Telewizor Full LED do 3800 zł

arturdj

New member
Sam osobiście od tygodnia mam Sharpa LC40LE810, udało mi się go wyrwać w Saturnie podczas dni bez vatu za 3113PLN. Szczerze go polecam, obraz naprawdę fajny, kolory soczyste. Na upartego telewizora nawet nie trzeba kalibrować, bo oferowane tryby obrazu zaspokoją myślę każdego przeciętnego użytkownika. Co do 820 to wydaje mi się że nie warto dopłacać 400zł tylko po to, aby mieć lustro na ekranie, które wszystko odbija oraz funkcję timeshift, która jak się orientuję działa tylko w trybie telewizyjnym.
 

SATORO

New member
Ja nie polecam Quattronów, przez ten czwarty subpiksel występują przekłamania kolorów poza tym ogólnie obraz na tych Sharpach z pewnością nie należy do naturalnych. Radzę poszukać jakiegoś innego telewizora.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że mają większą paletę barw to właśnie dzięki czwartemu kolorowi piksela:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/54831-sharp-46le810-test-otwarty.html .
Wystarczy wykonać kalibrację i obraz jest rewelacja.
006_P1130094.JPG


Nasycenie kolorów bardzo dobre.
012_P1130107.JPG


teoria kolorów to skomplikowany temat i nie należy kierować się zbyt uproszczonym założeniem, że RGB to idealne dopasowanie do oka ludzkiego. Na przykład kolor niebieski receptorów w oku odpowiada głównie na światło niebieskie, ale w mniejszym stopniu, jest również wrażliwy na inne kolory widma, takie jak zielony, żółty, czerwony i tak dalej. Podobnie, każdy inny receptor ma swoje krzywe spektralne odpowiedzi.
020_P1130119.JPG


Kolory postrzegamy w zależności od dokładnego bilansu stymulacji i każdy rodzaj receptora współpracuje w stosunku do siebie nawzajem. Możliwe jest żółte światło jest potrzebne do produkcji innego postrzegania kolorów niż jest to możliwe osiągając barwę z połączenia tylko czerwony + zielony . Żółte światło pobudzi bardziej niebieskie receptory i mniej czerwone , ale więcej niż zielone.
Sprawę komplikuje postrzeganie kolorów , postrzeganie które zależy również od czynników takich jak natężenie i kolor obszarów obrazu.
Najważniejsze jest to, iść do sklepu, porównać Quattrona Sharp do innych modeli i zobaczyć który z nich wygląda lepiej bo nie ma dwóch osób które widzą , czują , słyszą dokładnie w ten sam sposób.
021_P1130120.JPG
 

grass-ik

New member
SATORO a masz jakieś inne propozycje zamiast Sharpa tak do 3500zł?

Pytałem w MM i maja tego Sharpa 40LE810 w cenie 3290zł. Cena wydaje się być w porządku i coraz bardzie się ku niemu skłaniam po przeczytaniu opinii o nim. Może poczekam jak będzie weekend bez vatu to jeszcze taniej udałoby się go wyrwać :)
 

grass-ik

New member
SATORO mógłbyś coś jeszcze napisać, podać jakieś linki do testów itp bo nic konkretnego nie znalazłem o tym panasonicu L42G20E ? Bylem dziś przelotem w MM i przyglądałem się niemu i całkiem całkiem muszę przyznać, ale nie wiem jak działa na sygnale SD bo nie miałem już czasu sprawdzić. Sharpa nie znalazłem, ale porównałem jeszcze Soniacza 40EX710 z 40EX500 i jakoś lepiej wyglądał obraz w tym nie ledowym 40EX500. Teraz to już zgłupiałem bo bylem nastawiony na sharpa, ale jak widzę będzie trzeba jeszcze raz przemyśleć zakup i wybrać pewnie coś miedzy sharpem panasoniciem i soniaczem EX500 ehhh same problemy :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MM nie jest miejscem do porównywania jakości telewizorów. W domu masz zupełnie inne warunki.
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu.
Sharp znacznie lepiej skaluje obraz niż te co wymieniłeś modele - sam się przekonaj w swoim domu i to przed zakupem.
 

LUPO78

Banned
MM nie jest miejscem do porównywania jakości telewizorów. W domu masz zupełnie inne warunki.
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu.
Sharp znacznie lepiej skaluje obraz niż te co wymieniłeś modele - sam się przekonaj w swoim domu i to przed zakupem.

a Toshiba 42SL738 :?::?::?: chyba sharp będzie w tym przypadku cienki
 

grass-ik

New member
Kiki wiem ze MM to nie miejsce do porównywania tv ale za dużych możliwości nie mam a w Rzeszowie ciężko o jakiś domowy pokaz. Tv i tak będę chciał kupić w MM albo Euro na raty 0%.
Kiki mam pytanie czy plazma panasonic TX-P42G20E nadawałaby się do tego zastosowania co potrzebuje? Zastanawiam się jak by wyglądała współpraca plazmy z ps3. Z tego co wyczytałem to z obrazem i sygnałem z anteny to radzi sobie bardzo dobrze.
 
Do góry