Telewizor max. 32" do małego pokoiku (do 1700 zł)

zgred

Member
1. Odległość od ekranu: ~2.0 metry
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno znajduje się tuż za telewizorem, jednak jest w większości zasłonięte żaluzjami
3. Jak duży jest pokój: ok. 2,5m x 3,5m
4. Preferowana technologia: LCD/LED'
5. Jaki masz obecnie telewizor: 21 cali kineskopowy
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, seriale,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie, powiedzmy 30% za dnia i 70% wieczorami/w nocy, ale nie ma reguły
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bardzo lekkie światło Ledowe (temp. barwowa ok. 5000k jeśli to istotne)znajdujące się po drugiej stronie pokoju
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny/neutralny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 32"
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej jakości
14. Jakie urządzenia będą podłączone: ewentualnie PC
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: pół na pół
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi: dobrze by było, uniknę wtedy potrzeby podłączania komputera kablem, ale nie jest to warunek.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: nie
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: wolę USB
24. Ma mieć tuner DVB-S: chyba nie, korzystam z tv kablowej
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI,
27. Ile programów HD: kilka - kilkanaście
28. Ma stać czy wisieć: to jest jeszcze nie rozstrzygnięte
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: opcjonalnie
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu i dźwięku, bezawaryjność,
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 10 godziny dziennie
33. Budżet: MAX 1700 zł

Na początku chciałem się przywitać :D

Jestem laikiem w tej dziedzinie, więc jeśli coś źle napisałem, lub strzeliłem jakąś gafę, to proszę o wybaczenie...

Planuje remont swojego małego pokoiku i chciałbym wymienić już zasłużonego kineskopowego Panasonica na coś troszkę większego i "cieńszego" (w moim pokoju ten telewizor wydaje się zajmować połowę powierzchni całego pomieszczenia :D ).
Ponieważ mam dość uciążliwą wadę wzroku, polegającą na OGRANICZONYM POLU WIDZENIA, nie mogę pozwolić sobie na zakup większego TV, gdyż po prostu nie ogarnę go wzrokiem.

Obecny, kineskopowy 21" był w sumie idealny, a proporcje 4:3 w moim przypadku lepiej się nadawały, ale cóż - to już raczej "przeszłość".

Dość mocno obawiam się przesiadki na LCD/LED, gdyż przyzwyczaiłem się do po tylu latach i boję się, że mogę mieć problemy z adaptacją...

Telewizja z której korzystam to zwykła, osiedlowa kablówka, więc szału nie ma - jednak często oglądam filmy na PC'cie (monitor mam nie najgorszy), ale komfort jednak nie ten sam (położyć się na miękkiej podusi z pilotem w ręku i obejrzeć jakiś dobry film - bezcenne, tego mi właśnie brakuje).

Będę wdzięczny za rady, co do wyboru konkretnego modelu.

Z góry dziękuje i pozdr.
 

Anduraki

Banned
Jestem tu nowy, i nie bardzo orientuję się w niektórych punktach, ale myślę, że spodobałby ci się obraz z Samsung UE32EH5450W, sam takiego mam.

Jedyne co nie pasuje to: błyszczący ekran, do wifi trzeba dokupić adapter, PVR jest szyfrowane, że odtworzysz tylko ze swojego TV

Jeśli chodzi o dźwięk to dość przyzwoite wrażenie odsłuchowe w małym pokoju jeśli chodzi o przestrzenny dźwięk, co do awaryjności to nie wiem, ale od pół roku go mam i nie miałem z nim nigdy żadnych problemów.

Jest to TV z pełnym podświetleniem tylnym - krzykaczy, że za taką cenę nie można kupić pełnych ledów odsyłam do FAQ na stronie samsunga co oznaczają EH i ES.

Od siebie dodam, że to jeden z niewielu TV które mają dekodowanie DTS(tzn Samsungi mają)
 
Ostatnia edycja:

zgred

Member
Dziękuje za propozycje.
Po przeczytaniu kilku wątków najczęściej powtarzające się modele w tym segmencie cenowym to chyba:
-Samsung 32es5500
-Philips 32pfl 5007
-Panasonic 32e5

ale oczywiście, każdy ma swoje wady i zalety.

Panasonic ma "tylko" WiFi Ready, czyli trzeby by dokupić jakieś urządzonko do odbioru.
Ma za to matrycę IPS co uważam za duży "+".

Philips 32pfl 5007 ma już Wifi i PVR, za to nie ma wzmianki o matrycy IPS (ale czy to aż tak ważne?).

