Telewizor plazmowy 50 cali w rozsądnej cenie.

avltree

New member
Witam wszystkich forumowiczów.

Poszukuję dla siebie telewizora, niestety po kilku godzinach wertowania różnych opinii i wysłuchiwaniu różnych znajomych, mam totalny mętlik w głowie.

Ogólnie najważniejsze dla mnie będzie oglądanie filmów w HD i wykorzystanie telewizora wraz z konsolą Xbox 360. Nie mam żadnej kablówki ani tv satelitarnej, ponieważ w sumie na razie mi na tym nie zależy, ale po zakupie telewizora prawdopodobnie pomyślę nad kupnem.

Bardzo proszę Was więc o radę, wzorem poprzedników zamieszczając poniższe dane:

1. Odległość od ekranu: ok. 2 - 3,5m.
2. Jak słońce świeci w pokoju: z boku (z punktu widzenia oglądającego tv - z prawej), od południa do około zachodu słońca.
3. Jak duży jest pokój: 3,8x4,2m.
4. Preferowana technologia: Plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor: pozbyłem się starego crt, więc obecnie - żaden
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy i sport (głównie F1 i boks)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: preferuję bez, ale różnie wychodzi ze względu na gości/domowników
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora: 50 cali
12. Preferowana marka: dowolna
13. Czego nie lubisz w telewizorach: głośnej pracy, designu zawierającego obłości, zaokrąglenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone: odtwarzacz DVD/Bluray, Xbox 360, w przyszłości prawdopodobnie Nka
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 25% tv + 75% inne urządzenia
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: być może, ale nie biorę pod uwagę tego pod uwagę jako kryterium
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: nie musi
22. Ma mieć 3D: broń Boże
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: chyba nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI (odtwarzacz/laptop i Xbox
26. Jaki masz sygnał: na razie żaden, prawdopodobnie w przyszłości N
27. Ile programów HD: na razie 0, potem pewnie 23 czy coś koło tego
29. Rozdzielczość: Full HD.
30. Dvb-t: niekoniecznie
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu, "kanciasty" design, rozsądna cena
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4 h
33. Sugerowana cena: do 2 500 zł, z możliwością lekkiej fluktuacji w górę w przypadku ciekawej oferty
 

garob

New member
Jedyna 50 calowa plazma Full HD w cenie ponizej 2500 jest LG 50PV350.

Sam ja mam, co prawda dopiero od soboty, ale jak na razie grajac glownie na PS3 nie mam wiekszych zastrzezen.
 

avltree

New member
Zastanawiałem się nad nim, ma go też kumpel i nie narzeka, oczywiście w razie czego mogę nieco podnieść górną granicę cenową, jeżeli będzie sens w takim posunięciu, powiedzmy do 2800.
 

marecki6

New member
Bez reklam
niewiele to zmieni chyba, że chcesz coś z 3d to możesz wejść w samsunga D550 ale według wielu osób pv350 ma lepszy obraz ...jak już podciągać budżet to do ceny Panasa G30 ... garob napisz kilka słów o swoim pv350 w wątku o tym tv plizz :)
 

avltree

New member
Odświeżę temat, ponieważ w końcu wciąż nie kupiłem sobie telewizora, a rynek pewnie nieco się zaktualizował. Delikatnie poprawił mi się także budżet.

Obecnie planuję wydać na tv do ~3500 zł. Byłbym bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś z Was podrzuciłby mi jakąś aktualną propozycję. Rozpiska powyżej pozostaje aktualna. Myślałem wcześniej o 50PV350, ale teraz chyba zastępuje go bodajże 50PA6500? Wybaczcie mój laicyzm i jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi :).
 
Ostatnia edycja:

kjarzyna

New member
Bez reklam
Odświeżę temat, ponieważ w końcu wciąż nie kupiłem sobie telewizora, a rynek pewnie nieco się zaktualizował. Delikatnie poprawił mi się także budżet.

Obecnie planuję wydać na tv do ~3500 zł. Byłbym bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś z Was podrzuciłby mi jakąś aktualną propozycję. Rozpiska powyżej pozostaje aktualna. Myślałem wcześniej o 50PV350, ale teraz chyba zastępuje go bodajże 50PA6500? Wybaczcie mój laicyzm i jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi :).

To dołòź jeszcze 2 stowy i bierz ps51e6500. Bedzie super.
 

wysio

Member
Bez reklam
Ja mam PV50-350 już z 9 miesięcy. Z jakości obrazu jestem cały czas bardzo zadowolony. Brakuje jednak trochę głębszej czerni przy oglądaniu w nocy. To moje jedyne zastrzeżenie. Jednak pod kątem używania go do konsoli, mocno bym się zastanawiał... Powidoki tworzą się zbyt szybko. Wystarczy naprawdę niewiele czasu, żeby jakiś stały punkt został na ekranie. Na szczęście też szybko znikają, ale jednak można odczuć pod tym kątem delikatny dyskomfort.

I love Tapatalk 2 in my SGS 2
 
Do góry