Telewizor LG50PA6500

lm648

Banned
.........Jeśli chodzi o LCD z takim wygaszaniem to faktycznie, jakoscia czerni zaczynają zbliżać się do Plazmy (PFL9607 Philipsa ma jakość czerni porównywalną z KURO, ANSI wynosi 5700:1 i jest lekko lepszy od Plazm Panasa VT30 - niesamowite dokonanie jak na LCD a wszystko dzięki strefowemu wygaszaniu).

Dorzucę tu też swoje tzw. "3 grosze" :)
............ a wszystko to jedynie za ok. 15k PLN :)
Dziękuję wysiadam z tej "kolejki" :)
mimo tego, że mógłbym sobie pozwolić na taką "ekstrawagancję" to jednak wolę "taką kasę" przeznaczyć na bardziej przyjemniejsze rzeczy niż siedzenie przed "super TV":) :) :)
Tańszą alternatywą takiego "super TV" będzie na pewno projektor.
A tak na marginesie, w tej kwocie to w Multikinie filmy (premiery) można chyba oglądać z około 25 lat:)
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2013 wszystkim życzę udanych wyborów wydawania swoich ciężko zarobionych pieniędzy na tzw. "coroczne Super TV"
 
Ostatnia edycja:

Bailiff

New member
Witam

Mam problem z aktualizacją oprogramowania w tym telewizorze. Mój model posiada wersję 03.13.12 a najnowsza to 03.29.12.
Zgodnie z instrukcją tworzę folder LG_DTV na pendrive, tam wrzucam plik firmware (w tym przypadku GP4_LM1_Y12_PDP(EU)_Main_IC504_V03.29.12.11_120920_USB_Download.epk) i tak przygotowanego pendrive'a wpinam do TV, jednakże nie mam żadnego komunikatu o aktualizacji, a tylko standardowe menu z wyborem odtwarzania filmów, muzyki i obrazów. W ustawieniach opcja aktualizacji jest włączona. Testowane na dwóch takich TV i w obu przypadkach to samo.
Ktoś wie jak sobie z tym poradzić albo co robię nie tak ?
 

feeling

New member
Czy jest w ogóle jakikolwiek sposób na puszczenie dźwięku z tego telewizora do wzmacniacza bez wejścia cyfrowego? Nie zdawałem sobie sprawy ze ten tv tego nie ma, posiada tylko analogowe wejście audio in i TYLKO jedno wyjście optyczne, chyba ze się mylę lub istnieje jakis inny sposob
 

lm648

Banned
Czy jest w ogóle jakikolwiek sposób na puszczenie dźwięku z tego telewizora do wzmacniacza bez wejścia cyfrowego? Nie zdawałem sobie sprawy ze ten tv tego nie ma, posiada tylko analogowe wejście audio in i TYLKO jedno wyjście optyczne, chyba ze się mylę lub istnieje jakis inny sposob
Sposób jest :) następujący:
Przejściówką audio z Eurozłącza na cinch-e stereo i do wzmaka (cena tego kabelka symboliczna ok.10PLN :) ). Oczywiście będzie tylko podawał dźwięk audio z kanałów TV, natomiast z Media Playera USB - o dziwo nie. Innych prostych możliwości nie ma bez wykorzystania optyka. Ale i to dobre :)
 
Ostatnia edycja:

motorolaz3

New member
Witam

Mam problem z aktualizacją oprogramowania w tym telewizorze. Mój model posiada wersję 03.13.12 a najnowsza to 03.29.12.
Zgodnie z instrukcją tworzę folder LG_DTV na pendrive, tam wrzucam plik firmware (w tym przypadku GP4_LM1_Y12_PDP(EU)_Main_IC504_V03.29.12.11_120920_USB_Download.epk) i tak przygotowanego pendrive'a wpinam do TV, jednakże nie mam żadnego komunikatu o aktualizacji, a tylko standardowe menu z wyborem odtwarzania filmów, muzyki i obrazów. W ustawieniach opcja aktualizacji jest włączona. Testowane na dwóch takich TV i w obu przypadkach to samo.
Ktoś wie jak sobie z tym poradzić albo co robię nie tak ?

