Telewizor LG50PA6500

hellhammer

New member
No i tak gnebilem technikow lg ze wypusicili 4 poprawione niby softy do lg 42pn450b i 50pn6500 ze az usuneli te najnowsze i zostaly tylko z serpnia :) chlopaki nie wytrzymali presji i nie potrafili sobie poradzic zeby tv odczytaly najnowsze aktualki :) ze az usuneli je z serwa :)
 

karolW

New member
Software_File(Version_03.30.12)

Zaktualizowałem software.
Przy oglądaniu programów w formacie 4/3 pasy po bokach ekranu są szare a nie czarne.
To wszystkie zmiany jakie zauważyłem 8).
 

hellhammer

New member
Zaktualizowałem software.
Przy oglądaniu programów w formacie 4/3 pasy po bokach ekranu są szare a nie czarne.
To wszystkie zmiany jakie zauważyłem 8).

Jesli recznie ustawiasz 4:3 to tak jest szare, jesli odtwarasz cos z usb co ma format 4:3 lub w TV leci to dalej mam na obu tv czarne pasy zaropwno na 42pn450b jak i lg 50pn6500.

Producent ze 4 aktualizacje wprowadzal o wade 500MB i zadna nie chcial podejsc pod oba TV. Wkoncu wycofal calkiem aktualizacje i za miesiac wstawil ta najnowsze ale juz o wadze 50MB.
Zmian brak!!! Przynajmniej wizualnie tego nie widac.
 

Piomakusz

New member
Witam. Po wielu perturbacjach zdrowotnych w rodzinie wkońcu znalazłem czas aby spokojnie kupić ten TV - jutro będzie w domu. I mam do was koledzy pytanko, prośbę o optymalne ustawienia obrazu aby się przyjemnie z niego korzystało. Jest to moja 1-sza plazma a przesiadam się z LCD-ka. Napewno macie jakieś ulubione ustawienia. Jeśli możecie to podzielcie się tak abym ja też mógł nacieszyć swe oczy ładnym obrazem.
Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam
 

Piomakusz

New member
Już tv wisi i powiem, że obraz jest git szczególnie na kanałach HD, choć ustawiłem obraz tylko z grubsza. Powiem tak inny jest obraz jak na lcd - bardziej naturalny i to mi też pasuje. Mam takie tylko spostrzeżenie, że jak zbliżę się do tv na ok 30, 40 cm i w trakcie zmiany kanału obraz powinien być chwilę czarny a u mnie delikatnie mrowią piksele kolorami. Z daleka już tego nie widać? Występuje u was taki zjawisko?
 

lm648

Banned
to macie lipe bo ja na moim lg 42pa450b za 1320zl mam dts z usb pod tym tv :)

Nooooooooo :) ...... mamy też Full HD na 50" w przeciwieństwie do Ciebie :) .......... audio DTS to nie problem, gdyż oba TV nie są "demonami" kina domowego" w prezentacji audio ... i tak czy siak trzeba podłączyć go do czegoś mocniejszego :)


..........a czym konwertujesz?

... jak już muszę :), to aplikacją pierwszą lepszą z brzegu (a jest tego sporo ) .... z reguły omijam DTS :)


..........jak zbliżę się do tv na ok 30, 40 cm i w trakcie zmiany kanału obraz powinien być chwilę czarny a u mnie delikatnie mrowią piksele kolorami. Występuje u was taki zjawisko?

Nie rób tego bo Ci oczy wypali :) ... nie zauważyłem takiego zjawiska, ....sygnał TV mam z kablówki cyfrowej.
 
Ostatnia edycja:

Piomakusz

New member
Nie rób tego bo Ci oczy wypali :) ... nie zauważyłem takiego zjawiska, ....sygnał TV mam z kablówki cyfrowej.[/QUOTE]
Ja mam sygnał z CP (dekoder HD5000) może tu jest przyczyna, albo mam złe ustawienia obrazu. Z resztą kto ogląda 50" z 30 cm???:-D.
Może podrzuci mi ktoś jakieś fajne ustawienie, może przestanie mrowić...
 

Piomakusz

New member
ok. poczytamy, pogrzebiemy:-D a z tym mrowieniem dać sobie spokój czy szukać czegoś na siłę, bo z fotela obraz jest fajny. A właśnie ustawienia jasności itp. to narazie na pół gwizdka tak?
 

lm648

Banned
......... z tym mrowieniem dać sobie spokój czy szukać czegoś na siłę, bo z fotela obraz jest fajny. A właśnie ustawienia jasności itp. to narazie na pół gwizdka tak?

Oczywiście, że tak, dać spokój :)..... przecież to jest TV za ok. 2 k PLN więc niema co przeżywać :) .... w ustawieniach pojechałem od samego początku posiadania TV (a jest to już drugi :) ) do wartości 80 (kontrast, podświetlenie panela) oraz między 50-60 (kolor, jasność) i 33 ostrość. Nie ma to żadnego wpływu na wypalenia czy powidoki, które i tak szybko powstają, jednak sprawa polega na tym aby też szybko znikały i w tym modelu tak się dzieje, więc spoko. Ustawień, które są tu podane w temacie ( i sam też podawałem) w tym modelu PN jeszcze nie stosowałem, jakoś lenistwo a poza tym fabryczne tego modelu są również dobre tylko wprowadziłem z grubsza małe korekty i o to tak hula.
Z doświadczenia wiem, że jak zaczniesz kombinować w ustawieniach to non stop będziesz grzebał i cały czas poprawiał aby było lepiej, więc oszczędzam czas :) Pozdro
PS. ..... pozakładałeś magnesy (dołączone do TV) na przewód zasilania i inne połączenia? może ich brak jest przyczyną ?
 
Ostatnia edycja:

Piomakusz

New member
Dięki za pomoc, więc nie będę w obrazie szukał "choroby" na siłę. Magnesów było dołączonych chyba 3 lub 4szt. dałem jeden na zasilanie ( wg. instrukcji). Kabel HDMI mam z jakimiś zgrubieniami na końcach. Może dodać jeszcze jeden magnes na zasilanie i jeden na HDMI?
 

mateo383

New member
Panowie na to wygląda że padł mój egzemplarz. Wczoraj normalnie oglądałem, wyłączyłem. Dzisiaj włączam i brak podświetlenia, obrazu. Na pilot reaguje, po przystawieniu ucha lekkie brzęczenie czyli tak jak zawsze tylko brak obrazu :( TV kupiony w maju 2012. Czy gwarancja LG wynosi 2 lata ?
 

lm648

Banned
..........TV kupiony w maju 2012. Czy gwarancja LG wynosi 2 lata ?

Bez obaw :) gwarancja jeszcze obowiązuje (24 m-ce), zgłaszaj czym prędzej do serwisu (padła matryca) .... a na Święta dostaniesz nowy 50" PN 6500 z 24 miesięczną gwarancją od dnia dostarczenia :) .... też tak miałem w sierpniu 2013, dostałem nowy TV z kolejną gwarancją ...... tak to ja mogę wymieniać co roku na bieżące modele :eek:k:
 
Do góry