Telewizor LCD jako monitor komputerowy - doświadczenia

Jaki telewizor LCD wybrac jako monitor do pracy gier i filmow


  • Total voters
    0

kremator

New member
Witam wszystkich. To moj pierwszy post i jesli beda jakies uchybienia to nie bijcie zbyt mocno :).
Nosze sie z zamiarem kupna telewizora LCD 26, 27 lub 32 cali jednak jego pierwotnym przeznaczeniem jest bycie monitorem do peceta - monitorem do pracy i przede wszystkim do wielkoformatowych gier i filmow divx i dvd - telewizor to drugie przeznaczenie.
W zwiazku z tym moje pytanie. Czy dobrze mysle wybierajac telewizor LCd (chodzi mi o duzy format i panorame - a monitory o duzym formacie kosztuja kosmieczne pieniadze). Czy ktos ma doswiadczenie jesli chodzi o prace w windowsie na takim telewizorze - czy da sie normalnie pracowac. Jaki rozmiar jest odpowiedni jesli siedzi sie 1-2 metry od telewizora (w tej chwili mam standardowy monitor LCD 19 cali).
Co obecnie byloby polecane do takiego zakupu ? Samsung 26T51 lub 32T51 z RTV Mix EURO AGD (dobra cena) czy tez LG 27LZ55 z Media ?
Prosze o tresciwe konkretne opinie najlepiej od tych ktorzy juz sie czyms takim bawili.

W sondzie chodzi oczywiscie o modele LG 27LZ55 i LG 32LZ55 - moj blad nie moge juz tego poprawic :(

Dzieki za wszelkie odpowiedzi :)
 
Ostatnia edycja:

.Kuba

New member
Z tym modelami co napisałes radze dac sobie spokoj, widziałem je nie raz nie dwa i naprawde obraz masakryczny (oczywiscie to moja opinia, każdy lubi co innego :p), Nie ma to jak widziec wszystko na własne oczy polecam zamówic prezentacje u Kiki'ego z tego forum. A od siebie proponuje ci dwa modele:
Loewe Concept i Samsunga M61 ;)

Sam podlaczylem kompa do Loewe i obraz żyleta. Gry wygladaja że aż miodzio i czas reakcji ma odpowiedni wiec nie ma zadnych zniekształcen w obrazie.
 
Ostatnia edycja:

kremator

New member
No nie chce ukrywac ze spodziewalem sie szerszego odzewu - naprawde nikt z was nie uzywa telewizora jako monitora komputerowego ? Szczegolnie chodzi mi o te tanie modele - wiem ze jako telewizory do kablowki (ktora posiadam) nie sprawdzaja sie za bardzo ale jako monitory ? Kiki tez jakby nie zauwazyl mojego postu - jest mozliwa prezentacja w Zielonej Gorze ? bo nigdzie sie tego nie doszukalem. Piszcie kazdy odzew jest mile widziany - takze smialo :)
 

kremator

New member
No wlasnie o takie uwagi mi chodzi - cenne spostrzezenie - a zatem dlaczego do worda nie ? I jak rozumiem do internetu i innych rowniez - zatem jaki i za ile ? :)
 

maximmaxim

New member
ja mam loewe concept 32 cale..do komputera mozna go smiało podłączyć i wszystko da sie odczytac przeczytać obejrzeć...tylko po co ??

literki przez normalny kabel nie śa rewelacyjne- fakt ale po HDMI są zyletowate ;)..
 

kremator

New member
Po co ? Bo zamarzyl mi sie duzy naprawde duzy ekran przed oczyma szczegolnie do gier i filmow - ale chcialbym tez na nim moc normalnie pracowac bez przelaczania sie wtedy na monitor ktory raczej sprzedam. Chce to zalatwic wszystko razem jednym strzalem :cool:
 

ortax360

New member
Do X360 ,Kompa. dvd ,kabla czyli do WSZYSTKIEGO ! swietnie gra Panasonic 32lx500 .
Rozdziałka z kompa i X360 1360*768 .
Polecam jest wart swoiej ceny .
 

sebit

New member
Ja 2 tyg temu zakupilem tv lcd Funai 27 cali z myślą o podłączeniu go do dvd i komputerA(LCD MA WEJŚCIE PC) Myślałem ze wydam majątek na kabel z pc do tv (jakieś 8 m) jednak poszedłem do pierwszego lepszego sklepu elektronicznego i co sie okazało? 5 m kabla (15 pin taki standardowy z pc do monitora ) 15zł !!!..no to kupiłem dwa takie kable do tego przejsciówke zeby je ze sobą połączyć....i....odpaliłem kompa ..rozdziałka 1200 na 750 max dla mojego lcd-----i jest prawie idealnie ....prawie bo literki maja leciutkie przebicie (prawie niewidoczny takjakby cień) ale sądze ze to wina długiego kabla i przejściówki (ale mi pasuje i niezamierzam zmieniac kabla na droższy ) --- ps jesli myslisz takze o grach to np couter strike wygląda bosko na panoramie 27 a co dopiero na 32 :):)...pozdro
 

lukas

New member
Mój Fujitsu Siemens Myrica V32-1 HD też może slużyć jako monitor do PC lub konsoli lecz nie używam go do tego gdyż mój laptop jest niestety z USA (NTSC).:cool:
 

