Telewizor LG50PA6500

JanVid

New member
.... tym sposobem poprawiłem czerń ponad dwu krotnie. ....

.... uważam, że LG nie wymaga takiej ingerencji w elektronikę przez "fachowca" .. wystarczy chociażby "skalibrować" a właściwie ustawić parametry obrazu (np. na te podane w temacie) i będzie bardzo dobrze w stosunku do nie jednego "wypasowego" LED-a 2-3 a nawet 4 x droższego :eek:k: .... z drugiej zaś strony wszyscy zapominają, że jest to TV za ok 2 k PLN czyli "budżetowy" a oczekiwania co do jego możliwości niektórzy przedstawiają na poziomie co najmniej klasy jakościowej "premium" :) .... to chyba jakieś nieporozumienie .... czyli w pierwszej kolejności należy uświadomić sobie o czym w ogóle jest dyskusja ..... w podsumowaniu powiem, że mam 50PN6500 i jestem z niego bardzo zadowolony, jak widzę "oczojebne" LED-y (nawet te na wypasie) cieszę się, że nie popełniłem tego błędu któregokolwiek z nich kupując :)
 
Ostatnia edycja:

pal-secam

Banned
Najlepiej kupić najnowszy model czyli PB
Model PN jest z ubiegłego roku.Mógł stać na półce w sklepie rok czasu i może mieć jakiś "przebieg"

Na niemieckim forum hifi.de model plazmy LG - ma dobre opnie.Korzystna cena i jakość obrazu na dobrym poziomie.Są też oczywiście krytyczne komentarze od wymagających osób bo chcieliby panel z filtrem antyrefleksyjnym.
Jakość obrazu jest dobra.To jeden z filmów z youtube


Lg 60pb690 deneme - YouTube
 
Ostatnia edycja:

MatriX84

Banned
Najlepiej kupić najnowszy model czyli PB
Model PN jest z ubiegłego roku.Mógł stać na półce w sklepie rok czasu i może mieć jakiś "przebieg"

Na niemieckim forum hifi.de model plazmy LG - ma dobre opnie.Korzystna cena i jakość obrazu na dobrym poziomie.Są też oczywiście krytyczne komentarze od wymagających osób bo chcieliby panel z filtrem antyrefleksyjnym.
Jakość obrazu jest dobra.To jeden z filmów z youtube


Lg 60pb690 deneme - YouTube

No i jeszcze nagranie tego nie oddaje tej jakości, bo kręcone komórką. W rzeczywistości jest jeszcze lepiej.
 

maxi3king

New member
Przeczytałem cały wątek, w sklepie dość długo oglądałem Lg pb5600, bawiłem się ustawieniami i tak naprawdę to zalet poza ceną widzę coraz mniej. Obraz jak na plazmę jest dość słaby, porównywalny z moją 7 letnią plazmą Panasa, za którą dałem wtedy 3000 zł. Przewagą miała być czerń, ale w tym aspekcie wygrywał Sharp 50" za 800 zł więcej. Kolory jak to w plazmie blade i znacznie słabsza ostrość, był także mniej płynny. Porównywałem te 2 telewizory i wydaje mi się, że wydając 2500 zł można mieć sporo lepszy obraz.

Zalety: Cena, wielkość, FHD

Wady: Fatalna czerń, słaba ostrość, podatny na powidoki, ekran-lustro, mało wejść, funkcji i 3d, słaba biel

Niestety takie dostrzegłem wady i to samo przewija się w tym temacie? Kupujemy więc wg zasady większy jest lepszy:) Już miałem go brać, ale jednak obraz dla mnie za słaby, nawet w porównaniu do LCD w cenie podobnej lub trochę droższych (a nie jak pisze tu wiele osób, że trzeba dać dwa razy więcej).

Choć jestem wielkim zwolennikiem plazm to jednak w tym wypadku to nie wypaliło jak dla mnie.
 

tester100

Banned
Plazmy nie można oceniać w sklepie. W jasnym oswieteleniu sklepowym plazma zawsze przegrywa.Bez znaczenia czy byla to plazma pioneer, panasonic czy LG.
Dlatego plazma przegrała walkę o masowego klienta.

W plazmie LG jest wiele trybów ustawienia obrazu, więcej niz w panasonicu aby uzyskać najlepszy obraz.
Lg 60pb690 deneme2 - YouTube

Na amerykanskiej internetowej stronie model PB w teście otrzymał 83 punkty na 100 możliwych za jakość obrazu.


Nawet na internetowej stronie sony byla taka informacja..

Ekrany plazmowe znacznie lepiej sprawują się w domu. koniec cytatu

Przykład na filmie,Model PB w domu.

