telewizor jest czas na wybor telewizji..!

rysiu23

New member
No wiec tak kupilem telewizor(samsung d5000 37') i przyszedl czas na wybor telewizji. Jaka telewizja ma najlepsza oferte? Gdzie jest wiecej kanalow HD, ktore telewizje polecacie? Czytalem troszke o N-tv i widze ze jest tam troche wiecej kanalow hd niz np. w polsacie. Mysle ze granica max to 50 zlotych. Czy lepiej doplacac za dekoder czy te co sa w promocjach po 0 zl sa w miare dobre. Jezeli macie jakies propozycje prosilbym o wypowiedzi;)
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Mam N od grudnia 2010. Polecam, dekoder wypożyczasz, ale jak go szlak trafi zanosisz do serwisu i dostajesz nowy.
Dużo kanałów HD, oczywiście jak chcesz więcej sportu to masz Cyfrę+ ale za 50 to wiele w Cyfrze nie pooglądasz. :)
 

rysiu23

New member
no bylem w cyfrze akurat teraz i powiedzial mi ze od 11 listopada wychodzi jakas promocja za 54 zlote 103 kanaly w pakiecie. Ale tyle to mi sie nie chce czekac, polsat odpada za dlugie umowy ... chyba pozostaje mi tylko Nka ..
 

czesiu.m

New member
To już drugi taki wątek w krótkim odstępie czasu. Mam fajny telewizor i teraz radźcie, co do niego dokupić. W podtekście patrzajcie i zazdraszczajcie:) O zawartości merytorycznej to my chyba na tym forum nie dyskutujemy, raczej o technice i technologii. Ja podam parametry nadawania dla kilku kanałów. Samemu można posprawdzać wszystkie, które nas interesują i wybrać. Osobna sprawa to dekoder, który może być lepszy lub gorszy, ale zostawmy to.

Animal Planet
C+ CP - 2116 kb/s
N Orange - 2795 kb/s

AXN
C+ CP - 2418 kb/s bitrate stały
N Orange - 2481 kb/s bitrate zmienny

Boomerang
CP N - 1983 kb/s
Orange - 2605 kb/s

Discovery
CP C+ - 2308 kb/s
N Orange TNK - 3431 kb/s

DisneyXD
C+ CP - 2173 kb/s
N Orange TNK - 1404 kb/s

FOX HD
CP N - 6289 kb/s
Orange - 6898 kb/s

TVP2
CP - 2760 kb/s
C+ Orange TNK - 2633 kb/s

TVP Sport
N Orange TNK - 4549 kb/s
C+ CP - 2039 kb/s

Wszystkie dane bitrate dotyczą średniej z ostatnich 10 dni. C+ - Cyfra+; CP - Cyfrowy Polsat; N - wiadomo N; TNK - też wiadomo; Orange - TP.

Te przykłady pokazują, że częstotliwości są dublowane i jest ich jeszcze więcej. Warto, żeby platformy się ze sobą dogadały i przestały wszystko dublować. Z dwóch transponderów pokazujących jakiś kanał z bitrate 2000 mógłby wyjść jeden z 4000. A to ogromna poprawa jakości. Ale to na razie teoria.

Na koniec warto podkreślić, że najwięcej jest takich kanałów, które są współdzielone przez platformy, to znaczy nadawane są z tego samego transpondera, tylko korzystają z różnych systemów kodowania. To dotyczy zwłaszcza, jak mi się wydaje, kanałów HD. Zatem wybór od strony technicznej polega na odpowiedzi na pytanie czy chcemy mieć własny dekoder, czy wystarczy nam zaoferowany przez platformę. To wiąże się oczywiście z ceną, jaką jesteśmy gotowi zapłacić. Mimo wszystko jednak nie oczekiwałbym od żadnej platformy jakiejś nadzwyczajnej jakości. Podane przykłady bitrate unaoczniają, że jakość będzie raczej co najwyżej BYLEjaka.
 

rysiu23

New member
dobrze spoko dekoder dekoderem, ale znajomy nawinol mi cos o talezy, iz gdy beda w np. w Nce chcieli mi dac go za 100 to lepiej nie brac tylko kupic np. triax td-100. Druga sprawa konwenter z niskim współczynnikiem szumów 0,1db albo 0,2db czy to da mi juz jakas jakosc przy normalnym dekoderze w nce?. AAaaa jeszcze kabel hdmi-hdmi? jaki polecacie? ponoc lepiej nie oszczedzac na nim.