Mam to samo-i chyba nie jest to takie proste jak pisze na stronie LG.Według tej instrukcji raczej nie da się nic wgrać-a może potrzebny jest pilot serwisowy z odpowiednimi kodami?.Próbuję wgrać nowe oprogramowanie bo mam nadzieję na polepszenie parametrów telewizora-wydaje mi się ,że przyczyną śnieżenia mojej plazmy jest źle skalibrowana korekcja gamma (Gamma średnia i wysoka powoduje śnieżenie i plamy na czarnym obrazie, ustawienie Gamma niskie-obraz jest za jasny-kolor czarny jest szary...ale nie ma wtedy śnieżenia i zlewających się ciemnych kolorów)-może nowy soft coś zmieni?
 

feeling

New member
Sposób jest :) następujący:
Przejściówką audio z Eurozłącza na cinch-e stereo i do wzmaka (cena tego kabelka symboliczna ok.10PLN :) ). Oczywiście będzie tylko podawał dźwięk audio z kanałów TV, natomiast z Media Playera USB - o dziwo nie. Innych prostych możliwości nie ma bez wykorzystania optyka. Ale i to dobre :)
Nie bardzo rozumiem, ze złącza EURO/SCART AV1 mam podać sygnał do wzmacniacza? coś mi się nie chce wieżyc że to będzie działać
Masz na myśli taka przejściówkę?
http://www.elsat.webd.pl/elsat/wp-content/uploads/2012/06/euro-2rca-audio.jpg

Zrobiłem test i nie działa, na żadnym kanale nie ma dźwięku z kolumn, mam taką przejściówka od konsoli xbox360, wygląda mniej więcej tak
http://obrazki.elektroda.pl/3983944600_1349030585_thumb.jpg

Zastanawiam się czy z przejściówka jest coś nie tak czy w ogolę ma to prawo działać? testowałeś to u siebie?
btw. pisałeś ze usb player nie działa a dzwięk z odtwarzacza filmów jest? w zasadzie to potrzebuje tego tylko do tego celu, podać dźwięk do wzmacniacza z filmu hd .mkv odtwarzanego przez tv.
 

feeling

New member
u mnie działa ale na av2, dźwięk wyprowadzam kabelkiem scart-6x rca (video in, video out, audio L in, audio R in, audio L out, audio R out)
np taki przewód kabel scart euro na 6 wtyków rca chinch (2885202843) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
gdzie wyprowadzasz ten dzwiek z av2? do wzmacniacza?
przecież tam jest audio in a ja chce wyprowadzić dźwięk z tv do wzmacniacza więc nie ma prawa działac to co napisałes, chyba ze coś źle zrozumiałem
 

feeling

New member
tutaj zdjęcie złącz w moim tv
111.jpg
 

pierwszyy

Member
Tak, mówię o innej plaźmie lg (z mojej stopki). Myślałem, że gniazda mamy te same ale widzę, że lg zaoszczędziło na jednym av2...

tak to wygląda u mnie
sorry za zamieszanie
przechwytywaniegqf.jpg
 

lm648

Banned
Nie bardzo rozumiem, ze złącza EURO/SCART AV1 mam podać sygnał do wzmacniacza? coś mi się nie chce wieżyc że to będzie działać
Masz na myśli taka przejściówkę?
http://www.elsat.webd.pl/elsat/wp-content/uploads/2012/06/euro-2rca-audio.jpg.

