Telewizor LCD - pomoc przy zakupie.

Juzeffy

New member
Witam. Chciałbym kupić telewizor LCD. Dosyć długo zastanawiałem się nad wielkością telewizora, oraz wieloma innymi czynnika. Ostatecznie zdecydowałem, że potrzebuję telewizora 37" calowego oraz 100Hz-owego (chyba, bo czytałem, że 50Hz w zupełności wystarcza). Spośród wszystkich modeli jakie widziałem moją uwagę zwróciły 2 - Samsung LE37C650 (początkowo miał być LE37B650, ale wyszedł nowszy model) oraz Philips 37PFL5405H. Czytałem, że Samsung lepiej sprawuje się z sygnałem cyfrowym, a Philips z sygnałem analogowym. Ja telewizora będę używał do XBOXa 360, oglądania filmów (HDMI + netbook) oraz Cyfrowego Polsatu. Na telewizor mogę przeznaczyć 2300zł. Czy w/w są dobrym wyborem? Czy jest może jakiś inny telewizor lepszy od w/w? Dodam, że Samsung i Philips zwróciły także moją uwagę ze względu na niski pobór mocy.
 

Juzeffy

New member
odległość od ekranu: 2m
jak słońce świeci w pokoju: Pokój jest bardzo słoneczny, od samego rana, az do zachodu. Na szczescie sa rolety :)
Jak duży jest pokój: 5,5m x 2,8m ; dł x szer
jaki masz obecnie telewizor: Bedzie to moj pierwszy telewizor.
jakie programy najczęściej oglądasz: Wszystkie + gry (XBOX 360).
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: Najwiecej po szkole, czyli po 16:00 - 17:00
preferowana wielkość telewizora: Poczatkowo myslalem, ze 32 cale beda ok, ale jednak wezme wiekszy - 37 cali
preferowana marka: Samsung, ale tak na dobra sprawe wazniejsze sa paramentry, niz marka.
czego nie lubisz w telewizorach: Brak danych.
jakie urządzenia będą podłączone: Netbook, XBOX 360
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% telewizja, 60% netbook + XBOX 360
jakimi złączami: Bluray - HDMI, komp - DLNA
jaki masz sygnał: Cyfrowy Polsat.
ile programów HD: 0
ma stać czy wisieć: Wisiec
jaka klasa cenowa: ~2300zl
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
no właśnie . Skoro również telewizja w 40% przy tej odległości - to kierunek powinieneś wybrać na Toshibę . Ma lepsze skalowanie w SD , ma większą płynność Toshiba 40XV 733 i mniej szumów na ekranie.
 

Juzeffy

New member
Wlasciwie telewizja nie gra, az tak duzej roli. Glownie podlaczony bedzie XBOX 360 + netbook. W sumie telewizja to bedzie jakies 20%, a nie 40%. Z tego co wiem to Samsung lepiej radzi sobie z sygnalem cyfrowym. Z drugiej strony, Toshiba ma 40 cali w takiej samej cenie co Samsung 37. Sam juz nie wiem :p
 
Do góry