Telewizor Full LED do 3800 zł

shauu

New member
Witam
planuje kupno telewizora lecz nie wiem na jaki się zdecydować, myślę na LED ale czy ta technologia w pełni dobrze funkcjonuje, czy warto ją teraz kupować?
No więc TV będzie podłączone do Cyfry+ kanały SD, chociaż w przyszłości planuje także HD. Wielkosc pokoju to 20-25 m2. Światło pada od wschodu. Na tv mogę max przeznaczyć 3800 zł. Aha i wielkość przekątnej to nie mniej i nie wiecej niz 40-42 cale.
 

shauu

New member
Odległość od ekranu to ok. 3,5m, a słuchaj czy ten tv bedzie dobry Sharp LC-40LE705EV ?
Jak on sie sprawuje na kanałach SD?
 

LUPO78

Banned
Odległość od ekranu to ok. 3,5m, a słuchaj czy ten tv bedzie dobry Sharp LC-40LE705EV ?
Jak on sie sprawuje na kanałach SD?
42le8500 Full LED-Full HD-200Hz-WIFI-DLNA-LAN-USB(filmy w Full HD) niskie zużycie energii do 45watt
bardzo dobry do SD tylko że trochę przekracza twój budżet
 

shauu

New member
42le8500 Full LED-Full HD-200Hz-WIFI-DLNA-LAN-USB(filmy w Full HD) niskie zużycie energii do 45watt
bardzo dobry do SD tylko że trochę przekracza twój budżet

a no właśnie, trochę przekracza :D
Ale mam takie pytanie, czy do telewizji Cyfry+ (na razie bez HD) lepszy jest telewizor LCD czy plazma? Przeważnie oglądane są u mnie kanały takie jak: TVP1,2 Polsat, TVN, Canal+Sport i Orange Sport, więc filmy i sport.
I ponawiam pytanie z mojego wcześniejszego postu czy dobry byłby ten telewizor Sharp LC-40LE705EV do telewizji Cyfry+ do kanałów SD?
 

SATORO

New member
a no właśnie, trochę przekracza :D
Ale mam takie pytanie, czy do telewizji Cyfry+ (na razie bez HD) lepszy jest telewizor LCD czy plazma? Przeważnie oglądane są u mnie kanały takie jak: TVP1,2 Polsat, TVN, Canal+Sport i Orange Sport, więc filmy i sport.
I ponawiam pytanie z mojego wcześniejszego postu czy dobry byłby ten telewizor Sharp LC-40LE705EV do telewizji Cyfry+ do kanałów SD?


Do takich warunków lepsza jest plazma.
 

shauu

New member
Mam jeszcze 2 pytania:
1. Czy w technologii LED też są nienaturalne, sztuczne kolory i słaba czerń?
2. Czy przy małej rozdzielczości (standardowej) też będzie gorszy obraz niż w plaźmie?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Owszem, ale tylko w przypadku, gdy jest ciemna plansza oraz tam, gdzie sa regularne "plamy" czerni, pod ktorymi mozna wygasic LED'y. W pozostalych przypadkach plazma przebija local dimming poziomem czerni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację w domu.
Są telewizory LCD które mają znacznie lepszą czerń niż plazma S 20.
Sam porównasz i sam wybierzesz.
 

shauu

New member
A więc jaki telewizor będzie lepszy do moich warunków:

odległość od ekranu: 3-3,5 m
jak słońce świeci w pokoju: okno jest od wschodu
jak duży jest pokój: 25 m2
preferowana technologia: brak
jaki masz obecnie telewizor: CRT Grundig 28"
jakie pogramy oglądasz najczęściej: filmy, seriale, przyrodnicze, sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: większość w nocy
preferowana wielkość telewizora: 40-42"
preferowana marka: brak
czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, nienaturalnych kolorów
jakie urządzenia będą podłączone: Cyfra+, DVD
ile % do telewizji, a ile do innych urządzeń: 90% TV, 10% inne
siedzisz na wprost czy oglądasz również pod kątem: najczesciej prosto ale czasem siedze tez pod niewielkim katem
jakimi złączami chcesz podłączać urządzenia: SCART, HDMI
jaki masz sygnał: Cyfra+
ile programów w HD: aktualnie 0, ale po zakupie na pewno będą
ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 6
ile osób zasiada przed telewizorem: 2-4
ma stać czy wisieć: stać
klasa cenowa: 3000-3800 zł

Pod te warunki lepszy będzie:
Panasonic TH-42PY80P czy Sharp LC-40LE705EV ?
 

