telewizor FULL LED 32" - 42" FuLL HD

adamos19

New member
Witam.
Zamierzam kupic telewizor raczej w technologii FULL LED ze wzgeldu na bardzo male zuzycie energii.

Wielkość pokoju: 4x4
Wielkość ekranu: 32"-42"
Sygnał: Platforma N + kanały HD + telewizja naziemna
Odległość od ekranu: ok 2 - 3m (w zależności od położenia telewizora)
Urządzenia do podłączenia: DVD, dekoder HD, aparat cyfrowy HD
Cena: do 3500zł
Aktualny telewizor: Grundig Arcane 27" CRT
Ma stać czy wisieć? jeszcze nie wiem
Niezbędne wyposażenie:
- Full HD
- Full LED
- wejście USB (do odtwarzania filmów z pendriva)
- 100Hz

Zastanawiałem sie nad telewizorami serii AQUOS od Sharpa lecz one chyba nie mają mozliwosci odtwarzania filmow z pendriva.
Prosze o inne propozycje i uzasadnienie dlaczego poniewaz gubie sie juz w danych technicznych.

Z gory dziekuje za pomoc oraz prosze o pomoc. Pozdrawiam

 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Co to jest technologia "Full LED" ?
Czy to przypadkiem nie jest bełkot marketingowy ?
Bierz pod uwagę TYLKO 42 cale.
 

adamos19

New member
technologia full led polega na podswietlaniu ekranu telewizora diodami LED - wprowadzil to sharp. (samsung takze ma w ofercie lecz tylko podswietlanie krawedziowe). telewizory LCD pobieraja 150W-200W pradu a telewizory full LED ok 90W (60W w trybie eco!)

LOGO24.pl napisał:
LCD i LED
W telewizorze LCD ciekły kryształ oświetlany jest od tyłu. Warstwa LCD działa jak przesłona czy żaluzja: zależnie od zmian polaryzacji przepuszcza więcej albo mniej światła. Najpopularniejsze wciąż jest podświetlenie kilkoma czy kilkunastoma lampami fluoroscencyjnymi (CCFL), rozmieszczonymi wzdłuż krawędzi lub na całej powierzchni ekranu.


Coraz częściej wykorzystywane są jednak diody LED: białe albo ułożone w trójkolorowe (czerwony, zielony i niebieski) bloki. Liczba lampek (najczęściej 128-240) zapewnia równomierne podświetlenie, znacznie szersze spektrum barw, lepszy kontrast i mniejsze wydzielanie ciepła, a więc i mniejsze zużycie energii. Czasem diody rozmieszcza się też wzdłuż brzegów ekranu - tak jest w najcieńszych telewizorach na rynku. Minusy? Na razie cena.


jednak dalej prosze o pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

adamos19

New member
wiem wiem czytalem... to jest model na ktory jestem zdecydowany na 80% ale chcialem tez uslyszec wasze opinie, lub propozycje innych telewizorow
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dla takich potrzeb powinieneś porównać jedynie dwa modele
Sharp 40Le 600
Sharp 40 LU700
Niech odległość zadecyduje o Twoim wyborze.
 

gatar

Active member
Bez reklam
adamos19 napisał:
technologia full led polega na podswietlaniu ekranu telewizora diodami LED - wprowadzil to sharp ...

Witam.

Wiem. Celowo zadałem to pytanie, gdyż moim zdaniem, nazwa "technologia TV LED" jest tylko chwytem marketingowym. Przecież to tylko zmiana sposobu podświetlania matrycy LCD. Jest technologia CRT, LCD, plazma, laserowa tv, oled ... Nadanie rangi "technologii LED TV" innemu sposobowi podświetlenia matrycy to wymysł marketingu. Sorka, że nieco nie na temat, ale .... musiałem. Oczywiście to moje zdanie.
Wesołych Świąt.
 

spawnak

New member
Adamos, powiem tak w tym tygodniu kupiłem u Kiki'ego sharpa 40' 700 i też mam podpiętego pod N. Programy HD rewelka a SD niezłe ale zrób sobie kalibracje bo nieduży koszt a naprawdę warto. Czerń lepsza niż w moim starym Philipsie ale do Pionieera troszke brakuje.
 

adamos19

New member
gatar napisał:
Witam.

Wiem. Celowo zadałem to pytanie, gdyż moim zdaniem, nazwa "technologia TV LED" jest tylko chwytem marketingowym. Przecież to tylko zmiana sposobu podświetlania matrycy LCD. Jest technologia CRT, LCD, plazma, laserowa tv, oled ... Nadanie rangi "technologii LED TV" innemu sposobowi podświetlenia matrycy to wymysł marketingu. Sorka, że nieco nie na temat, ale .... musiałem. Oczywiście to moje zdanie.
Wesołych Świąt.
mozliwe ze jest to chwyt marketingowy ale owocuje zuzyciem energii mniejszym prawie 4-krotnie a to ma (przynajmniej dla mnie) ogromne znaczenie.

kiki napisał:
dla takich potrzeb powinieneś porównać jedynie dwa modele
Sharp 40Le 600
Sharp 40 LU700
Niech odległość zadecyduje o Twoim wyborze.
jesli juz to zdecyduje sie na serie 700 ze wzgledu na 100hz. ale rozwazam bardziej 32" niz 40.

spawnak napisał:
Adamos, powiem tak w tym tygodniu kupiłem u Kiki'ego sharpa 40' 700 i też mam podpiętego pod N. Programy HD rewelka a SD niezłe ale zrób sobie kalibracje bo nieduży koszt a naprawdę warto. Czerń lepsza niż w moim starym Philipsie ale do Pionieera troszke brakuje.
ile placiles za tego sharpa? i jaka jest cena LE700 32" ?
no i jak go moge kupic od kikiego ?
 

marcus56

New member
Na ceneo ceny 32le700 wachaja sie wprzedziale od 3 do 4 tyś

Dodalbym linka ale niestety z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi :D
 
Do góry