Taka przejściówka jak pokazałeś na załączonym zdjęciu. Mam tak podłączone na stałe - hula aż miło, wierzyć nie musisz to nie żadna religia lecz elektronika :) Zapoznaj się z budową Eurozłącza AV1 (tzw. Scart) jakie są tam wejścia i wyjścia (te dwie strzałeczki o tym mówią) oraz jakiego sygnału i wszystko będzie jasne i nic tu udowadniać nie muszę :) natomiast AV2 jest tylko wejściem video component i audio stereo do tego wejścia-tu nie ma żadnego sygnału wyjściowego:) Wesołych Świąt :)
 
Ostatnia edycja:

feeling

New member
Tak przejściówka jak pokazałeś na załączonym zdjęciu. Mam tak podłączone na stałe - hula aż miło, wierzyć nie musisz to nie żadna religia lecz elektronika :) Zapoznaj się z budową Eurozłącza (tzw. Scart) jakie są tam wejścia i wyjścia oraz jakiego sygnału i wszystko będzie jasne i nic tu udowadniać nie muszę :) Wesołych Świąt :)
W takim razie musze przetestowac inną przejsciówke
btw. pisałeś ze usb player nie działa a czy dzwięk z odtwarzacza filmów jest? w zasadzie to potrzebuje tego tylko do tego celu, podać dźwięk do wzmacniacza z filmu hd .mkv odtwarzanego przez tv.

wesołych świąt :krol:
 

lm648

Banned
Niestety nie ma :( widocznie nie ma tego układu dekodowania dźwięku cyfrowego na wyjście analogowe, dźwięk jest wyłącznie z TV (tunera DVB-C, DVB-T, analog). Ja mkv odtwarzam zewnętrznym playerem HD WD a audio podaję chichami z playera na wzmacniacz i jest OK :) A podłączenie TV do wzmaka wykorzystuję jako audio do niektórych filmów/meczy czy innych programów telewizyjnych.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
W takim razie musze przetestowac inną przejsciówke
btw. pisałeś ze usb player nie działa a czy dzwięk z odtwarzacza filmów jest? w zasadzie to potrzebuje tego tylko do tego celu, podać dźwięk do wzmacniacza z filmu hd .mkv odtwarzanego przez tv.

wesołych świąt :krol:
Pamietaj tylko ze ten TV nie odtwarza dziweku DTS, wiec jeśli będziesz miał MKV z takim formatem to nawet po optyku nie będzie dźwięku.
 

UAvanti

New member
Witam ponownie;) Posiadam ten tv od jakiegoś czasu, nie mam większych zastrzeżeń w sumie przyzwyczaiłem się już od plazmy i nie żułuje ;) Mam pytanie odnośnie podłączenie konsoli (PS3) pod ten własnie telewizor. Można spokojnie grać? Jak wrażenia?
 

Speedo1544

New member
Witam
Mam 1 problem z ta plazmą a raczej z dźwiękiem
Sytuacja jest taka do tv podłączony dekoder z Upc i wszystko jest ok ale jeśli przełącze program z hd na sd to wariuje dźwięk
Robi sie dużo głośniej
Więc żeby przeliczyć np z sd na hd muszę dać na kanał w hd i dać na kolejny kanał w hd i wrócić do tego co chciałem
Sytuacja jest troszkę irytujące wieczorami
Jest na to jakieś rozwiazanie ?
 

lm648

Banned
Uważam, że problem nie leży po stronie plazmy lecz dekodera z UPC i tu należy szukać rozwiązania. Jakiego nie wiem :) nie stosuję takiego dekodera :)
Jest jakaś regulacja poziomu wyjścia audio, czy coś takiego.
PS. Czy to jest na pewno podłączone (TV-dekoder) przewodem HDMI ? ? ?
 
Ostatnia edycja:

Speedo1544

New member
Uważam, że problem nie leży po stronie plazmy lecz dekodera z UPC i tu należy szukać rozwiązania. Jakiego nie wiem :) nie stosuję takiego dekodera :)
Jest jakaś regulacja poziomu wyjścia audio, czy coś takiego.
PS. Czy to jest na pewno podłączone (TV-dekoder) przewodem HDMI ? ? ?
Ten dekoder jest tak tępy że szkoda gadać
Jedyne co jest to synchronizacja dźwięku ale to i tak nic nie daje
Hdmi od Sony ps3 bo inne co mam w domu to tanizna
Wcześniej miałem LCD panasonica i tam nie było tego problemu
Wszystko podłączone identycznie :evil:
 
Do góry