telewizor LCD 37" typy w poscie

_kapec_

New member
Witam,
poszukuję dla siebie telewizora LCD, niestety średnio się wyznaję w tym wszystkim, dlatego chciałem spytać ,,wyjadaczy'' co sadzicie o następujących modelach telewizorów. Telewizor ma być do pokoju 4x5, ok 3m od ekranu. Ma służyć głównie do telewizji (Cyfrowa TV z UPC), okazjonalnie do kompa, w przyszłości najprawdopodobniej coś w rodzaju PS3.
Typując TV kierowałem się głównie cena i odświeżaniem:
Odświeżanie >=100 MHz
2k < cena < 2600/2700

wyszło mi coś takiego:
  • Toshiba 37XV635DG
  • Samsung LE37B650
Powiedzcie mi tez jedna rzeczy, jeżeli odrzucić kryterium 100Mhz odświeżania (i tutaj pytanie da się na np 50Hz normalnie grac na PS3?), co wytypowalibyście. Oczywiście więcej cali wchodzi w grę ważna jest cena.
Zaznaczę tylko, że generalnie nie mam jakichś konkretnych preferencji jeżeli chodzi o jakość obrazu, bo po prostu nie mam odniesienia to mój pierwszy TV LCD, oczywiście oglądałem wiele różnych TV, ale to czego nie widać, a co jest istotne to już niestety pan/pani w Media nie powiedzą :)

Pozdrawiam,
Paweł
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba 42av635

Zgadzam się z Kikim. Odpowiedni może tutaj być TOSHIBA 42AV635. Jest to seria TOSHIBY na rok 2009(najnowsza) z procesorem Metabrain i wspaniałą funkcją Resolution+. Jest to TV 50Hercowy, przetwornik koloru jest 8bitowy. Zużycie prądu 205W(maksymalne w trybie dynamicznym-standardowo 110-130), oparty na matrycy SHARPA. Różnica między 100Hz, a 50Hz u TOSHIBY wygląda następująco: W 100Hz pierwsza klatka jest duplikowana trzykrotnie, ostatnia także trzykrotnie. Dodatkowo jest tworzona klatka z obrazem w pozycji środkowej, jest ona tworzona przez procesor Metabrain w procesie 360stopniowej estymacji ruchu(tak napisali katalogu), znaczy to, że obraz wygenerowany w klatce środkowej powstał z danych z sąsiadujących klatek z uwzględnieniem przesunięcia tła. Sony jest wyposażony w podobną technologie produkcji klatek. W tym modelu TOSHIBY mamy już 4 wejście HDMI instaport(jednokrotnie sprawdzany protokół(czas:1-2sekund)) oraz port USB czytający pliki zdjęciowe. Wyposażony w dekoder MPEG4. Produkt jest oparty na małoawaryjnych matrycach SHARPA, moim zdaniem najlepszych na rynku(co widać na TV LCD FULL LED SHARPA), składany w Polsce. Ma dwa 10watowe głośniki firmy ONKYO. Dla porównania seria RV635--->50Hz, 10bitowy przetwornik koloru, Ecopanel-max 144W poboru mocy, kontrast 50000:1. Matryca ta sama:)
 

Ares78

New member
W grach różnicy się nie odczuje pomiędzy 100hz, a 50hz przynajmniej przy aktualnych wartościach input lag w telewizorach. W trybie do gry te opcja będzie po prostu wyłączana tak samo jak reszta polepszaczy obrazu.
 

maryurz

New member
Ja mam identyczny problem przy wyborze, jednak u mnie decyzja już zapadła nad "rozmiarem" i może być najwyżej 37".
Także z tych dwóch co podał kolega w pierwszym poście mam dylemat który wybrać :confused: a może jeszcze coś innego, nie przekraczającego ceny podanych modeli :(
 

_kapec_

New member
Dzięki za typy, ale chyba zostanę przy 37" ze względów finansowych niestety ni jak nie wysupłam różnicy pomiędzy Toshiba 37XV635DG, a 42AV635. Więc spytam teraz trochę inaczej, czy to w miarę dobry typ w za taka cenę? W Euro 37-calowa chodzi za 2490,- (a na necie ogólnie posucha z tym modelem) + 0 za dostawe.

Pozdrawiam,
Pawel
 
Do góry