SATORO

New member
Po przeczytaniu wielu opinii wydaje mi się że to jedna z najlepszych plazm w tej cenie. A co zła jest?


Nie no, tego nie powiedziałem :) Jak ci pasuje to OK.
Na pewno ma bardziej naturalny obraz od tego Sharpa (nie wspominając już o kątach oglądania...) jak to plazma.
 
Ostatnia edycja:

shauu

New member
A powiedzcie mi czy ten Sharp LC-40LE705EV ma Local Dimming?
I chyba jednak skuszę się na niego, bo jak mówię po zakupie TV planuje kupić kanały HD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie ma, ale się dziwię że chcesz do takich warunków 40" .Powinieneś sięgać min po 46Le 700
Tym bardziej że prawie mieścisz się w cenie.
To naprawdę duża odległość .
 

shauu

New member
nie ma, ale się dziwię że chcesz do takich warunków 40" .Powinieneś sięgać min po 46Le 700
Tym bardziej że prawie mieścisz się w cenie.
To naprawdę duża odległość .

Nie chcę większego ponieważ większy TV niż 42" będzie mi ciężko zmieścić, u mnie jest tak że TV jest między meblami i ścianą i nie da się takiego wielkiego włożyć.
A ten Sharp LC-40LE705EV to jest Full LED to on raczej ma lokalne wygaszanie?
 

SATORO

New member
Nie chcę większego ponieważ większy TV niż 42" będzie mi ciężko zmieścić, u mnie jest tak że TV jest między meblami i ścianą i nie da się takiego wielkiego włożyć.
A ten Sharp LC-40LE705EV to jest Full LED to on raczej ma lokalne wygaszanie?


FULL LED nie oznacza od razu lokalnego wygaszania. Ten Sharp nie ma tego ficzera, niestety.
 

shauu

New member
A wiecie może kiedy wyjdzie nowa seria telewizorów od Sharpa? Bo jeśli niedługo to mogę się wstrzymać z zakupem.
 

grass-ik

New member
Witam, nie chce zakładać nowego tematu dlatego chciałbym się podłączyć pod ten i poprosić o poradę odnośnie kupna tv.

Warunki w jakich będę oglądał:
pokój - około 25m
odległość od ekranu 3-3,5m
jak słońce świeci w pokoju okno balkonowe około 1.5m od tv. tv będzie stal prostopadle do okna. możliwość zasłonięcia roletami
jaki masz obecnie telewizor stary crt
jakie programy najczęściej oglądasz film, sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem wieczór - po południu, wieczorem
preferowana wielkość telewizora 40-42"
preferowana marka brak
jakie urządzenia będą podłączone laptop, ps3
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń 60% TV, 40% gry i filmy z ps'a
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych wprost
Czy ważne jest wifi nie koniecznie
czy USB ma mieć czytanie filmów nie musi, będzie ps3
jakimi złączami hdmi
jaki masz sygnał SD z kablówki, N-ka
ile programów HD to co w n-ce
ma stać czy wisieć stać
jaka klasa cenowa do 3500 zł

Wiem ze 40 cali to trochę mało ale niestety na 46 nie będę miał miejsca.

Zastanawiałem się nad Sharpem LC-40LE810 i wersją 820 ale obawiam się trochę szybki w 820, że będzie przeszkadzać i odbijać światło. Oczywiście zdaje sobie sprawę że te Sharpy to nie full led i będzie trzeba je kalibrować.
Może jakieś inne modele godne zainteresowania się proponujecie ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry