Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

buldoggg

Member
Bez reklam
Niczym się nie różnią(tylko kolorem)

masz jeszcze 50w815b różnica tylko w uplynniaczach i kosztuje 3699 lub wersja 55"4899 zł (dostępne w MM)

różnica w motionflow x800(w828-829) i x600 w w815
 

Krata66

New member
Witam, jestem noga z tematu filmów 3d. Mam tv z tematu i chciałbym włączyć film bd 3d. Odtwarza go z laptopa który jest podłączony do tv hdmi, kupiłem specjalnie najnowszego powerdvd i dalej nie ma 3d na tv. Jak włączyć 3d bd?
 

damiano24

New member
Witam, jestem noga z tematu filmów 3d. Mam tv z tematu i chciałbym włączyć film bd 3d. Odtwarza go z laptopa który jest podłączony do tv hdmi, kupiłem specjalnie najnowszego powerdvd i dalej nie ma 3d na tv. Jak włączyć 3d bd?

Wysłałem ci na PW linka bo tu nie mogę wstawić z powodu małej ilości postów. Daj znać czy pomogło
 

Krata66

New member
Dzięki! Dzisiaj jeszcze to sprawdzę ale już czuję że muszę kupić nowy kabel hdmi bo mój ma już kilka lat i pewnie nie jest 1.4
 

Krata66

New member
A więc tak, kabel mam 1.4, zrobiłem obraz iso bd 3d i zamontowałem go w wirtualnym napędzie w Daemon toolsie, program automatycznie włącza film i 3d ale to 3d to jest 3d anaglifowe które przy okularach migawkowych nie działa... Na Totalmedia jest to samo, ustawiam przed załadowaniem filmu na left/right a po załadowaniu ustawia się automatyczne na anaglyph bez możliwości zmiany...co jest nie tak?
 
Ostatnia edycja:

mervel

New member
uzyskał ktoś dźwięk 5.1 w tym TV na materiale przez USB ?
na moim amplu ciągle tylko stereo, mimo że jak TV odpala jakikolwiek plik to jest info że dźwiek wielokanałowy...
ampel (pioneer vsx 923) przełącza na tryb 'TV' ale dźwięk tylko STEREO w dwóch kanałach...
konsola i nc+ nie ma problemów i 5.1 śmiga.
 

szami81

New member
Po przeczytaniu tych wszystkich postów zdecydowałem się na zakup 50w829b i powiem krótko Wow.Obraz to poezja .3d jak i dzwięk bardzo przyzwoite .Do telewizora gratis dostałem soundbar sony ht-ct60bt i wygrałem po zarejstrowaniu na stronie sony... ps4 !!!

Szkoda ze takiej promocji sony nie dało dla Polski :/
Szansa wygranej byla 1 do 5 więc całkiem wysoka :)
 

krzynio1974

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego telewizora bo moja plazma Samsunga właśnie umiera . Jedynie czego się obawiam to dźwięk - w Samsungu miałem coś w rodzaju soundbara pod ekranem i uwierzcie mi , grał jakby było kino domowe , i te basy... tego będzie mi brakowało, niestety trzeba będzie zbierać kasę na soundbara sony .
 

politan3

New member
Ma ktoś może problemy z "wolnym" softem od Sony? Zauważyłem, że po ostatnim updacie (~3 tyg. temu) TV strasznie zwolniło. Tj. jeśli np. włączam TV i chcę przestawić na inne wejście np. z HDMI1 na HDMI2 muszę odczekać ~15 sekund (na dole pojawia się żółty wykrzyknik z komunikatem "Czekaj...") by móc zmienić port sygnału wejściowego. Podobnie jest przy podłączeniu PS3. Po uruchomieniu konsoli nawet kiedy próbuję ściszyć TV pilotem mam ~2 sekundowe lagi pomiędzy zmianą głośności. Jakieś pomysły?
 

mervel

New member
wolne uruchamianie jest od początku- miałem już 2 updaty i ta kwestia pozostaje bez zmian...fakt- że dość irytujące że trzeba odczekać te kilkanaście sekund, ale jakoś idzie z tym żyć ;)
 

mervel

New member
w sumie mały szczegół, ale faktycznei irytujące..
TV za 4 koła, niby podwójny procek a tak zamula na początku... ale poza tym jest ok :)
 

marjan1055

New member
Panowie pomocy! Zaraz mnie szlak trafi. Mam ten tv i mam problem tylko się nie śmiac bo mi wcale nie jest do śmiechu. Pod ekran dostały mi się jakieś 3 jeb.... muszki tak dobrze napisałem, 3 muszki owady każda wielkości 2 do 3 pikseli i nie wiem jak je mam z tamtąd wyciągnąć. Od weekendu walczyłem z jedną pełzajaca sobie wzdłuż i wszerz po 50calach a dzisiaj zauważyłem 2 kolejne. Na początku myślałem ze to Bad piksele ale to się rusza. Ramka nie przylega całkowicie w lewym dolnym rogu i wydaje mi się ze tedy się mogły dostać. Jak dla mnie to tragedia tak jak bym miał 6 martwych pikseli na ekranie(może bardziej żywych). Jak myślicie serwis mnie wyśmieje?
 

dominlesne

New member
Jak to owocówki to spróbuj je zwabić na coś słodkiego;)
Poważnie to z serwisu pewnie przyjadą rozkręcą i złożą z powrotem na miejscu. Może odkurzaczem uda Ci się też je wessać. Niedługo w zaleceniach będzie pryskanie obudowy off-em:D
 
Ostatnia edycja:

marjan1055

New member
Może tak będzie "po każdej aktualizacji użyj środka na owady... :) Sam juz się śmieje, ale jak popatrzę na tv to do śmiechumi ni jest. CCoś tam poszperalem w necie i wychodzi ze to są muszki zwane potocznie "przecinki" jakieś zatrzęsienie tego głó.... Jest u mnie w miescie w tym roku. Wystarczy na chwile uchylić okno i cały sufit jak był bialy to dostaje czarnych kropek w postaci tych muszek. Odkurzacza to nawet nie chowam:) w tej chwili na ekranie mam 2 robale w tym jeden już zdechł i zakrywa mi 2 piksele i jeden co się rusza, wczoraj za to chodziły 4 ale 2 sobie poszły:) masakra jakąś jak wezmę serwis to jak uwzględnia reklamacje to pewnie wymienia matrycę, a trafiła mi się naprawdę ładnie świecąca i nie chciałbym się jej pozbywac:(

Stargard Szczeciński.
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
Dlaczego mieliby wymieniać, skoro jest to tylko zabrudzenie. Kiedyś robili telewizory pokryte szklaną szybą, gdzie właził kurz i też serwis rozbierał i czyścił. W jakiej to miejscowości taka plaga?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pod POznaniem tragedia, nawet podczas jazdy motocyklem mi na okularach siadają... Pod żadnym pozorem nie wduszać ich, bo zginą i zostaną na zawsze, przy rogu dobrze rozlać trochę piwa, czy coś słodkiego, to przejdą w stronę gdzie nie ma matrycy już i być może tam zdechną.
Na starym monitorze miałem to centralnie na ekranie, na obecnym jest jeden martwy w górnej części :/
 

aquarius84

New member
Witam.
Czy jest jakas mozliwosc jednoczesnego zaprogramowania w tym tv kanalow cyfrowych z tv kablowej i naziemnej? jesli wyszukam naziemna znikaja te z kablowki i na odwrot...
 
Do góry