Telewizor Full HD za rozsądne pieniądze

stik

New member
Witam,
zbliżają się święta, więc szukam na prezent :D dla rodziny jakiegoś dobrego telewizora Full HD o przekątnej 40 albo 42 cale. Z dobrymi parametrami. Jakie telewizory polecacie w cenie do 5500 zł.


Pozdrawiam,
STiKk
 

helper

New member
Sprawdź 42X20. Szybka, sprawdzona matryca 42", bardzo dobre wyposażenie. Nie ma też drugiego tak cienkiego tv. Wymiary zewnętrzne mniejsze od 40" Sonego czy Samsunga.
 

radzix

Member
1.Jaką masz odległość od tv?
2. Koniecznie FullHD?
3. Masz jakieś typy czy czekasz na gotową odp?
4. A może jednak plazma?
5. Do czego będziesz używał tv?
 

stik

New member
Co myślicie o Samsung LE40N87B D

Telewizor jest w odległości ok. 5-6m. Telewizora używam do satelity, kina domowego i konsolki PS3. Może podłącze do niego komputer.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Stick ... po pierwsze poczytaj więcej na ten temat.
Z 5-6 m 42 i fullHD jest bez sensu. Nie zobaczysz tego fullHD.
Z 5-6 m kup coś o przekątnej 50-60". Niestey kasy za mało.
Jesli już koniecznie 42" to wystarczy hdready.
Popatrz na LCD Sharpa, JVC, Toshiby, Panasonica, plazmy Pioneera, Panasonica. Nie kupuj parametrów tylk dobry (Twoim zdaniem) obraz.
Przed zakupem zobacz ten obraz.
 

mirecore

New member
racje ma GATAR
wszyscy tu sie radzimy, pomaga to we wstępnej selekcji ale musisz na własne oczy zobaczyć wybrane modele i ocenić.

Ja na początku myślałem że 42 cale to duży ekran i mi wystarczy, ale apetyt wzrósł im dłużej chodze po sklepach, teraz przyglądam się
czściej tym 52 calowym
 

stik

New member
Czyli kupowanie telewizora full hd o takiej przekątnej mija się z celem ?
To czemu ostatnio wszyscy producenci telewizorów, np. Sony reklamują 1080p ?
 

mirecore

New member
ja mam 3m max i jak dla mnie 46cali tak jak sobie w sklepie mierzyłem, ale przy 5-6m to napewno bym się na 52cali zastanawiał, ja mam tyle z jadalni do TV i dlatego się kurde chyba wezmne i wycisne na te 52...
 

gatar

Active member
Bez reklam
stik napisał:
To czemu ostatnio wszyscy producenci telewizorów, np. Sony reklamują 1080p ?
Dziecko jesteś ? :)
Marketing, kolego marketing.
42" fullHD ma sens ..... z 1,5 m oglądać.
Udanego wyboru życzę.
 

stik

New member
No dobra dość z tym FullHD i odległością, bo rozwodzić się czy tak czy siak do niczego to nie prowadzi. Co mi poleciacie w cenie 5500 zł plazme czy LCD i podajcie jakieś modele. :)
 

stik

New member
heh ja jednak zdecydowałem się na Sharpa LC-42X20E. Może nie widać różnicy między HD Ready a Full HD z takiej odległości ale jakość obrazu na tym telewizorze mi się podobra i mogę go polecić każdemu ;)

Temat można już zamknąć...
 
Do góry