa napisał:
Mam pytanie chce kupić sobie telewizor. I jestem pomiędzy dwoma modelami sony 40v5500 i sony 40w5500. Ma być przeznaczony do telewizji analogowej a za pół roku do cyfrowego polsatu. Który wybrać lub czy nadają się do analogowej. Albo plazme.
Kup 40W5500. Moim zdaniem warto dołożyć do 100Hz. Oba ww. modele mają już tak dopracowany procesor obrazu, że nawet analogowy sygnał SD wygląda naprawdę bardzo przyzwoicie. Plazmy nie polecam ze względu na: ciemną biel, większe zużycie prądu, powidoki (duchy), gorszą ostrość, słaba czerń w jasnych pomieszczeniach, refleksy świetlne na szybie, drżenie obrazu pomimo wspomagaczy typu 600Hz (nie wszystkie), słabo nadaje się do podłączenia PC i gorzej sprawuje się w wysokich rozdzielczościach w zestawieniu z LCD.
Plazma ma też swoje zalety więc jeśli ktoś powie, że dobra plazma nie jest zła to przyznam mu rację tyle, że ta dobra plazma będzie droższa od ww. modeli LCD Sony.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

pusz73

New member
Mam analogową kablówkę i potwierdzam, że w5500 daje sobie świetnie radę. Model V pewnie podobnie bo różnią sie tyllo 100Hz.
 

digitalus

Banned
witam
plazma znakomicie sprawdza sie gdy zrodlem sygnalu bedzie sygnal sd np antena zewnetrzna lub telewizja kablowa.
potwierdzenie tej informacji mozna znalezc na wielu stronach w internecie
np tutaj
http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/976/t/telewizyjny-dylemat-jak-wybra-dobry-telewizor
chcesz uzyskac podobna jakosc obrazu jak w tradycyjnym telewizorze z kineskopem np sony trinitron to kup plazme panasonic 37x10y. podlacz przez component z tunerem satelitarnym za 200 zl np ferguson 7600 a uzyskasz lepsza jakosc obrazu niz na tym zdjeciu.mam , polecam.
http://www.jakitelewizor.pl/img/xsize4/tx42x10_06.jpg
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
digitalus napisał:
...potwierdzenie tej informacji mozna znalezc na wielu stronach w internecie
np tutaj
http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/976/t/telewizyjny-dylemat-jak-wybra-dobry-telewizor
Ww. artykuł jest już stary i zawiera nieaktualne dane. Jest on sprzed roku a jak go czytałem to wyraźnie odniosłem wrażenie, że zawarte w nim informacje są chyba sprzed co najmniej 3 lat. Np zachęcanie do zakupu telewizora kineskopowego uważam już za zupełne nieporozumienie. Trzy lata temu może i sam bym plazmę kupił ale dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Telewizory LCD bardzo się rozwinęły a plazma praktycznie stoi w miejscu co oczywiście nie znaczy, że nie można spotkać udanych odbiorników plazmowych np Kuro ale to dość wysoka półka cenowa.

kola01
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
digitalus napisał:
witam
plazma znakomicie sprawdza sie gdy zrodlem sygnalu bedzie sygnal sd np antena zewnetrzna lub telewizja kablowa.
potwierdzenie tej informacji mozna znalezc na wielu stronach w internecie
np tutaj
http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/976/t/telewizyjny-dylemat-jak-wybra-dobry-telewizor
chcesz uzyskac podobna jakosc obrazu jak w tradycyjnym telewizorze z kineskopem np sony trinitron to kup plazme panasonic 37x10y. podlacz przez component z tunerem satelitarnym za 200 zl np ferguson 7600 a uzyskasz lepsza jakosc obrazu niz na tym zdjeciu.mam , polecam.
http://www.jakitelewizor.pl/img/xsize4/tx42x10_06.jpg

moim zdaniem ten facet jest żywym :) przykładem pisania na forach internetowych za kase, na temat że zjawisko takie jest obecne i to coraz częsciej było ostatnio wiele inf w mediach
 

digitalus

Banned
jgx o jakiej kasie piszesz?
pierwsza moja plazma to daewoo dpp-32f1, druga panasonic 37x10y. moze zaraz napiszesz ze pracuje w firmie panasonic:) albo w fabryce plazm w Amagasaki, ktora jest pilnie strzezona :D
daewoo tez polecalem bo doskonale sprawdza sie jako telewizor gdy zrodlem jest sygnal sd.pod wzgledem jakosci obrazu sd dpp32f1 pozostawia w tyle kazdego lcd o 5 dlugosci. zal mi wszystkich ktorzy kupuja LCD bo za podobna cene lub nizsza ktora zapalacili za lcd mozna uzyskac zdecydowanie lepsza jakosc obrazu
bajkopisarzem nie jestem. to dowod. nizej zdjecie. na lcd mozna pomarzyc o takim obrazie sd.

