Telewizor LCD 37" do 2500zł.

Voltus

New member
Witam, przymierzam się do kupna telewizora (w sumie to za jakiś tydzień ma stać ma już być u mnie) a jeszcze się do końca nie zdecydowałem jaki to ma być model, moim faworytem jest Panasonic TX-37LX85. Nie wiem do końca czy to dobry wybór, głównie będę oglądał zwykłą kablówkę, nasłonecznienie dość małe a odległość od telewizora to jakieś 2metry, zależy mi też na ładnym wyglądzie gier na x360 (bo na moim starym ctr brzydko to wygląda).
 

lukilodz123

New member
Jestem w podobnej sytuacji tylko, że ja szukam 37' oglądane z 3,5 metra. Może lepiej poszukaj za 2500 jakiegoś 32' ale z lepszymi parametrami?
Philips 32PFL7862 DP
Sharp LC-32rd2s
 

Voltus

New member
Wiesz lukilodz123 32" raczej mnie nie za bardzo zadowala, na dodatek nie jestem wybredny i nie zwracam uwagi na jakieś pierdółki w stylu trochę gorsza głębia czerni czy coś innego. :'p
Btw. Może jeszcze raz przypomnę moje wymagania jeśli chodzi o telewizor bo 1 opinia mnie nie satysfakcjonuje:

Preferowany rozmiar: 37
Jaki sygnał: SD
Jaka odległość od ekranu: około 2m
Jakie urządzenia do podłączenia: PC i konsola.
Jaka klasa cenowa: max 2500zł.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: tak samo w dzień jak i w noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: raczej nie za duże, zawsze mogę zasłonić okno :p
Ile osób zasiada przed telewizorem: od 1-3 osób
Co oglądasz najczęściej: ja w sumie tylko discovery, ale za to moi rodzicie wszystko co popadnie razem z głupowatymi telenowelami.
Jaki masz telewizor: Phillips 23" CTR
Ma stać czy wisieć: stać
 

lukilodz123

New member
A może to:
SHARP LC-37D65E
SONY KDL-37S4000
PANASONIC
TX-37LZ8P
Wpisałem plazmę bo sądzę , że do sygnału SD (z kablówki?) i takiej odległości oglądania powinna się nadać.
 
Ostatnia edycja:

Voltus

New member
No nie jestem za bardzo za plazmą, głównie martwi mnie wypalanie się pikseli i to że przy długim oglądaniu męczy się wzrok a lubię organizować sobie dość długie seanse.
 

lukilodz123

New member
Co do wypalania sie pixeli to takze i w LCD moga od nowosci sie takowe trafic, nawet jest chyba jakas norma co do ich ilosci od nowosci. Natomiast jezeli juz tak doglebnie i pozadnie do tego podejsc to poczytaj (nie tylko tu) na jakiej zasadzie dziala LCD i plazma. Co tak naprawde oznaczaja symbole typu kontrast (dynamiczny i statyczny, miedzy czernia i biela jak i miedzy szarym i biela bo to tez roznica), kiedy czas reakcji matrycy ma sens i to skad pochodzi matryca bo logo producenta to jedno , matryca to drugie, a elektronika to trzecie.
 

Voltus

New member
Jednak się trochę zmieniło i telewizor dopiero będzie w grudniu,więc mam jeszcze trochę czasu, ale nadal zero konkretynych odpowiedz, to jak? Pomoże mi jakiś spec?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Voltus - to dość ryzykowna decyzja wyboru tych modeli przy Twoich warunkach.
Model 37 z odległosći 2 metrów powinien mieć szybkie procesory ruchu.
Ale wówczas nie mieści w klasie cenowej.
Musisz podnieść poprzeczkę cenową , albo czekaj z zakupem na luty/ marzec przyszłego roku.

====================

lukilodz123
- u Ciebie jest zupełnie inaczej i spokojnie sięgaj po 37 D 44 Sharpa.
 

Voltus

New member
kiki napisał:
Voltus - to dość ryzykowna decyzja wyboru tych modeli przy Twoich warunkach.
Model 37 z odległosći 2 metrów powinien mieć szybkie procesory ruchu.
Ale wówczas nie mieści w klasie cenowej.
Musisz podnieść poprzeczkę cenową , albo czekaj z zakupem na luty/ marzec przyszłego roku.

====================

lukilodz123
- u Ciebie jest zupełnie inaczej i spokojnie sięgaj po 37 D 44 Sharpa.

Kk, to załóżmy że podniosłem poprzeczką o jakieś 500zł, czyli około 3000zł, wtedy jaki model mi zaproponujesz? (liczę na tą że w święta może jakaś promocje wyrwę czy coś :'p) Btw. a jeśli chodzi o odległość, to znaczy że 2m to trochę daleko tak? Bo ew. można jakoś pokombinować z przestawieniem telewizora i będzie to najwyżej 1,5m-1m.
 

Voltus

New member
skylla1 napisał:
To za blisko :). Kup dobry 32''.
W sumie to nawet lepiej, bo do ostatniego fotela mam jakieś 4m a pierwszy który stoi około 2m przed telewizorem da radę ustawić jakoś inaczej. To jak ten Panasonic to będzie dobry wybór? Prawdę mówiąc napaliłem się na te 100mhz, bo lubię oglądać filmy akcji :'p.
 

adi328

New member
Proponowałbym Ci Sharpa 37d65, 37dh65 (różnica między nimi jest w DVB-T,), lub starszy model Sharpa z serii X20. Telewizory te bardzo fajnie radzą sobie z sygnałem Sd. Po za tym mają szereg innych fajnych funkcji jak np. opc , a mówiąc po ludzku czujnik światła . Telewizor reaguje na jasność otoczenia. Gdy jest ciemno to się sciemnia i na odwrót.
Najleprzym wyborem byłby telewizor tej samej marki ale seria xl8. Tu niestety przekraczasz budrzet o jakiś 1000 zł.

panasonic który wybrałeś również jest ok

Pozdrawiam
adi328
 
Do góry