Telewizor Pansonic tx-l47et5 z kinem domowym Technics SC-EH 750

Amaru

New member
Witam,

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Panasonica tx-l47et5, jako sprzęt audio mam trochę leciwą ale nadal dającą radę wieżę Technics SC-EH 750. W związku z tym, iż obecnie nie mam funduszy na nowy, godny sprzęt audio chciałbym połączyć Panasonica i Technicsa tak by jak najlepiej wykorzystać możliwości audio.

Niestety Panasonic nie ma analogowego wyjścia 6ch (6 x RCA do 5.1) a Technics nie posiada wejść cyfrowych/optycznych. Tutaj rodzi się pytanie czy może jakiś DAC pod USB rozwiązałby problem, np. Maya U5, czy też jakiś inny sposób by wykorzystać głośniki 5.0 (+ aktywny subwoofer, który być może niedługo nabędę)?

Wyjścia audio Panasonic tx-l47et5:
- cyfrowe wyjście audio (optyczne)
- przejściówka komponent

Technics SC-EH 750:
- analogowe wejście 6ch 5.1 (6 x chinch /2x front speaker, 2x rear speaker, center +sub/)

Mam nadzieję, że dokładnie opisałem swój problem, proszę o konstruktywne odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Amaru
 

Amaru

New member
TV i tak przez optyka wysyłałby dzwięk "2.0" więc to bez sensu.

A np. jakaś zew. karta dźwiękowa 5.1 (Maya U5, SoundBlaster...) pod USB? ;D Nie mam zbytnio pomysłu więc pytam, może są jakieś dobre rozwiązania (poza kupnem dobrego sprzętu audio z hdmi itp.)... Jeżeli na 100% nie da się osiągnąć jakoś tego 5.1 to trudno ale oczekuję jednoznacznej popartej odpowiednią wiedzą odpowiedzi :)

Pozdrawiam,
Amaru
 

krazy777

Member
Bez reklam
Mam podobną wieżę, tylko że model 790 ale wejściami na 99% się niczym nie różnią. Też kiedyś chciałem jakoś połączyć TV pod to i niewiele jest opcji. W zasadzie do samego TV to nie ma po co, bo niewiele kanałów nadaje w 5.1. Co innego sprzęt typu DVD czy BluRay. Są takie posiadające wyjścia analogowe 6xRCA. I wtedy bez problemu można uzyskać efekt 5.1. Jeśli się uprzesz, że chcesz oglądać TV i dźwięk ma być przez wieżę to możesz np. swój dekoder podłączyć 2 chinchami do AUX i włączyć tryby uprzestrzeniające dźwięk. Ja tak mam podłączone Playstation 3 i nawet daje to radę. Chyba nic innego tu nie wymyślisz. Co do tych kart co napisałeś to się nie wypowiem, bo nie znam się na tym.

PS. Masz taki nick na innym forum? Np. motoryzacyjnym?
 

Amaru

New member
Mam podobną wieżę, tylko że model 790 ale wejściami na 99% się niczym nie różnią. Też kiedyś chciałem jakoś połączyć TV pod to i niewiele jest opcji. W zasadzie do samego TV to nie ma po co, bo niewiele kanałów nadaje w 5.1. Co innego sprzęt typu DVD czy BluRay. Są takie posiadające wyjścia analogowe 6xRCA. I wtedy bez problemu można uzyskać efekt 5.1. Jeśli się uprzesz, że chcesz oglądać TV i dźwięk ma być przez wieżę to możesz np. swój dekoder podłączyć 2 chinchami do AUX i włączyć tryby uprzestrzeniające dźwięk. Ja tak mam podłączone Playstation 3 i nawet daje to radę. Chyba nic innego tu nie wymyślisz. Co do tych kart co napisałeś to się nie wypowiem, bo nie znam się na tym.

PS. Masz taki nick na innym forum? Np. motoryzacyjnym?

Nie posiadam dekodera telewizji, bo nie oglądam telewizyjnej papki podawanej przez media :) TV jest kupiony by oglądać filmy z dysku/pendrive/kompa... oraz jakiś meczyk czasem. Ogólnie nie posiadam obecnie żadnych peryferii do TV (DVD, BluRay..) i chciałem tylko połączyć tv z wieżą by prócz fimów full HD / 3D cieszyć się lepszym dźwiękiem niż ten z TV (kiedyś może uda mi się kupić audio z prawdziwego zdarzenia). Mogę sobie załatwić stacjonarne DVD z wyjściem 6 x RCA, ale co z tego jak nie oglądam filmów na DVD, a chyba nie ma opcji by film leciał z np. Pendrive, a dźwięk był wysłany z tv na DVD i z DVD na wieżę :razz:

PS. nie udzielam się raczej na forach motoryzacyjnych (mała wiedza w tym temacie) :)
 
Do góry