Telewizor minimum 75 cali

skrzydło

New member
Witam,
Zbieram się myślami do zakupu nowego tv w nowym mieszkaniu,
ekran jak największy minimum 75 cali najlepiej 85''
budżet - 15-20 k.
W media markt oglądałem tv sony 85 cali UHD.
technologii obecnie jest sporo, nie wiem co najlepiej wybrać, aktualnie mam tv panasonica 65 cali plazmę i jestem z niej zadowolony.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2 salon z jadalnią
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? +/- 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? obecnie 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu -na wprost i bokiem również
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od południa zaczyna już świecić, są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic plazma, 65
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? przyzwoity obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: głównie tv, blue ray, ps4
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder Inea
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? praktycznie wszystkie
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak (YouTube,Netflix)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - od czasu do czasu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?wieczorem i w dzień czasami
17. Preferencje co do wielkości? jak największy min 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ?
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 15-20 k
 

basket4rap

Member
Bez reklam
w jakiej technologii najlepiej kupić tak duży ekran: UHD, Qled, Oled czy co tam jeszcze na rynku?

To mieszanie różnych aspektów. UHD to rozdzielczość, Qled to właściwie nie matryca, ale określenie ekranu LCD z nanokryształami o średnicy kilkadziesiąt tysięcy razy mniejszej niż średnica ludzkiego włosa. Są one mieszczane pomiędzy podświetleniem telewizora a filtrami kolorów. Telewizor może precyzyjniej sterować emisją barwną i oferować bardziej nasycone kolory. Oled to już cały wyświetlacz i ten jest najlepszy, lecz największy, czyli 77 cali to ponad 30 000 zł. Dalej by był Samsung QE75Q900R (8K), ale też przekracza budżet o jakieś 5 tys. O większych nawet nie wspominam. Zatem najlepszy jakościowo by był w tym budżecie Sony Bravia KD-75ZD9 (22 000 zł), za nim Samsung QE75Q9FNA za 17 500 zł i Sony Bravia KD-75ZF9 (20 500 zł) kończąc na Sony Bravia KD-75XF9005 (niecałe 13 000 zł), lecz wszystkie małe. Więc wg mnie nalepszy (cena/jakość/wielkość) będzie ten Sony Bravia KD-85XF8596 za około 15 500 zł. Na koniec Samsung UE82NU8002 za około 11 500 zł.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej mieszczą się tylko modele LCD :
Sony 85XF8596
LG 86UK6500
TCL 85 X9 z kinem JBLa - ale kasy zabraknie.

Philips 75PUS8303
Sony 75ZD9
Samsung 75Q9

Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny z pełnym pakietem:
Kalibracja
Dostaw
Montaż
Uchwyt.
Uchwyt
 

skrzydło

New member
Proszę jeszcze o jedną podpowiedź,
Czy decydując się na tv 75 cali zamiast 85 cali w budżecie do 20.000 lub nieznacznie wyższym otrzymam dużo lepszą jakość matrycy, kolorów itd ?
Czy warto w tym przypadku zakupić nieco mniejszy ekran (75), ale nadal całkiem spory, jeśli się to przełoży na jakąś odczuwalną różnicę w jakości obrazu, użytkowania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli odległość 3 metry i jakość tylko 4K- to nie.
Jeśli kanały Hd nie zawsze trzymające parametrów -to 75" będzie lepszym rozwiązaniem.

Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny na modele.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie wytrzymałbym z gorszym ekranem, ale większym, tym bardziej z 3m, zatem wybrałbym bdb model ale 75”. To już jest naprawdę duży tv, w takich warunkach. Dodatkowo, nie pokaleczy oczu aż tak bardzo przy sygnałach z różnych, słabszych źródeł, niż 4K, czy FHD.

