Telewizor LCD Full HD jako monitor - Pytanie.

MATOS

New member
Witam, jako iż jestem na forum nowy i nie znam się w sprawach HDTV mam do was pytanie.
Chciałbym zakupić TV(LCD),Full HD,40 cali, przedział cenowy do 2000 zł.
Telewizor służyłby mi do oglądania filmów 1080p, do oglądania telewizji ( cyfrowa naziemna i satelitarna ), ale także chciałbym go podłączyć do PC ( filmy, internet, gry itp. ) - szczególnie kładę nacisk na tą opcję żeby była ta możliwość i żeby nie było dużego smużenia przy grach( bo to trochę jest denerwujące ). Mój typ to Samsung LE40C550 - Czy ten telewizor spełniłby moje wymagania - może wybrać coś innego?
Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

maly1987

New member
Kolego miałem TV Samsung 32" le32c635 I wszystko bylo super, jakość naprawde na wysokim poziomie ale granie w gry w moim wypadku Call of Duty było problemem obraz jakos dziwnie przeskakiwał, generalnie problem z "ucelowaniem" kogos z dokladnym ruchem myszki, ciezko to opisac ale szukam dalej mam nadzieje ze była to wina tv bo praca na nim była naprawde bardzo dobra, nie meczylo oczu a siedzialem od niego gora 1m.

Gdybyś miał jakis typ lub cos wiedzial daj znac.


Pozdrawiam
Piotr
 

SATORO

New member
Do gier trzeba brać TV z szybką matrycą i niskim input lagiem. Polecam szczególnie LCD Panasonic'a które spełniają te warunki no i nie ma żadnych problemów z powidokami. Do gier idealne. Do innych zastosowań te parametry nie mają żadnego znaczenia.
 

SATORO

New member
Kolego miałem TV Samsung 32" le32c635 I wszystko bylo super, jakość naprawde na wysokim poziomie ale granie w gry w moim wypadku Call of Duty było problemem obraz jakos dziwnie przeskakiwał, generalnie problem z "ucelowaniem" kogos z dokladnym ruchem myszki, ciezko to opisac ale szukam dalej mam nadzieje ze była to wina tv bo praca na nim była naprawde bardzo dobra, nie meczylo oczu a siedzialem od niego gora 1m.

Gdybyś miał jakis typ lub cos wiedzial daj znac.


Pozdrawiam
Piotr


No właśnie, odczułeś na własnej skórze co to jest ten przeklęty input lag :smile:
 
Ostatnia edycja:

SATORO

New member
A mozesz polecić jakis konkretny model Panasonica ?? Zeby miał tylko 32" ??


Pozdrawiam
Piotr


Najlepiej 32G20 bo to wysoki model ale 32S20 również jest bardzo dobry i dostał rekomendację od zagranicznego serwisu HDTV TEST. Super skalowanie, barwy, kąty oglądania oraz głęboka czerń (jak na matrycę IPS).
 
Ostatnia edycja:

MATOS

New member
Możecie podać jeszcze jakieś tv co nadają się do grania na kompie itp?
Ja znalazłem jakąś aukcję z LG 42LD550 - pisze tam, że czas reakcji matrycy ma 2,4 ms czyli nawet lepiej niż mój monitor. Czy ten tv by się nadawał?
 
Ostatnia edycja:

MATOS

New member
Na oku mam jeszcze dwa modele LG z podobnymi parametrami:
LG 42LD750 - chyba nie można go kupić w normalnych sklepach ( tylko net )
LG 42LD650
Ten pierwszy różni się tylko tym, że ma 200Hz, wymiary troszkę inne i kontrast dyn. ma o 10000 większy.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Na oku mam jeszcze dwa modele LG z podobnymi parametrami:
LG 42LD750 - chyba nie można go kupić w normalnych sklepach ( tylko net )
LG 42LD650
Ten pierwszy różni się tylko tym, że ma 200Hz, wymiary troszkę inne i kontrast dyn. ma o 10000 większy.
Zerknij też na LG42LD550 i Toshibę 40XV733.
 
Do góry