Telewizor LCD/LED 32 cale do 2000 PLN

z_g

New member
Witam ponownie wszystkich bezsennych. Przepraszam, że kopiuję mój post z innego wątku i ryzykuję, że dostanę bana, ale nie doczekałem się odpowiedzi.
Mam prośbę o pomoc w wyborze telewizora dla teściowej. Szukam, grzebię i nie jestem wcale mądrzejszy. Myślę o Samsung'u, Sony'm lub Panasonic'u 100Hz. Chociaż im dalej w las, tym robi mi się trochę jaśniej. Z różnych postów i wątków wywnioskowałem, że jeśli telewizor ma być głównie do TV, to lepszy jest Samsung, a jeśli do filmów i gier to Panasonic ?
Moje dane:
- odległość od ekranu ? 2-3m
- jak słońce świeci w pokoju ? okno od zachodu (ale są rolety), telewizor na ścianie południowej, bokiem do okna
- jak duży jest pokój ? ok. 4x4m
- jaki masz obecnie telewizor ? "przedpotopowy" CRT
- jakie programy najczęściej oglądasz ? wszystkie
- więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? i tak i tak
- wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy małej lampce :smile:
- wolisz obraz ostry czy łagodny ? naturalny - ostry
- matryca błyszcząca czy matowa ? nie wiem
- czego nie lubisz w telewizorach ? nie wiem czego nie lubią teście, ja smużenia i braku wyrazistości przy ciemnych scenach oraz za wolnej zmiany kanałów
- ile godzin dziennie ma grać telewizor: dużo, min 8h.
- ile osób zasiada przed telewizorem: 2
- jakie urządzenia będą podłączone ? na razie żadne, potem się okaże
- ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? aktualnie 100% TV, potem może być różnie
- czy będziesz korzystać z widgetów ? nie wiem
- czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? będzie możliwość podłączenia LAN
- siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? raczej na wprost + ew. niewielki kąt
- czy ważne jest wifi ? nie
- ma mieć 3D ? nie musi
- ma mieć slot na karty SD ? może, nie musi
- ma mieć tuner DVB-S ? może, nie musi
- czy USB ma mieć czytanie filmów ? przydałoby się, ale jeśli nie będzie teściowa przeżyje
- jakimi złączami ? nie wiem
- jaki masz sygnał ? obecnie analogowy, wkrótce cyfrowy
- ile programów HD ? obecnie zero, potem kilka
- ma stać czy wisieć ? będzie stać.
Za wszelkie sugestie z góry bardzo serdecznie dziękuję.
 

z_g

New member
Teściowa dziękuje Wam za pomoc. Po przeczytaniu wielu wątków i długiej analizie tematu zaproponuję jej 2 TV: Samsung UE32D5500 i Panasonic TX-L32E30E. Pojedziemy do sklepu i po obejrzeniu sprzętu na żywo - model niech wybierze już sama.
 
Do góry