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24864&page=3
plazmy daewoo tez nie oddam nawet jesli ktos bedzie proponowal wymiane na wiekszy telewizor np lcd sony 40 cali.
uwazam ze lcd nadaje sie do ogladania zatrzymanych obrazkow lub gdy zrodlem bedzie tylko sygnal hd.
kola 01 napisales ze informacja jest stara. tu jest nowsza.
http://www.agdrtvinfoserwis.pl/artykuly-rtv/menu-rtv/sprzet-rtv/telewizory-plazmowe.html
 

Attachments

  • nrj.jpg
    nrj.jpg
    15,7 KB · Wyś: 591
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Każdy swoje chwali. Myślę, że dużo w tym racji. Ale prawda jest taka, że telewizory plazmowe powoli się kończą ze względu na małe i coraz mniejsze zainteresowanie kupujących. Na 10 klientów tylko 1 kupuje plazmę. Nawet Pioneer ze swoim kuro uważanym za najlepszy telewizor plazmowy (lepszy od prawie wszystkich LCD) wycofał się zupełnie z produkcji plazm. No coś w tym przecież musi być. Choć jeszcze raz zaznaczam, że dobra plazma będzie lepsza od przeciętnego LCD.
A przytoczony przez Ciebie artykuł nie jest żadnym sensownym argumentem, bo nowy to on też nie jest a mogę ci podać liki do wielu innych wykazujących z kolei wyższość LCD.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
nie wiem jak mozna kupowac lcd, przeciez nawet ktos ma slaby wzrok powinien zauwazyc roznice w jakosci obrazu, na korzysc plazmy.
bardzo dobrym przykladem bedzie porownanie starszej technologii czyli crt.najlepsza jakosc obrazu mozna bylo uzyskac w telewizorze sony trinitron. to tez bylo widac wyraznie.
jednak wiekszosc nie widziala tej przewagi i kupowala gorsze telewizory innych firm.
jestem dalekowidzem i nawet z duzej odleglosci rozpoznaje czy to plazma lub lcd.dla mnie lcd to jakis koszmar.
gdyby caly czas byly telewizory crt to ponownie wybralbym sony trinitron. nie ma juz crt dlatego wybieram plazme ze zdecydowanie lepsza jakosc obrazu sd.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale na prezentacjach w domu - czyli wybór na własne oczy oczy - plazmy wcale nie są wybierane.
Wszystko zależy od warunków i potrzeb .
 

digitalus

Banned
winika z tego ze ludzie nie dostrzegaja zdecydowanie slabszej jakosci obrazu sd lub ogladaja tylko programy hd.
na wiekszosci internetowych stron ktore dotycza rtv mozna znalezc informacje ktora jest prawdziwa . cytuje..
Sporą zaletą technologii plazmowej jest także lepsze przetwarzanie standardowej rozdzielczości SD. Nie jest to obraz równy kineskopowemu TV, ale bliżej mu do niego, niż technologii LCD.
http://www.trochetechniki.pl/Wybieramy-telewizor-plazmowy-i-projektor-HD,t,347.html
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
kiki napisał:
ale na prezentacjach w domu - czyli wybór na własne oczy oczy - plazmy wcale nie są wybierane.
Wszystko zależy od warunków i potrzeb .

Ooo! Trudno o lepsze argumenty. Jeśli już KIKI tak twierdzi, który ma na co dzień do czynienia z różnymi telewizorami i ma też okazję obserwować reakcje innych ludzi na prezentowane w domu (!!!) telewizory to TAK MUSI BYĆ.
A próbując zrozumieć Twoje wypowiedzi to myślę, że nie miałeś okazji pooglądać obrazu z normalnego dzisiejszego LCD (z takiego np. SONY W5500 lub Z5500). Kiedyś obraz SD z LCD wydawał mi się nie do zaakceptowania i myślę, że masz doświadczenia z tamtych czasów. Dziś jak wejdę do sklepu to jest odwrotnie. To właśnie plazmy mnie rażą swoimi wadami.
 