Polecam 75Q9FN, lub 75ZD9, ale tego drugiego raczej nie sposób dostać w sklepach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy duży, czy nie, to już trzeba mieć doświadczenie, żeby to ocenić.
Gdybym miał dzisiaj dla siebie wybierać w tym budżecie i z tej odległości, to brałbym od ręki 85" od Sony lub Samsunga 82", drugą opcją, ale już droższą, to 77" Oled lub 75" 8K, ale ubolewałbym każdego dnia nad tymi 5 calami, a 85" już za droga.
Chyba byłby to Samsung 82", idealny cena/przekątna/jakość i na przeczekanie kilka lat do Oleda 80-85" jak ceny się unormują.
 

bitoff

Member
Ja bym nie wymienił 85 cali za najlepszego oleda 75. Zreszta mam porownanie bo mam w rodzine tez 65 oled c7 i jakiejs miazdzacej przewagi nie widze. Generalnie 4 k to 4 k a reszta to dodatki. Dla mnie wielkosc》jakosc. Choc tak jak mowie ten Soniak juz naprawde bardzo ladnie chula. Najbardziej balem sie sportu bo ogladam b.duzo pilki a naczytalem sie pelno opini o roznych tv i smugach i pilki nie widac itp. Tu jest super plynnie. Slaby za to dzwiek ale jestem na kupnie kina a korzystam z jakiegos soundbaru wiec jest ok. Hdr juz na zauwazalnym poziomie dla mnie wystarczajacy, clouding niewidoczny. Czern idealna. Gra na xbox one x jak pisalem rewelacja. Android smiga fajnie choc np lg c7 menu ma lepsze i ta myszka mi sie podoba ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Armanig
Co do oleda to ceny cenami, ja bym wybrał tą technologię dopiero wtedy gdy miałbym na papierze napisane przez producenta, że wymieni mi go na nowego jak go wypale grając na konsoli czy oglądając serwisy info.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdyby tak się stało, to i owszem, przy takiej cenie jak za 77" Oleda, nic miłego i żyj z tym kilka lat, ale tak do 10k, miałbym to w poważaniu.
Ja ze swojego jestem mega zadowolony i mam nadzieję, że jeszcze długo posłuży, żadnych bandingów, cloudingów, działa super. Co Sharp, to Sharp jednak.
Podstawą dla mnie jest i tak materiał w całej tej zabawie, jak odpalimy świetne żródło, to mi nic więcej nie potrzeba, jeżdzę na prezentacje, oglądam wszystkie nowe modele i wracam do domu spokojny, gdyby tak nie było, to minuty bym się nie zastanawiał nad zmianą, ale jak padnie, to będę miał dylemat bardzo podobny do autora.

Na dziś byłby to na 100% Sony 85" lub Samsung 82", ale ten tylko i wyłącznie z 5 letnią gwarancją. Docelowo chce OLEDA min. 80", ale takim 85-90" nie pogardziłbym.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Tu się z tobą zgodzę pakolo bardzo dobra cena za tv.
Ja właśnie jestem po rozmowie z panem z media Markt na Targówku ul. Głębocka 13 i na początku grudnia jade przetestować 3 tv sony xf9005 75 i samsung q9fn 75. Samsung nu 8002 75 wszystkie są dostępne na wystawie i w kartonach jadę przetestować i w styczniu których znich wygra kupuję u kikiego ale faworyt sony xf cena wiadomo w czerni hdr lepszy samsung ale cena wieszka 12 tys Sony vs 17500 samsung
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
Na dziś byłby to na 100% Sony 85" lub Samsung 82", ale ten tylko i wyłącznie z 5 letnią gwarancją. Docelowo chce OLEDA min. 80", ale takim 85-90" nie pogardziłbym.
Z drugiej strony jeszcze rok temu nikt by nie przypuszczał, że SONY wypuści 85 cali w takiej cenie (dziś juz ok. 15k) - jak dla mnie na dzień dzisiejszy to wybór nr 1. Ale podobnie jak Ty jestem bardzo zadowolony ze swojego 75w855c i dopóki da radę to zmieniać nie będę. Ale następca to 85 cali minimum a jak się producenci postarają to może i lepiej.
Na przykładzie niektórych kolegów z forum co zmieniają decyzje co do zakupu co tydzień ;-) :D wolę nie dzielić skóry na niedźwiedziu :D
Jak powiedział mój znajomy o 7 cali to se możesz ch&*%ja zwiększać :p
 

zydok0kr

Member
Witam.
Przepraszam że się podpinam z pytaniem.
A czy któryś z Was spotkał się może z tym TV: SAMSUNG QE82Q6FNA.
Jeśli tak to jakie wrażenia z tym modelem ????
Czy jest lepszy niż Samsunga 82nu8002 ????
 
Do góry