Samsung 32es5500 - chyba najuboższy z wymienionych modeli, nadrabia ceną... (choć mogę się mylić).

Czy jest argument przemawiający za którymś z nich - coś, co faktycznie bije pozostałe na głowę?

Może ktoś ma inne propozycje?
 

Anduraki

Banned
widzę, że na tym forum lobbuje sie Philipsy, częściowo słusznie, ja bym obstawiał przy samsungu, dużej części filmów nie odtworzysz na Philipsie po USB, bo mają ścieżkę DTS, a z tego co się orientuję Samsungi i jeszcze chyba Sharpy mają obsługę DTS.

a co do tego:
-Samsung 32es5500

to jak chcesz mieć ultra cienki z krawędziowym podświetlaniem to w sumie niezły wybór. Ja bym brał full ledowy (grubszy), żeby mieć ładniejsze kolory i czerń.
 

Mixmich

New member
pfl5507 ma 3D, pfl5007 nie ma. Godna uwagi jest jeszcze toshiba 32rl938, ma wifi, fajnie pracuje jako monitor komputerowy, czyta sporo z USB (.mp4, .mkv, .avi, .rmvb, AVCHD ) i na pewno jakościowo jest sporo lepszy od samsunga 32es5500, czerń i kolory lepsze niż w panasie 32e5e i cena też jest dosyć atrakcyjna.
 

zgred

Member
Byłem wczoraj w Euro RTV w Arkadii (Warszawa) - gdzie mieli tego Philips'a.
Niestety, nieuprzejmy sprzedawca bardzo "olewczo" podszedł do mojej prośby o podłączenie go i sprawdzenie, jak działa.

Nie dość, że nie mają tam żadnej normalnej TV żeby móc stwierdzić, jak działa z normalnym obrazem, a nie jakimś ultra-ostrym z płyty Blue-Ray, to jeszcze strasznie marudził, gdy poprosiłem o możliwość podpięcia Pendriva z filmem.

W końcu wyniosłem się tam i pojechałem do drugiego salonu na Bemowie (Carefour Bemowo) - tam zupełnie odwrotnie - sprzedawca był miły, uprzejmy, podłączył bez gadania, niestety TV też żadnej nie miał.

Co najgorsze, potwierdziły się moje obawy co do napisów w .txt - Philips ich w ogóle nie czyta.
Bardzo mnie to zmartwiło, bo to dość kluczowa sprawa.

Poprosiłem o podłączenie tego samego pena z filmem do Samsung'a (ue32es6100) i tam oczywiście wszystko działało.

Samsung jest wprawdzie o jakieś 200 - 300 zł droższy, ale Philips ma jeszcze jedną zaletę - odbiera DVB-S, a u w mnie w kablówce z tego co się dowiadywałem będzie to potrzebne do odbioru TV cyfrowej (chyba, że wolę dekoder, ale to mnie akurat mało urządza).

Czy może ktoś posiadający Philips'a może napisać, jak to jest z tymi napisami - czym je konwertować i do jakiego formatu i czy wtedy otworzy je bez problemu?
 

zgred

Member
Witam ponownie.
Poczytałem trochę opinii o tym telewizorze na tej stronie i zaczynam się mocno martwić.

Ludzie skarżą się na brak polskich znaków (w przypadku napisów w formacie .srt) do tego częste zawieszanie się i konieczność podłączenia do internetu, aby działało nagrywanie na USB (tego nie rozumiem, czemu ktoś to tak wymyślił) trochę mnie odstraszają..

Dlatego zapytam - czy ewentualnie jest jakaś alternatywa w cenie +/- 500 zł więc za max. 2500 zł?

I jeszcze jedno pytanie - widzę, że są już zapowiedzi nowych modeli na ten rok.
Czy są już znane przybliżone terminy ich dostępności?
Wprawdzie nie widzę w serii 5008 i 6008 nic, co takiemu szarakowi jak ja miałoby być jakoś bardzo potrzebne, ale może razem z pojawieniem się nowych modeli, stare stanieją...

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowych cen jeszcze nie znam , więc nie mam pojęcia.
DO każdego telewizora możesz dokupić odtwarzacz za 100 zł który będzie wszystko czytał i dongla z Androidem który da Ci 500.000 aplikacji
 

zgred

Member
No jasne, że można dokupować różnego rodzaju dodatkowy osprzęt, ale chciałbym max. ograniczyć ilość tych "gadżetów", więc skoro mam kupować, to wolałbym już coś, co na 100% będzie działało.

Problem dalej jest - bo trochę się obawiam, że Philips będzie to zły wybór...