digitalus

Banned
montuje zestawy satelitarne . najwyzsza polka cenowa telewizor lcd sharp za 17tys. klient jak zobaczyl jakosc obrazu sd byl zalamany .mial porownanie z plazma sasiada ps8000, zaraz pojechal do sklepu i wymienil na lg.
to wasze pieniadze jak nie widzicie wad to kupujcie dalej lcd.
w sklepie to zupelnie inny swiat. najczesciej zrodlem jest sygnal hd . w sklepach nie ma czegos takiego jak sygnal z telewizji kablowej, nie istnieje bo po co, przeciez dominuja telewizory lcd ktore trzeba sprzedac.
lcd wyglada dobrze ale gdy zrodlem jest dobry sygnal hd , to moge potwierdzic.
jesli jednak zrodlem bedzie sygnal sd to jakosc obrazu na lcd jest zdecydowanie gorsza niz w telewizorze plazmowym, dostrzegam to z daleka .
to tez warto przeczytac
http://hdtvmania.pl/2009/07/15/specyfikacje-lcd-to-bzdura/
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
A ty dalej swoje.
Jesteś zadowolony ze swojej plazmy to dobrze. Ciesz się z niej. Szkoda tylko, że należysz do zdecydowanej mniejszości. Nie zastanawia Cię to? Byłem godzinę temu przy okazji zakupów w salonie RTV i specjalnie dla Ciebie oglądałem plazmę Panasa (choć nie pamiętam jaki model, jakaś średnia półka). Oglądałem tę plazmę bo to była jedna z dwóch wystawionych, druga to było jakieś kompletne dno. Reszta telewizorów w ilości ok. 30- tu to były LCD (nieduży salon). Sprzedawca powiedział, że nie zamawia plazm bo się w ogóle nie sprzedają, że ich dobre czasy już minęły i na pierwszy rzut oka widać przewagę LCD. I wiesz co było ciekawe? Wszystkie TV były włączone i wszystkie były podłączone do sklepowej kablówki SD.

A obraz na plazmie Panasa był rzeczywiście zbliżony do tego wyświetlanego przez CRT. Był tak samo niewyraźny maskując niedoskonałości sygnału SD. To tylko iluzja, mylne wrażenie po którym tylko Ci się wydaje, że plazma jest lepsza do sygnału SD od LCD. Iluzja ta zostaje zdemaskowana na sygnale HD gdzie plazma ze względu na swoją miękkość (rozmazanie) obrazu zupełnie nie ma co się równać z LCD. O ile z tej miękkości jest jeszcze jakiś pożytek przy SD to przy HD już zupełnie nie.
Tyle są warte Twoje argumenty. Poza tym Panas zamiast koloru czarnego wyświetlał ciemno- szary, biały kolor był jakiś brudny - żółtawy. Jak przysiadłem to okazało się, że w jego szybie odbijały się wszystkie lampy na suficie. Jedyne co mi się podobało to płynność ruchu - tak samo dobra jak na moim LCD 46Z5500.

I jeszcze się odniosę do przytoczonego teraz przez Ciebie artykułu. Jęsli go czytałeś to zapewne zauważyłeś, że jakiś zupełny kretyn go napisał, który uważa, że LCD jest gorsze od plazmy bo producenci ekranów LCD zawyżają kąty i kontrast w specyfikacji technicznej, walczy z papierowymi danymi zupełnie zapominając, że obraz należy oceniać tylko i wyłącznie organoleptycznie!!! Takie pseudo argumenty tylko dowodzą braku argumentów.
 
Ostatnia edycja:

senior45

New member
digitalus wez przestan te banialuki pisac.Plazma byla dobra 2 lata temu i wydawalo jej sie ze cos zdziala .stalo sie jednak inaczej.Sony dobilo plazme systemem BE3 i wez sie juz tutaj nie produkuj.Wielkimi krokami nadchodzi era HD gdzie LCD jest nie do pobicia.Zacznij moze wciskac te kity 80 letnim babciom po mszy na jakiejs wiosce.Kiedys dalbym sie nabrac na takie bzdety ale nie dzisiaj kiedy LCD Sony jest telewizorem nie do pobicia i to zarowno w SD jak i w HD.
 

digitalus

Banned
brak mi slow na takie brednie. widac niedoskonalosci sd na zdjeciach? ja nie widze czegos takiego .to dowod ze plazma jest lepsza od lcd. widac kazdy szczegol na kanale sd.prosze zwrocic uwage na drugi plan, widac twarze kibicow. na lcd to nie jest mozliwe. wiecej tutaj nie bede pisal bo szkoda czasu. rozmycie nogi pilkarza nie jest widoczne na ekranie. to wina aparatu fotograficznego ale pewnie nikt nie bedzie wierzyl. dajcie mi lepszy aparat fotgraficzny to zobaczcie prawdziwe oblicze plazmy, czyli zabojcy lcd:)
nizej link do pioneera ale juz sygnal hd.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/750b10388453d486.html
zajrzycie na grupy dyskusyjne i przeczytajcie co pisza inni
http://omgili.com/newsgroups/pl/rec/kino-domowe/gv1k03b6u1nemesisnewsneostradapl.html
lub na forum elektroda
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic964952.html
 

Attachments

  • zdf3.jpg
    zdf3.jpg
    44 KB · Wyś: 264
  • zdf1.jpg
    zdf1.jpg
    42 KB · Wyś: 264
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
no Panowie nie bądzmy gorsi :D kto tam ma Z czy W zapodać prosze jakieś ładne zdjątko z sd coby plazmowcom troche nosa utrzeć :D :D ( no chyba się da:confused: )
 
Do góry