Telewizor(min. 32") do playstation 3

oski225

New member
Witam,
wiem, że trochę tematów o telewizorze do konsoli już było, jednakże nie znalazłem jakiegoś tematu powiązanymi z moimi potrzebami i funduszem.

Otóż szukam tv głównie pod konsole(playstation 3), internet i odtwarzanie filmów w tv w takim razie niepotrzebne. Ważny dobry ekran i szybka reakcja matrycy.
Oczywiście będę też czasami oglądał na nim tv(SD), także dobrze by było, żeby znośnie sobie radził z wyświetlaniem tego obrazu.
Największym ograniczeniem są moje fundusze, gdyż chcę na to przeznaczyć maksymalnie 1800-200zł.

Myślałem nad:
- Sony KDL-32EX500
- Samsung LE32C550
- Sharp 32fb510

Proszę o pomoc i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
powinieneś głównie zwrócić uwagę na input lag. Inaczej będziesz się denerwował że jesteś słaby a wina będzie telewizora. Z wymienionych Sony 32EX 500
 

oski225

New member
Jak w modelu Sony 32EX500 jest z jakością obrazu przy telewizji SD/HD?
Czy jest ona faktycznie tak dobra jak reklamuje Sony?

Byłem dzisiaj w sklepie i akurat nie mieli tego modelu więc nie miałem jak sprawdzić. Samsung LE32C550 i Sharp 32fb510 na wystawie całkiem ładnie się prezentowały.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisałeś że głównie do konsoli. W SD niestety Sony nie jest mistrzem. W SD świetne skalowanie ma Sharp.
 

oski225

New member
Tak, telewizor ma być głównie do konsoli, więc faktycznie nie będę się zastanawiał zbyt długo nad obrazem w telewizji HD.

Czy możecie polecić jeszcze jakieś inne modele warte uwagi?
 

SATORO

New member
Ja polecam Panasonica S20 (LCD) bo posiada to co do grania na konsoli jest najważniejsze czyli szybką matrycę oraz niską wartość input lag (dokładnie 35ms).
 

oski225

New member
Zabawne... tak się niestety składa że akurat poleciłeś telewizor z dużym input lagiem :grin:

Teraz to już sam nie wiem ;p Szczerze mówiąc już nastawiłem się, że kupuje tego soniaka, a ty mi go odradzasz.
Sprawdzę podanego przez ciebie panasonica.

W takim razie czekam na więcej modeli... Szczerze mówiąc jestem jakoś sceptycznie nastawiony do telewizorów firmy Panasonic ;p


PS: W moim ostatnim poście oczywiście chodziło mi o tv SD, nie HD :)

Pozdrawiam i czekam na propozycje.
 

SATORO

New member
Teraz to już sam nie wiem ;p Szczerze mówiąc już nastawiłem się, że kupuje tego soniaka, a ty mi go odradzasz.
Sprawdzę podanego przez ciebie panasonica.

W takim razie czekam na więcej modeli... Szczerze mówiąc jestem jakoś sceptycznie nastawiony do telewizorów firmy Panasonic ;p


PS: W moim ostatnim poście oczywiście chodziło mi o tv SD, nie HD :)

Pozdrawiam i czekam na propozycje.


A czemu jesteś sceptycznie nastawiony do tej firmy ?
 

oski225

New member
A czemu jesteś sceptycznie nastawiony do tej firmy ?

Jakiś czas temu(ok. 3 lata) kupiłem telewizor tej firmy za cenę podobną do innych firm, i we wszystkim mi podpadł. Od słabej jakości obrazu, przez dźwięk aż do awarii, która nastąpiła już po 2 miesiącach użytkowania. Niestety nie pamiętam już modelu, ale pozbyłem się go zaraz po naprawie.
 

danzig74

New member
ja ze swej strony, juz ktorys raz, polecam philipsa 32pfl7665
inputlag w tym tv prawie nie istnieje

zadziwia mnie proponowanie przez kikiego ciagle i wciaz :) ex500
przeciez ten tv ma ooolbrzymi inputlag - prawie sie nie nadaje do dynamicznych gier
no i zawsze jakas toske dorzuci

a philips dp ps3,peceta nadaje sie idealnie!!!!!!!
5-10 ms inputlag do tego ambilight - wieczorem nie trzeba wlaczac lampki - naprawde fajnie sie pracuje z tym podswietleniem
jedyna rzecz to czern -faktycznie moglaby byc lepsza -ale tragedii nie ma

w innych dzialach taki ex500 i toski sie chowaja przy philipsie:)
 

oski225

New member
ja ze swej strony, juz ktorys raz, polecam philipsa 32pfl7665
inputlag w tym tv prawie nie istnieje

zadziwia mnie proponowanie przez kikiego ciagle i wciaz :) ex500
przeciez ten tv ma ooolbrzymi inputlag - prawie sie nie nadaje do dynamicznych gier
no i zawsze jakas toske dorzuci

a philips dp ps3,peceta nadaje sie idealnie!!!!!!!
5-10 ms inputlag do tego ambilight - wieczorem nie trzeba wlaczac lampki - naprawde fajnie sie pracuje z tym podswietleniem
jedyna rzecz to czern -faktycznie moglaby byc lepsza -ale tragedii nie ma

w innych dzialach taki ex500 i toski sie chowaja przy philipsie:)

Ambilight jest ciekawym bajerem, ale niestety cena tego telewizora wykracza poza moje "widełki" cenowe.

Także w tym momencie na mojej liście znajdują się telewizory:
- Samsung LE32C650/LE32C550(upieram się przy tych modelach, gdyż gdzieś w internecie wyczytałem, że nieźle sobie radzi właśnie z konsolami)
- Panasonic S20(tutaj jak już wspomniałem nie mam dużego zaufania).

Jak wy w takim razie postrzegacie moją sytuację? Jest jeszcze jakiś model godny polecenia?
 

oski225

New member

Masz podłączoną do tego tv jakąś konsolkę?
Powiedz o nim coś więcej, bo wygląda nawet ciekawie :)
I jak jest w nim z input lagiem?

A ja polecę na podstawie poniższego testu le32c530, input lag tylko 14 ms. Jeśli chodzi modele sharp to testowałem, niestety wykraczającego poza budżet, 32le705 i bardzo dobrze się spisywał w grach.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le32c530-le40c530-20100813815.htm

W takim razie chyba pójdę też w te ślady, tym bardziej, że cena tego modelu jest bardzo atrakcyjna.
Jaka jest różnica pomiędzy le32c530 a le32c550?
 
Ostatnia edycja:

oski225

New member
Zacząłem się dzisiaj zastanawiać, czy nie warto zainwestować w większy ekran, gdyż w modelu samsunga(LExxC530) mój budżet wystarczy na 37/40". Czy one też sprawują się OK przy konsolach, czy lepiej nie ryzykować?
 

SATORO

New member
Zacząłem się dzisiaj zastanawiać, czy nie warto zainwestować w większy ekran, gdyż w modelu samsunga(LExxC530) mój budżet wystarczy na 37/40". Czy one też sprawują się OK przy konsolach, czy lepiej nie ryzykować?


Input lag zależy od modelu TV a nie od przekątnej. Także śmiało możesz brać większy rozmiar.
 
Do góry