Czy nie ma rzeczywiście żadnej alternatywy trochę droższej a lepszej pod względem multimediów, a z równie dobrą jakością obrazu ?
 

Anduraki

Banned
Pomyśl nad Samsungami też mają bardzo dobrą jakość obrazu(też dźwięku jak dobrze wybierzesz), a jeśli chodzi o multimedia to biją na głowę inne firmy.
 

zgred

Member
Anduraki - dzięki za radę, też się zacząłem zastanawiać nad Samsungiem (a że budżet trochę urósł, to myślę nad modelem 6800).

W związku z tym mam jeszcze dwie małe prośby/pytania:

- Jaka jest zasadnicza różnica w modelach Philips'a 32pfl5507 i 32pfl6007?

Doczytałem w sumie tylko o Ambilight, a jest to dla mnie całkowicie bez znaczenia - czy są jeszcze jakieś zasadnicze różnice między tymi modelami, warte dopłaty 300-400 zł?

-Biorąc pod uwagę Philips'a 32pfl05507/6007 i Samsung'a 32es6800 - który model daje lepszą jakość obrazu?

Wiem, że Samsung jest bardziej "multimedialny" ( ale chyba najważniejsza jest jakość obrazu, tak więc interesuje mnie, który daje lepsze rezultaty (komputer mam 3 metry od TV, więc mogę go ewentualnie podłączyć kablem HDMI).

Kiki mocno doradza Philips'a i mocno rozważam ten wybór, choć czytam o różnych problemach z działaniem menu itp.

Zależy mi też na czasie, bo mój mały pokoik stoi "rozgrzebany" po remoncie i czeka na nowy TV - bo od niego zależy ustawienie mebli itp. dlatego wolałbym dokonać zakupu na dniach.

Pozdr.
 

zgred

Member
A więc decyzja zapadła...
Dziś dotarł do mnie Philips 32pfl6007.
Na razie staram się go rozgryźć i powoli nauczyć, ale mam jedno pytanie (bo zanim znajdę odpowiedź, to może trochę czasu upłynąć)...

Jak zmienić kolejność kanałów?
Tv ustawił mi 1.TVP1, 2.TVP2, 3.TVP Polonia a ja wolałbym inaczej
Czy jest może jakaś opcja, żeby taką listę wgrać z poziomu PC czy coś?

Pozdr.
 

siloos

New member
co przeważyło na korzyść Philipsa 32pfl6007 ?? Bo sam się waham między Philipsem 32pfl6007 a Samsungiem ue32es6800
 

zgred

Member
Tak naprawdę do jakość obrazu.
Wiem, że nie jest to żaden "argument", ale oglądając ten sam plik z pena na Philipsie, jakimś Samsungu i chyba Panasonic'u - Philips wypadł najlepiej.
Wiem, że to może być kwestia ustawień obrazu, ale pierwsze wrażenie robi swoje...

Jak na razie to jestem zadowolony, otwiera pliki .mkv nawet takie ponad 12 GB.
Oczywiście, pozostaje kwestia napisów (muszę to jeszcze jakoś obczaić).
3D nawet fajnie wygląda (na razie oglądałem tylko trailery na YT), choć 2 pary okularów na jednym nosie to trochę dużo :D

Menu działa...... troszkę wolno, ale da się przeżyć.
Na razie muszę się jeszcze go "nauczyć" - miałem problem z ustawieniem kanałów, tak, żeby były poukładane tak jak ja chce, ale wystarczyło dodać je do ulubionych i pomogło.

Jeszcze muszę znaleźć, gdzie tu się ustawia te "Osobiste" preferencje obrazu itp. (przy okazji - jeśli to możliwe, chętnie poznam Wasze ustawienia).

Trochę się martwiłem, czy 32" nie okażą się za małe, ale jednak w zupełności mi wystarczą.
W odległości 2 metrów od TV i ograniczonym polu widzenia - ta wielkość jest w sumie w sam raz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie Ci którzy dokładnie, a nie pobieżnie, porównali modele to opisali podobnie.
 

siloos

New member
kiki moglbys rozwinac kwestie "potrzebna kalibracja obrazu" gdyz taka wzmianke znalazlem w Twoim tescie odnosnie modelu "Philips 42PFL 6007 test owarty". Co to oznacza dla zwyklego Kowalskiego ? Trzeba ustawiac telewizor za pomoca jakis specjalnych przyrzadow ? Gdyz rozmyslam zakup tego Philipsa ale zastanawiam sie kto jest wstanie dokonac owej kalibracji.
 
Do góry