kremator

New member
Nie moge znalezc danych dotyczacych tego LG LX2 - poza tym mi raczej chodzi o telewizory na ktorych ktos pracuje lub pracowal i ma jakies doswiadczenia co do windowsa czcionek itede itepe bo to ktory mozna podlaczyc do PC to wiadomo - wystarczy poczytac specyfikacja. Poza tym chodzi mi o wrazenia z pracy w odleglosci 1-2 metry - czy dluzsza praca na takim rozmiarze nie jest meczaca. A co do tego Funai - masz mozliwosc przetestowania go pod DVI ? b jak widze jest w Euro na ratach 0% a to by mnie b. interesowalo no i cena bardzo ladna :) Ale pewnie sa za to jakies konkretne ujmy - podaj jakie ten funai ma wady - moze ktos jeszcze moze cos o nim powiedziec ? :) Wiem ze telewizory za 6 tys sa super hiper tylko ze byc moze te tansze pod kompa dadza w zupelnosci rade :)
 

sebit

New member
Wiesz ten funai jeszcze miesiąc temu kosztował 3400zł ale przecenili go bo niby funai nie marnuje szmalu na reklamy to moze zrobic taki duży upust(ziarnko prawdy w tym jest)--początkowo byłem sceptycznie nastawiony do tej marki jednak oblukałem w sklepie na żywca ten tv ...i w porównaniu do samsunga czy lg (jakieś 800zł droższe) obraz był taki sam a nawet lepszy przy połączeniu cyfrowym dvi(w jednym sklepie był tak podłączony)
Co do wad...to tak jak wcześniej opisywałem taki lekki cień (przy podłączeniu do kompa przez vga) być moze spowodowany długim kablem i przejściówką ---------Przetestować go na dvi niestety niemogie bo spłukany jestem i niemam szmalu ani powodu narazie zeby zmieniać połączenie....Dvd mam podłączone przez komponent(za 40 dyszki cable 2m :) ) obraz jest bardzo dobry ..aż za dobry bo jak film ma gorszą jakosc to odrazu to widać .....Co do sklepu rtveuro to nie zaktualizowali specyfikacjii tv tzn ten lcd miał mały update ---rozdziałka wxga 1300na 700-----większy kąt 176 stopni--tv ma grubosc 11cm a nie tak jak piszą 21cm----i najgorsze .. ten lcdek ciągnie 180w !!!!! dużo (srednio 30w więcej od innych 27)..no niewiem co jeszcze dodać ,najlepiej idz do sklepu i sam oblukaj...pozdro
 

kremator

New member
Murdock to nie bylo do Ciebie takze looz :cool:

Sebit no tak wspomniales o istotnym fakcie - jak to jest ze zuzyciem pradu - telewizor a monitor LCD - z tego co wiem monitory wciagaja srednio kilkadziesiat wat a telewizory az tak duzo wiecej ? To jednak trzeba przemyslec :D (A tak a propos ile wciagal watow stary poczciwy rubin - kto wie ? :D )
 
Ostatnia edycja:

kremator

New member
Witam ponownie bylem wczoraj w RTV Euro ogladac tego Funai no i niestety kicha - nie mieli modelu 26 calowego w ogole bieda tam troche bo ciasno maja i malo miejsca - ale widzialem obraz na Funai LCD 20" i nie byl zauwazalnie gorszy od Samsungow LG i Grundigow ktore staly obok - pytanie czy to w sklepie tak poustawiane zeby bylo jednakowo czy tez rzeczywiscie nie jest to az taka roznica (przy niektorych katach obraz byl nawet na tym funai lepszy od innych) stad moje pytanie czy warto doplacac skoro to ma byc glownie monitor komputerowy :confused:
 

deoc

New member
No wiec ja postaram Ci sie napisac jak to jest w sklepach - z reguly sa 2 rodzaje sklepow - pod konkretnego producenta, albo takie ktore maja wszystkiego po trochu (markety :p) Niektore sklepy specjalnie maja przykaz ze nie moga puszczac nic z TV czy nawet z DVD - chocbys prosil i stekal to nie podlacza Ci DVD i nie puszcza Twojego filmu!! Dostaja jakies pudelko z twardym dyskiem i nagrane demo HDTV - fakt na TV na ktorym leci TVN a obok HDTV nic nie zobaczysz i nawet go nie bedziesz chcial opluc...
To samo musisz wziasc pod uwage ogladajac TEN SAM kanal i sygnal na TV 21" i 42" wiadomo ze 2x wieksza powierzchnia to 2x wieksze "szczegoly" i wcale nie koniecznie 2x dokladniejsze szczegoly... przeciez nikt nie bedzie ogladal chyba 32" czy 42" z 2m :/ bo wtedy to i na HDTV znajdziesz "krzywizny"
Dlatego tez propros sprzedawce o podlaczenie DVD (o ile juz nie jest podlaczone) i wez swoj ulubiony film (albo nawet kompa - a co ??) i obejrzyj go sobie sam na kilku roznych TV (roznych modelach, producentach... czasem na tanszym czasem na drozszym) Ja dzis sie zdziwilem ze na Panasonicu 42" za 5000 obraz byl lepszy niz na Samsungu za prawie 7000 !! (plazmy)
Aha jesli chcesz go uzywac jako monitora to podejrzewam ze plazma odpada (tez sie zastanawiam nad tym problemem czy nie uzywac TV do kompa)... chociaz na upratego da sie grac i da sie filmy ogladac - nawet te w HDTV
P.S. Tak z doswiadczenia - wez sobie jak masz jakis "dobry" kabel np. component czy HDMI bo zazwyczaj podlaczaja Euro ;) albo S-video/cinchem :D
 

badej

New member
lukas napisał:
Mój Fujitsu Siemens Myrica V32-1 HD też może slużyć jako monitor do PC lub konsoli lecz nie używam go do tego gdyż mój laptop jest niestety z USA (NTSC).:cool:



Co za problem przestawić w Windowsie w jakim systemie ma być podawany sygnał? Poza tym jedyne słuszne podłączenie kompa do LCD to D-Sub lub DVI, a tam nie ma takiego dylematu (NTSC/PAL):)
 
Do góry