Lg 60pb690 deneme - YouTube
Lg 60pb690 deneme3 - YouTube


Sony nie produkuje plazm od dawna a informacje można było przeczytać.
Ekran plazmowy nie może świecić tak mocno jak lcd bo nie ma podświetlania.Druga sprawa to telewizory led w sklepie są na ustawieniach sklepowych świecą dwa razy mocniej niż na ustawieniach dom, ustawienia sklepowe to bardzo duże świecenie ekranu i bardzo wysoki dwa razy większy pobór energii .Klient ma kupić lcd:) nie plazme


Producenci zdając sobie sprawę, że zakup telewizora często dokonywany jest na podstawie impulsu wywołanego pierwszym wrażeniem, specjalnie, fabrycznie przygotowują odbiorniki tak aby przykuwały wzrok konsumenta. Zdecydowana większość telewizorów eksponowanych w sklepie ma specjalnie dobrane parametry wyświetlania - obraz jest bardzo jasny, kolory jaskrawe, a obraz coraz częściej prezentowany jest ze źródeł wysokiej rozdzielczości. Takie ustawienia dobrze sprawdzają się w sklepie, lecz gdy przywieziemy telewizor do domu okaże się, że mamy zupełnie inne warunki oglądania telewizji i ustawienia sklepowe są po prostu niewłaściwe. Kolory, które w markecie wyglądały na piękne, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistymi, występującymi w naturze, jasność jest za wysoka, bo męczy nam się wzrok, a obraz z kablówki wygląda o wiele gorzej niż w sklepie.
 
Ostatnia edycja:

maxi3king

New member
Jednak nawet w testach czerń tej plazmy jest nie do przyjęcia (0,15 cd/m2), co odbiera jej największą zaletę plazm. W połączeniu ze słabszą ostrością i mniej płynnym obrazem trochę mnie zniechęca, ale chyba najbardziej to input lag, bo gram przez neta na ps3, a na zagranicznych stronach troche o tym problemie pisali (koło 100ms). Zobaczę jeszcze Lcd Panasa As300. Choć z drugiej strony jako tv przejściowy może plazma się nada, bo jednak napaliłem się na 50 cali, a te pare stów w kieszeni zostanie i niedociągnięcia jakoś przełknę...
 

tester100

Banned
W jasnym oświetleniu sklepowym plazma to zupełnie inny telewizor.

Przykład na krótkim filmie.

LG 60" 2014 Plasma - Pawn Superstore - YouTube

Bardzo duże odblaski jak w telewizorze kineskopowym ale nawet w takich warunkach widze potencjal i dostrzegam zalety , obraz jest plastyczny, ma glebie obrazu, jak w crt.
Ten telewizor trzeba zabrac do domu i dopiero wtedy odkryjemy zalety plazmy
 
Ostatnia edycja:

JanVid

New member
Przeczytałem cały wątek, w sklepie dość długo oglądałem Lg pb5600, ......

.... nie przeczytałeś całego wątku, gdyż jakby tak było to byś miał świadomość tego, że sklepowe oświetlenie jarzeniowe znacznie degraduje obraz na plazmie ....
....moja rada nie brnij w to, plazma na pewno nie jest dla ciebie, szkoda czasu na analizowanie i porównywanie ...... kup LED-a :)
 

maxi3king

New member
Plazmę mam od 2007 i od początku chciałem kupić Panasa, ale teraz niestety brak możliwości, używki nie mogę trafić, a vt za 6000 zł odpada.

Zdaję sobie sprawę z warunków sklepowych, ale nie wmówicie mi, że 0,15 to dobry lub choć niezły poziom czerni. Podobnie input lag w okolicach 100ms. Także plazma ta ma sporo wad, ale za 1700 zł rzeczywiście nic w tym rozmiarze full hd po prostu nie ma...
 

sandecki

New member
Bierz, ja mam ją od euro 2012 i obraz wg mnie jest w kanałach hd doskonały. Cena też jest teraz wyśmienita.

Spieszmy się kochać plazmy, tak szybko odchodzą :)
 

JanVid

New member
..... ale za 1700 zł rzeczywiście nic w tym rozmiarze full hd po prostu nie ma...

