Telewizor LED .

Alduris

New member
Witam :)

Chciałbym poprosić was o pomoc w wyborze nowego telewizora dla całej rodziny .
Będzie on używany :
Obie konsole X360 i PS3
Do oglądania Sportu
Do wszystkich innych programów :)
Sygnał narazie z anteny siatkowej jednak na 100% będzie do niego podłączona jakaś telewizja cyfrowa.
Pokój 4.20x4 od południa jednak tym się raczej proszę nie przejmować bo będą zasłaniane rolety :)
Odległość od TV 3-4m ( jeszcze nie wiem w jakim miejscu czy będzię wisiał czy stał)

Zastanawiałem się nad 3 modelami nawet byłem w MM dziś sprawdzić a zależało by mi aby go kupić do niedzieli ponieważ mają promocje bez VAT.
Te modele to :
LG 42 LE 5300
Philips 40PFL5605H
Samsung C6000 ( boję się buczenia)
Może polecicie inne do kwoty 3000zł( z odliczeniem vat w mm ma wyjść nie więcej niż 3000zł)
Każdy ma swoje wady i zalety z tego co czytałem . W MM widziałem jeszcze Samsunga C650 i też fajnie wyglądał w porównaniu z Philipsem .
Bardzo proszę o porady gdyż moja wiedza o telewizorach jest niezaciekawa :)
Pozdrawiam Dreams.
 

kamxp125

New member
Cześć na twoim miejscu odpuścił bym sobie LG, strasznie matryce w nich siadają :(. Teraz pozostaje dylemat czy Samsung czy też Philips... Ja osobiście brałbym Philipsa, firma lepsza od Samsunga, parametrami sa zbliżone. Ale na korzyść Philipsa jest to ze czas rekacji matrycy to tylko 2 ms, jest 100Hz no i masz możliwość ogladania filmów, zdjęć czy też słuchania muzyki przez USB (samsung tez to ma) Najlepiej gdybyś poprosił sprzedawce w MM by postawił ci te 2 tv obok siebie i porównaj, bo tak na sucho to troszkę ciężko :)
 

Alduris

New member
W MM goście polecili mi Philipsa , powiedzieli że ma FULL LED . A w samsungu bardzo boję się buczenia . Czytając opinie o Philipsie niektórzy mówią że jest zły niektórzy że dobry i komu wierzyć :) No nic poprosze o pokazanie dwóch tych modeli , jak mówisz że w LG matryce siadają .

A i prawda to że w LED są zimniejsze kolory niż w LCD ??
 

Alduris

New member
Hmm czyli co z tym LG? Miał ktoś ztyczność z tym Philipsem i LG po zkalibrowaniu bo w MM różnicy nie widziałem zbyt dużej :) . A może są jakieś inne modele telewizorów 40-42 cale LED które byście polecili :).
 

Alduris

New member
szczerze to nie wiem czy jest sens LG kalibrować


Aha . A jeśli miałbyś polecić jeden z tych TV to co byś wybrał . Oprócz Samsunga. Bo ja sam nie wiem dla mnie w philipsie i lg obraz był super . Jednak wiadomo że wole kupić lepszy ;)

A i czy między FULL LED i Led tym krawędziowym (EDGE?) jest jakaś różnica w obrazie :).
 

LUPO78

Banned
Aha . A jeśli miałbyś polecić jeden z tych TV to co byś wybrał . Oprócz Samsunga. Bo ja sam nie wiem dla mnie w philipsie i lg obraz był super . Jednak wiadomo że wole kupić lepszy ;)

A i czy między FULL LED i Led tym krawędziowym (EDGE?) jest jakaś różnica w obrazie :).

poczytaj LED TV trochę prawdy
sam mam tv full leda :eek:k: ,co do LG jestem zadowolony z tv tej firmy tym bardziej że to mój trzeci,jeżeli chodzi o philipsa to na pewno szybciej bym go kupił niż jakiegoś sony czy samsunga
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ponieważ telewizor dla całej rodziny - to za mało informacji dla mnie .
podaj jakie masz warunki :
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych ?
Czy ważne jest wifi ?
czy USB ma mieć czytanie filmów ?
jakimi złączami ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
 

kamxp125

New member
Tak słyszałem o LG że w LCD padały matryce, nie wiem moze to sie juz zmieniło:) Co do obrazu w LG musze powiedzieć że LUPO78 ma tu racje sa bardzo dobrze skalibrowane, a widzialem bardzo wiele modeli tych TV. Teraz pytanie czy LG czy Philips, za LG przemawia ekran o 2" większy niż w Philipsie, design LG też mi się bardziej podoba od Philipsa (przypomina mi Samsunga seri 8 ) z tego co wyczytałem Philips ma lepszy kontrast od LG. Hmmm ciężko określić który TV będzie lepszy, na twoim miejscu poprosił bym pana w MM by postawił te dwa tv obok siebie i najlepiej by podlaczyl je do jakiegoś źródła HD. Jednak ja na twoim miejscu brałbym Philipsa :)
 

Alduris

New member
ponieważ telewizor dla całej rodziny - to za mało informacji dla mnie .
podaj jakie masz warunki :4x4.20 pokój
jaki masz obecnie telewizor?: tam gdzie chce dać nie ma , a tak to panasonic 21"
jakie programy najczęściej oglądasz? sport , naukowe, seriale , komedie, kanały dla kobiet (dla mojej mamy ^^ ) oglądam wszystko :)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej wieczorem , jednak w dzien też będzie używany
preferowana wielkość telewizora? 40-42
preferowana marka ? nie mam
czego nie lubisz w telewizorach? buczenia
jakie urządzenia będą podłączone ? 2 konsole x360 i ps3 ,polsat,
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 65% konsole 35% telewizja
siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych ? i tak i tak , jeśli chodzi o kąt to z 45*
Czy ważne jest wifi ?nie
czy USB ma mieć czytanie filmów ? miło by było ale jak nie ma zawsze moge podłaczyć do ps3 więc nie musi
jakimi złączami ? hdmi
ile programów HD ? narazie zero puźniej będzie to co w cyfrowym polsacie oferują lub tv n
ma stać czy wisieć ? nie określono;)
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Cześć na twoim miejscu odpuścił bym sobie LG, strasznie matryce w nich siadają :(. Teraz pozostaje dylemat czy Samsung czy też Philips... Ja osobiście brałbym Philipsa, firma lepsza od Samsunga, parametrami sa zbliżone. Ale na korzyść Philipsa jest to ze czas rekacji matrycy to tylko 2 ms, jest 100Hz no i masz możliwość ogladania filmów, zdjęć czy też słuchania muzyki przez USB (samsung tez to ma) Najlepiej gdybyś poprosił sprzedawce w MM by postawił ci te 2 tv obok siebie i porównaj, bo tak na sucho to troszkę ciężko :)
A niby czemu Philips to lepsza firma niz Samsung? W czym? Jedna i druga ma swoje plusy i minusy, a zwyciezcy nie ma - co najwyzej to klient o tym decyduje wybierajac TV, ktory mu najbardziej odpowiada. Poza tym co z tego ze Phil ma tylko 2ms, jak i tak nie zobaczysz roznicy pomiedzy tym 2 a np 10ms w zwyklym ogladaniu TV.
Kupuje sie TV, ktory wg wlasnego uznania sie podoba najbardziej, a nie ten ktory poleacaja inni. Mi wmawiali ciagle plazmy do moich potrzeb, a niestety ich obrazu nie trawie - bol oczu i glowy po krotkim ogladaniu i widoczne caly czas migotanie ekranu.
 
Do góry