Telewizor około 50" z 3D około 4,5k

matrixadam

New member
Witam
Przymierzam się poważnie do zakupu nowego telewizora. Nie jestem jeszcze pewien, czy ma to być led czy plazma. Zastanawiałem się nad Sharpem LC-46LE830E, jednakże obawiam się, że będzie za mały. Z drugiej strony różnica w cenie pomiędzy tym a 52LE830. Dochodzi też kwestia odpowiedniej kalibracji i ustawienia. Bardzo proszę o pomoc.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x6m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno na północ po lewej stronie telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor ? kineskopowy 29"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? filmy z USB, 3D (fajnie jak by była konwersja 2D do 3D)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowy N
10.Jakie urządzenia ? pendrive :)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, programy przyrodnicze
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 46-52"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie mam zdania
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? najlepiej jak najtaniej ale ok 4,5k
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? raczej pasywne ale jak będzie aktywne nie będzie tragedii

Z góry dziękuję za pomoc!

Edit:
W Saturnie jest aktualnie promocja gdzie od każdego wydanego 500 zł jest odliczane 50 zł także przy 5k robi się 4,5k.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli 52" - to tylko ten Sharp, naprawdę fajny wybór.
Jeśli jednak mniejszy - to Toshiba 46WL863 - z najlepszym skalowaniem obrazu w tym budżecie.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Najlepszy wybór po zmianie z jakości kineskopiaka bez szoku jakościowego dla ciebie , to plazma Panasonic TX-P55ST50 , 55 CALI TO MINIMUM Z TEJ ODLEGŁOŚCI, MOŻNA GO JUŻ MIEĆ ZA 5250 ZŁ w Saturnie po obniżce lub VT30 o 300 zł drożej.Tyle że okulary 3D trzeba dokupić do ST.
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Co masz na myśli mówiąc o "szoku jakościowym"? Sharp LE830E będzie za dobry jakościowo? Nie rozumiem.

Edit:
Zapomniałem dodać że smart tv mnie nie interesuje.
Ten Sharp to kicha z podświetleniem, tu test Sharp LE830E - test 60-calowe potwora z Japonii | Obywatel HD Ten szok to , że ta plazma nie odbiega wiele naturalnością obrazu od poczciwego CRT, sam mam Sony 29" WEGA 4/3 100HZ i jakość obrazu powala nawet tv za 22000 zł, chociaż to tylko mierne SD i to przez RGB.:confused:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Opowiadasz bzdury na kółkach -tym bardziej że widać iż nie miałeś nawet możliwości go obejrzeć.
Ma w domu i Philipsa i Sharpa LE830 wiec znam dobrze jego zalety.
Podświetlenie wystarczy sprawdzić przy zakupie podobnie jak każdego innego producenta.
 
Do góry