.... i tu trafiłeś w sedno sprawy :) .... za 1,7 k PLN kupujesz 50" i akceptujesz wady plazmy lub wybrzydzasz płacisz x razy więcej kupujesz LED-a i co ? .... a no, też akceptujesz wady lecz w tym przypadku już led-a :) ..... czyli reasumując, .... wybór jest dowolny a d..... a zawsze jest z tyłu :)

Bierz, ja mam ją od euro 2012 i obraz wg mnie jest w kanałach hd doskonały. Cena też jest teraz wyśmienita. :)

.... ja od Euro 2012 mam już drugą :) po 14 m-cach padła matryca w PA dali "gance nówkę" PN z gwarancją na kolejne 24 miechy .... czyli brać :) ... szkoda, że LG wycofuje się z ich produkcji
 
Ostatnia edycja:

MatriX84

Banned
Oczywiście LG nigdy nie dorówna Panasonicowi jakością obrazu, niemniej jednak żaden LCD nie uzyska jakości obrazu plazmy którą oferuje chociażby ten LG. Telewizor jest dobrze zmontowany do tej pory nie zauważyłem żadnych wad ukrytych. Poza tym nasze chłopaki go składają w Polsce więc dajmy im też zarobić a nie Chinolom :). Co do oględzin w obecności kuriera. Oczywiście nie obyło się bez wykrętów i narzekań ale Pan ma PRAWO a on ma OBOWIĄZEK Panu go pokazać. Na tym to polega. Mam nadzieję że pomogłem w zakupie i że wesprze Pan naszą podupadłą gospodarkę :) Oczywiście telewizor gorąco polecam. Za te pieniądze nie znajdzie Pan lepszego towaru, gdyż ja od roku penetrowałem internety żeby znaleźć tego odpowiedniego.
 

tester100

Banned
Poszperałem trochę w internecie.Amerykanie zadowoleni z modelu PB ,Oczywiście są też malkontenci:)
Komentarze dobre ,przykład.
translator
Właśnie kupiłem model PB LG do sypialni. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry telewizor. Ma bardzo ładny interfejs użytkownika i bardzo dobrą jakość obrazu. LG naprawdę zapakowany telewizor z mnóstwem regulacji obrazu. Bardziej, niż mój Samsung 5300 pdp, która ma również ton kontroli. Czern poziom są zadowalające. Mój Panasonic i Samsung może produkować znacznie głębszy odcień czerni. Ale, dokładność kolorów , cień, szczegóły lepiej na LG. Mam nadzieję zobaczyć niewielki wzrost głębi czerni po 100 godzinach. Ale to wielki telewizor za małe pieniędze. Polecam go. A ponieważ Panasonic nie produkuje już plazm to korzystna cena pdp lg. Ma ładne połączenie jakości i cech obrazu w korzystnej cenie.

Na drugim zdjęciu zaznaczone potencjometry do kręcenia:) Na trzecim zdjęciu po zmianach ,na czwartym symbol panelu po zdjęciu obudowy.

Any more info on LG PB6600 (or other 2014 model) plasma? - Page 27 - AVS Forum




LL


LL
attachment.php
LL
 
Ostatnia edycja:

MatriX84

Banned
To po co zostawili te 2 pokrętła specjalnie? Żeby kusić chyba, albo taka rodzynka na deser od LG. Każda plazma ma takie pokrętła? Rozkręcę to stracę gwarancję bo będzie widać że rozkręcane plomba. I kręci się przy wyłączonym TV ? :D Podkręcenie powoduje lepszą jakość czerni i tylko to ? Coś się szybciej wypala zużywa matryca? Ale co z tą czernią przesadzacie co ja będę oglądał wygaszacz ekranu cały czas.

A 1 zdjęcie co to ambiling z diod na ścianę?
 

tester100

Banned
Są takie osoby które oglądają tylko wygaszacz:)

ambilight ludzie chyba bardzo lubią takie oświetlenia.Na youtube jest dużo filmów z takim oświetleniem telewizorów.Można zrobić samemu.
kręcenie- to poprawa poziomu czerni, ale każdy robi to na własna odpowiedzialność.Utrata gwarancji, uszkodzenie telewizora lub nawet śmierć. uwaga wysokie napięcie.
Niektóre osoby na punkcie czerni maja fioła:)
Nic w telewizorze plazmowym nie kręciłem, jest ok.
 
Ostatnia edycja:

Piomakusz

New member
Są takie osoby które oglądają tylko wygaszacz:)

ambilight ludzie chyba bardzo lubią takie oświetlenia.Na youtube jest dużo filmów z takim oświetleniem telewizorów.Można zrobić samemu.
kręcenie- to poprawa poziomu czerni, ale każdy robi to na własna odpowiedzialność.Utrata gwarancji, uszkodzenie telewizora lub nawet śmierć. uwaga wysokie napięcie.
Niektóre osoby na punkcie czerni maja fioła:)
Nic w telewizorze plazmowym nie kręciłem, jest ok.

To prawda dla niektórych - jak czytam posty - tak jakby nie ważne były kolory itp. musi być czarny. Ja też nic nie kręciłem i ogląda mi się dobrze. Jestem zadowolony a jeszcze za tą cenę...
A z drugiej strony może nie jestem aż takim maniakiem...:)
 
Do góry