Telewizor Led 40'' do multimediów

gordonek

New member
Witam serdecznie,

Proszę o pomoc w wyborze telewizora Led głównie do oglądania filmów i zdjęć z dysku usb, telewizji vod oraz dvd/blue ray.

1. Odległość od ekranu? Około 3,5 metra.
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno na prawo od telewizora, od strony zachodniej.
3. Jak duży jest pokój? 4,9m x 3,8 m.
4. Preferowana technologia? LED.
5. Jaki masz obecnie telewizor? 22" LCD Funai.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, sport (mecze).
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? 10% w dzień, 90% wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Ciemno lub przyćmione światło.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Lepiej matowa.
11. Preferowana wielkość telewizora? 40-42''.
12. Preferowana marka? Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Problemów
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Odtwarzacz DVD/BlueRay, Router z dyskiem sieciowym po wifi (lub kablu).
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 30% filmy z dysku usb, 20% vod (np tvnplayer.pl) lub youtube, 20% DVD/blue ray, 20% telewizja, 10% inne jak skype,oglądanie zdjęć.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Na wprost.
17. Czy ważne jest wifi? Preferowane wifi ale jest możliwość podłączenia kabla.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Tak.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Jeśli chodzi o internet to głównie skype, youtube oraz telewizja vod. Zwykłe przeglądanie internetu z poziomu przeglądarki nie.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Przyda się, chociaż nie jest to konieczne, bo w 99% przypadków używam angielskich napisów!
22. Ma mieć 3D? Sam nie wiem. W tym momencie pewnie z tego bym nie korzystał ale może warto mieć taką funkcjonalność na przyszłość jak 3D się bardziej spopularyzuje???
23. Ma mieć slot na karty SD? To by było bardzo przydatne, jako że z żoną oglądamy dużo zdjęć często prostu z aparatów.
24. Ma mieć tuner DVB-S? Chyba nie koniecznie ale w sumie nie wiem co to dokładnie jest.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB
26. Jaki masz sygnał? Cyfrowy DVB-T.
27. Ile programów HD? Na dzień dzisiejszy tylko to co jest w naziemnej cyfrowej. W przyszłości będzie więcej.
28. Ma stać czy wisieć? Stać.
29. Rozdzielczość? Full HD.
30. DVB-T? Tak.
31. Na czym najbardziej Ci zależy? Łatwa obsługa i przeglądanie sieciowego dysku USB (podłączonego do rutera) i obsługa różnych formatów filmów, obsługa skype (fajnie jakby była wbudowana kamerka), przyzwoity obraz.
32. Ile osób ogląda? 2
33. Jaka klasa cenowa? Do 3000 zł.

Do tej pory myślałem o takich telewizorach jak: SAMSUNG UE40ES6100WXXH lub Samsung UE40D6100. Który z tych dwóch lepszy a może coś innego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz się wyraźniej określić, napisałeś do multimediów to ten model spełnia wszystko. W modelu 6800 jest całkiem podobnie.
Jeśli zależy Ci jednak na obrazie do czego powinien głownie wg mnie służyć telewizor to sięgałbym po :
Sharp 40 le 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Philips 42 PF 6007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...li-zupelnie-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
Panasonic 42ET5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
Toshiba 40TL 838
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...ie-cenowej-przyniesie-wiele-radosci-test.html
A jeszcze lepiej ich odnośniki 46".
 

gordonek

New member
Musisz się wyraźniej określić, napisałeś do multimediów to ten model spełnia wszystko. W modelu 6800 jest całkiem podobnie.
Powiem tak, zależy mi na dobrej obsłudze multimediów ale oczywiście też na przyzwoitym obrazie.
Tutaj nie jestem jakoś wymagający, gdyż do tej pory filmy oglądałem głównie na 21' monitorze komputera a nawet na laptopie.
Teraz pytanie czy ten Samsung ma akceptowalną jakość obrazu czy też jest to jakaś tragedia jak niektórzy piszą i może warto wziąć np Sharpa, który przecież też obsługę multimediów ma, tak?
Chodzi mi tu o przeglądanie dysku sieciowego podłączonego do rutera (z możliwością odtwarzania popularnych formatów video) oraz jakieś widgety do skype, vod, youtube.

Jeszcze mam pytanie czy 46'' tv do 18m2 salonu nie jest za duży? Odleglość do telewizora około 3m-3,5m.

Dziękuję za pomoc!
 

gordonek

New member
Musisz się wyraźniej określić, napisałeś do multimediów to ten model spełnia wszystko. W modelu 6800 jest całkiem podobnie.
Jeśli zależy Ci jednak na obrazie do czego powinien głownie wg mnie służyć telewizor to sięgałbym po :
Sharp 40 le 830
Philips 42 PF 6007
Panasonic 42ET5
Toshiba 40TL 838

A jeszcze lepiej ich odnośniki 46".

Który z tych telewizorów po Samsungach najlepiej obsługuje multimedia (skype, formaty filmów z usb, vod)?

Pozdrawiam!
 
Do góry