Czy normlany kabelek ktory byl przy telewizorze (hdmi-Eurozłącze) moze mi wystarczyc ? czy faktycznie lepiej inwestowac w hdmi-hdmi??

ps. "czesiu.miszc" dziekuje za twoje porady, oczywiscie wezme pod uwage, ale wcale nie mam fajnego telewizora i nie chce zeby mi ktos zazdroscil, gdybym mial telewizor za 15-20tysiecy wtedy moze ktos moglby zazdroscic :), pozdrawiam.
 

czesiu.m

New member
Jeśli chodzi o czaszę, konwerter i kabel, to w zupełności wystarczą te, które przyniesie monter razem z dekoderem. To oczywiście dotyczy wariantu z dekoderem platformy. Gdybyś chciał wybrać coś według własnego uznania, to jeśli chodzi o czaszę, każda będzie dobra, pod warunkiem, że będzie mieć co najmniej 80cm. Konwerter i kabel to mogą być dowolne znanych firm, odradzam jakieś tanie wynalazki. Dobry kabel żelowany byłby lepszy, bo wytrzyma dłużej. Każdy monter, a nawet obeznany sprzedawca w sklepie doradzi i podpowie, co się sprzedaje najczęściej i co biorą ludzie, którzy się tym zajmują zawodowo. Poprawy jakości ze względu na jakiś wypasiony kabel czy konwerter to ja bym raczej nie oczekiwał.

Jeśli chodzi o kabel to hdmi-Eurozłącze to chyba raczej na pewno nie.. Musi być HDMI-HDMI. Jeśli chodzi o cenę, to ja bym nie przesadzał. Do zwykłego dekodera drogi kabel to jak paliwo do bolidu F1 wlane do poloneza.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
dobrze spoko dekoder dekoderem, ale znajomy nawinol mi cos o talezy, iz gdy beda w np. w Nce chcieli mi dac go za 100 to lepiej nie brac tylko kupic np. triax td-100. Druga sprawa konwenter z niskim współczynnikiem szumów 0,1db albo 0,2db czy to da mi juz jakas jakosc przy normalnym dekoderze w nce?. AAaaa jeszcze kabel hdmi-hdmi? jaki polecacie? ponoc lepiej nie oszczedzac na nim.

Czy normlany kabelek ktory byl przy telewizorze (hdmi-Eurozłącze) moze mi wystarczyc ? czy faktycznie lepiej inwestowac w hdmi-hdmi??

ps. "czesiu.miszc" dziekuje za twoje porady, oczywiscie wezme pod uwage, ale wcale nie mam fajnego telewizora i nie chce zeby mi ktos zazdroscil, gdybym mial telewizor za 15-20tysiecy wtedy moze ktos moglby zazdroscic :), pozdrawiam.
konwerter INVERTO BLACK PREMIUM TWIN,cena 45 pln,czasza albo 80,albo 100 TRIAX TD,kabel TRISET 113 czarny żelowany-cena 2pln,a czasze 80cm,99pln a 100 139 pln
 

panorafix

Member
Polecam antenę triax,dobre parametry i solidna konstrukcja.Do tego są zezy triaxa które nie regulowane zapewniają bardzo dobre parametry sygnału.Konwerter GOLDEN INTERSTAR,kabelDIGITAL 113.Bez szaleństw cenowych ale bardzo dobre.

 

rysiu23

New member
spoko dzieki za odpowiedzi i mam takie pytanie jak podlaczyc kabel hdmi-hdmi, poniewaz podlaczylem bo do nki na karte i wykrylo ale pisze ze jest brak sygnalu, jezeli bylby ktos tak dobry i powiedzial mi jak to podlaczyc bylbym wdzieczny:) pozdrawiam!!!
 

czesiu.m

New member
jak podlaczyc kabel hdmi-hdmi, poniewaz podlaczylem bo do nki na karte i wykrylo ale pisze ze jest brak sygnalu, jezeli bylby ktos tak dobry i powiedzial mi jak to podlaczyc bylbym wdzieczny:) pozdrawiam!!!
Ja generalnie nie potrafię niczego zrobić na cudzym sprzęcie, ale zrobiłbym tak, że podłączyłbym dekoder dwoma kablami czyli Euro i HDMI i przy dekoderze podłączonym przez Euro zmieniłbym ustawienia tak, żeby dekoder aktywował/ przełączył się na HDMI. A potem to już w telewizorze trzeba wybrać odpowiednie wejście i sprawa załatwiona. Ten sposób był jedyny jeśli szło o mój stary dekoder, ale to dotyczyło przełączenia się z EURO na component. Niemniej jednak sposób jest niezawodny. Aha, trzeba potem odłączyć EURO, żeby ktoś przez pomyłkę nie przełączył. Wtedy kanały SD i HD mogą się jakby nic nie różnić od siebie..
 

rysiu23

New member
wszystko smiga jak nalezy, jeszcze dzis bede podlaczal kompa do telewizorka:) (hdmi trzeba bylo wlaczyc pilotem kombinacja dwoch przyciskow), teraz pozostaje mi ustawienie tylko i wylacznie telewizorka ;)
 
Do góry